آموزش کامل فعال و رجیستر کردن گوشی‌های مسافری سامسونگ

در این مطلب آموزش قدم به قدم فعال سازی و رجیستر کردن گوشی های سامسونگ همچنین آموزش رجیستری گوشی سامسونگ به شکل مسافری و ارسال پستی را به شما آموزش می‌دهیم.

هرچند که از آغاز طرح رجیستری تاکنون حدود 5 سال می‌گذرد اما به علت تغییرات و تحولاتی که در این طرح اتفاق افتاده، هنوز هم عده بسیاری نمی‌دانند که گوشی تلفن همراهشان را باید به چه شکل رجیستر یا فعال‌سازی کنند.

واقعیت آن است که رجیستر کردن گوشی های تلفن همراه از هر برند همچون سامسونگ و شیائومی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد، درواقع فرایند رجیستر کردن گوشی بسیار ساده و آسان است اما تغییرات متوالی این طرح موجب شده تا بسیاری اطلاعات نادرستی در مورد شرایط رجیستر کردن گوشی موبایل به ویژه از برندهای اپل و سامسونگ داشته باشند.

یکی از مشکلات طرح رجیستری، ورود غیرمجاز تلفن همراه از رویه مسافری بود که اجازه می‌داد تا افراد سودجو بتوانند تعداد زیادی گوشی از برندهای مختلف را از این رویه وارد و آن‌ها را رجیستری کنند.

اما حالا همه گوشی‌های وارد شده به کشور رجیستر می‌شوند و شما تنها آموزشی که باید دریافت کنید، نحوه فعال کردن گوشی‌ها است. البته اگر قصد وارد کردن گوشی را دارید، داستان متفاوت است. شما می‌توانید به صورت مسافری یک تلفن همراه به کشور وارد و برای رجیستر کردن آن نیز اقدام کنید.

همچنین ممکن است یک تلفن همراه از خارج از کشور برای شما هدیه فرستاده باشند که مجبور می‌شوید آن را رجیستر کنید، به جز این دو مساله، دیگر نیازی به رجیستر کردن تلفن همراه در داخل کشور نیست. در عین حال موضوع هزینه رجیستری گوشی هم برای بسیاری از کاربران شفاف نیست که ما پیشتر مطلبی در این خصوص نوشته‌ایم.

حال ما در این مطلب هر سه روش را برای گوشی‌های سامسونگ به شما آموزش می‌دهیم. درواقع اگر شما یک گوشی سامسونگ دارید و به دنبال فعال کردن یا رجیستری کردن آن هستید، در این مطلب تمام آموزش‌های لازم و به‌روز را دریافت خواهید کرد، با آی‌تی‌رسان همراه باشید:

آموزش استعلام اصالت و فعال کردن گوشی های سامسونگ

اگر به دنبال خرید یک تلفن همراه هستید، طبیعتا انتخاب شما در میان مدل‌های رجیستری شده است. برخی از فروشندگان نامعتبر، گوشی‌های رجیستر نشده را نیز به کاربران می‌فروشند که خرید آن‌ها اصلا توصیه نمی‌شود.

اما به هر شکل اگر قصد خرید تلفن همراه داشتید، باید تلفن همراه خود را فعال کنید. گوشی‌های مختلف را می‌توان به صورت حضوری یا اینترنتی خرید، تقریبا تمامی مدل‌های اینترنتی نیاز به فعال شدن دارند که این کار به عهده شماست. در خرید حضوری هم می‌توانید خود گوشی‌تان را فعال کنید ولی معمولا فروشندگان خودشان این کار را انجام می‌دهند.

البته شما در هنگام خرید اصالت گوشی را باید استعلام کنید، توجه داشته باشید که حتی اگر از دوستان یا آشنایان خود تلفن همراه خریداری می‌کنید، نیاز به تایید اصالت کالا وجود دارد.

روش تعیین اصالت گوشی سامسونگ

برای تعیین اصالت گوشی راه‌های مختلفی وجود دارد اما ساده‌ترین و راحت‌ترین روش گرفتن شماره کد دستوری سامانه همتا است، به این منظور مراحل زیر را طی کنید:

 1. کد دستوری #7777* را با یک شماره دلخواه شماره‌گیری کرده و دکمه تماس را بزنید.
 2. گزینه 1 به معنای استعلام اصالت تلفن همراه را وارد کرده و ارسال را بزنید.
 3. کد 15 رقمی IMEI دستگاه را وارد کنید. (این کد بر روی جعبه نوشته شده یا می‌توانید با کد دستوری #06#* این کد را به دست بیاورید)
 4. درصورتی که کد IMEI را درست وارد کرده باشید، پیامک استعلام اصالت گوشی برایتان ارسال می‌شود.

فعال کردن گوشی‌های سامسونگ

حال که از اصالت گوشی مطمئن شدید زمان فعال‌سازی آن است، در هنگام خرید حتما پس از استعلام اصالت گوشی‌های سامسونگ، در همان فروشگاه گوشی را فعال کنید. برای فعال کردن گوشی های سامسونگ مراحل زیر را انجام دهید:

1- کد دستوری #7777* را با یک شماره دلخواه شماره‌گیری کرده و دکمه تماس را بزنید.

رجیستری گوشی سامسونگ

2- گزینه 2 به معنای فعال‌سازی تلفن همراه را وارد کرده و ارسال را بزنید.

رجیستری گوشی سامسونگ

3- کد 15 رقمی IMEI دستگاه را وارد کنید. (این کد بر روی جعبه نوشته شده یا می‌توانید با کد دستوری #06#* این کد را به دست بیاورید)

رجیستری گوشی سامسونگ

4- شماره سیمکارتی قصد فعال کردن گوشی با آن را دارید را وارد کنید.

5- شماره موبایل را چک کرده و در صورت صحیح بودن شماره، عدد 1 را وارد کنید.

6- حال یک کد فعال‌سازی برای شماره‌ سیمکارتی که وارد کرده‌اید ارسال می‌شود، آن کد را وارد کنید.

7- پیامی دریافت خواهد کرد که در آن کد IMEI و شماره سیمکارتی که می‌خواهید با آن گوشی را فعال کنید نشان داده می‌شود، این دو شماره را بازبینی کرده و در صورت تایید عدد 1 را وارد کنید.

رجیستر کردن گوشی برای مسافران خارجی

مسافران خارجی یا افرادی که در سفر خارجی خود گوشی تهیه کردند و می‌خواهند بیش از 30 روز در کشور از گوشی خود استفاده کنند، باید از رویه رجیستری مسافری اقدام کنند. اگر شما درون یک گوشی رجیستر نشده سیمکارت قرار دهید و از خط آن استفاده کنید، بعد از 30 روز خط سیمکارت قطع شده و دیگر راهی برای ریجستر کردن تلفن همراه وجود ندارد.

نکته بسیار مهم درخصوص رجیستر کردن تلفن همراه از هر برندی از جمله سامسونگ ، آن است که اطلاعات اولیه رجیستری باید در مبادی ورودی کشور ثبت شود.

مرحله اول: اظهار حضوری در مبادی ورودی

مسافرین خارجی یا شهروندانی ایرانی که در هنگام ورود به کشور، قصد وارد کردن دستگاه موبایلی که از خارج تهیه کردند را دارند و می‌خواهند بیش از 30 روز از آن دستگاه موبایل در داخل کشور استفاده کنند، باید نسبت به رجیستری کردن تلفن همراه خود در مبادی ورودی اقدام کنند.

در این مرحله فرد باید اطلاعات تلفن همراه خود از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی برای مسافر ایرانی یا شناسه فراگیر برای اتباع، شماره شناسه گوشی، شماره تماس و دیگر اطلاعات مورد نیاز را به نمایندگی گمرک در مبادی ورودی کشور ارائه کنند.

مرحله دوم: پرداخت عوارض

پس از ثبت حضوری تلفن همراه در مبادی ورودی، تا یک ماه فرصت دارید که با مراجعه به سامانه پنجره واحد گمرک که به همین منظور ایجاد شده مراجعه کرده و نسبت به پرداخت عوارض ورود به کشور اقدام کنید.

برای رجیستر کردن گوشی سامسونگ پس از ثبت اطلاعات به صورت حضوری، مراحل زیر را انجام دهید:

1- از این لینک وارد سامانه گمرک شوید و کد IMEI گوشی خود را وارد کنید، همانطور که پیشتر گفتیم، کد IMEI گوشی بر روی جعبه وجود دارد، همچنین شما با شماره‌گیری کد #06#* می‌توانید کد IMEI گوشی را به دست بیاورید. نکته مهم در این بخش آن است که اگر گوشی سامسونگ شما دو سیمکارت بوده و شما قصد دارید هر دو سیمکارت آن را فعال کنید، باید با زدن علامت + در زیر کادر IMEI در سامانه گمرک و وارد کردن کد IMEI دوم گوشی، شکاف دوم سیمکارت را نیز فعال کنید.

رجیستری مسافری

2- در این مرحله پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیر این صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس بگیرید.

رجیستری مسافری

3- در این بخش مدل و مشخصات فنی گوشی را با اطلاعات صحیح وارد کنید. نکته مهم آن است که اگر اطلاعت وارد شده با اطلاعات حقیقی گوشی شما مطابقت نداشته باشد، ممکن است با وجود پرداخت عوارض، گوشی رجیستر نشود.

رجیستری مسافری

4- در این مرحله اطلاعات فردی شامل کد ملی، شماره گذرنامه، گمرک ورودی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

رجیستری گوشی سامسونگ

5- در این قسمت یک کد فعال‌سازی به شماره‌ای که وارد کرده‌اید ارسال می‌شود، این کد را در کادر مربوطه وارد کنید.

رجیستری گوشی سامسونگ

6- در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌ شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیر این صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

7-در این مرحله به صفحه پرداخت اینترنتی هدایت می‌شوید. اطلاعات کارت بانکی را وارد کرده و عوارض ورودی را پرداخت کنید.

8- در این مرحله حتما کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را یادداشت کنید، این اطلاعات را تا پایان رجیستر کردن گوشی همراه خود داشته باشید.

9- پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

رجیستری گوشی سامسونگ

10- در صورتی که تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، پیام “درخواست شما با موفقیت انجام شد” به نمایش درمی‌آید.

رجیستر کردن گوشی سامسونگ

در نهایت اگر یک کد فعال‌سازی برای شماره‌ای که در اظهار حضور در مبادی ورودی وارد کرده‌اید ارسال می‌شود که با آن کد فعال‌سازی و طبق مراحل فعال‌سازی تلفن همراه سامسونگ که در بالا آموزش داده‌ایم، می‌توانید گوشی خود را فعال کنید، اما این موضوع یک شرط دارد و آن این است که شماره موبایل شما باید به نام خودتان باشد.

اگر در خارج از کشور هستید می‌توانید پیش از ورود به ایران یک سیمکارت به نام خودتان به صورت آنلاین خریداری کنید و در هنگام ورود از همان شماره استفاده کنید. اما اگر به هر دلیل سیمکارتی به نام خود ندارید، پس از انجام مراحل بالا، ابتدا باید یک سیمکارت به نام خود تهیه کنید و سپس با ورود به سایت سامانه همتا و بخش اطلاعات ثبت مسافری، نسبت به دریافت کد فعال‌سازی اقدام کنید.

رجیستر کردن گوشی سامسونگ

رجیستر کردن گوشی سامسونگ با ارسال پستی

برخی از مواقع پیش می‌آید که فردی یک گوشی از خارج از کشور برای شما ارسال می‌کند. در این شرایط، فرایند رجیستری گوشی آسان‌تر از رجیستری مسافری است. در این شرایط مامور پست اطلاعات شما، گوشی و حق عوارض را دریافت می‌کند و اطلاعات به سامانه گمرک ارسال می‌شود. در این حالت تنها فعال‌سازی گوشی بر عهده شماست.

در صورتی که فردی برای شما گوشی را هدیه بیاورد، باید در مبادی ورودی و سامانه گمرک گوشی را به نام خودش رجیستر کند، سپس در سامانه همتا انتقال مالکیت به شما انجام شود.

هزینه رجیستری مسافری گوشی سامسونگ

در خصوص هزینه رجیستری گوشی به رویه مسافری باید گفت که طبق اعلام سامانه همتا، رجیستر کردن گوشی هیچ هزینه‌ای ندارد بلکه شما برای رجیستر کردن گوشی باید آن را به صورت رسمی وارد کشور کنید و هزینه دریافتی جهت عوارض ورود به کشور تلفن همراه دریافت می‌شود.

در حال حاضر هزینه رجیستری گوشی برای گوشی‌های کمتر از 600 دلار برابر 17 درصد از قیمت دلاری و برای گوشی‌های بیش از 600 دلار برابر با 22.5 درصد از قیمت دلاری آن اعلام شده است. مبلغ پرداختی شما بر اساس قیمت روز دلار و برای گوشی نو (قیمت ارزش گذاری شده گمرک) محاسبه می‌شود. بر همین اساس می‌توان گفت که قیمت رجیستری گوشی‌های مطرح سامسونگ در حال حاضر (دلار 56 هزار تومان) برابر با جدول زیر است:

نام مدل

هزینه حدودی رجیستری

گلکسی S23 اولترا مدل 256 گیگابایت
15.1 میلیون تومان
گلکسی S23 پلاس مدل 256 گیگابایت
11.3 میلیون تومان
گلکسی S23 مدل 128 گیگابایت
10.8 میلیون تومان
گلکسی زد فولد 4 مدل 256 گیگابایت
18.4 میلیون تومان
گلکسی زد فلیپ 4 مدل 128 گیگابایت
10.5 میلیون تومان
گلکسی S22 اولترا مدل 256 گیگابایت
12.5 میلیون تومان

 

246 در مورد “آموزش کامل فعال و رجیستر کردن گوشی‌های مسافری سامسونگ”

 1. سلام واسه من از اروپا یه z filip 5 آوردن همون موقع هم به ثبت گوشی ت فرودگاه مراجعه کردن و فقط یه فرم دادن که پر کنن و بعد ۳۵ روز بعد از اقامت باز برن برای ثبت این چجوریه؟؟؟ و اگه اطلاع دارین قیمتش چقدر درمیاد؟

  1. سعید صانعی

   سلام، بعد از ثبت فرودگاهیف یک شماره پیگیری بهتون میدن که باید از سایت گمرک مراجعه کنید و نسبت به تکمیلی رجیستری خودتون اقدام کنید، مهلت تکمیل کردن اطلاعات هم یک ماهه
   قیمتش حدود 18 میلیون تومان در میاد

 2. سلام من ۱۶ سالمه یه گوشی S22 ultra دو سال پیش خریدم. الان بخوام بیام ایران میتونم گوشیمو تو همون فرودگاه رجیستر کنم و تمام مراحلشو اونجا انجام بدم؟ چون بابام بهم گفته بود واسه زیر ۱۸ سال رجیستر نمیکنن. اگر چنین مسئله ای صحت داشته باشه به چه صورتی میتونم گوشیمو رجیستر کنم؟

  1. سعید صانعی

   سلام، در خصوص محدودیت سنی تا حالا قانونی اعلام نشده، بعید میدونم ایراد بگیرن ولی اگر این طور شد میتونید بدید به یکی از همراهانتون برای شما رجیستر کنه و بعدا انتقال مالکیت بزنه
   در خصوص رجیستری ثبت اطلاعات در فرودگاه صورت میگیره و به شما کد پیگیری میدن که بعدا وارد سایت گمرک بدید و هزینه رجیستری رو پرداخت کنید

 3. من یه تبلت x205 با 64 گیگ حافظه و 4 گیگ رم خریدم شد 8800 ولی 9600 کارت کشید وقتی پرسیدم چرا گفت 600 تومن هزینه رجیستریشه و 200 تومن هم آپدیت خودکار. این صحت داره یا سرم کلاه گذاشته ؟ واقعا این هزینه بعهده من بوده ؟ اگر سرم کلاه گذاشته چطور میتونم حقم رو پس بگیرم ؟

  1. سعید صانعی

   سلام، بله کلاهبرداری بوده و نباید این هزینه رو میدادید، الان فقط میتونید شکایت کنید

 4. دوست بردارم گوشی آورده است از کانادا ولی در فرودگاه رجیستر نکرده گوشی سامسونگ را ultra 23 آیا امکانش هست که خودم رجیستر کنم یا همانطور می ماند بلا استفاده

  1. سعید صانعی

   سلام، خیر نمیشه در داخل رجیستری کرد، مگپر این که خودتون یا یکی از کشور خارج بشه و وموقع ورود گوشی رو رجیستری کنه

 5. من سال گذشته به ایران اومدم و یک ماه از گوشیم استفاده کردم بدون رجیستر و بعد از کار افتاد
  امسال که به ایران میرم دوباره میتونم همون گوشیو رجیستر کنم

  1. سعید صانعی

   سلام، شما هر سال به مدت یک ماه میتونید از گوشی‌تون بدون رجیستری استفاده کنید، این که دفعه قبل از کار افتاد احتمالا به خاطر اینه که از 30 روز بیشتر در کشور اقامت داشتید
   حالا اگر 365 روز از سفر قبلی‌تون گذشته، میتونید مجددا یک ماه از گوشی‌تون بدون رجیستری استفاده کنید

   1. با سلام.

    الان توی این وضعیت ایشون میتونند در ورود دوم همون کوشی رو رجیستر کنن؟ یعنی بار اول اومدن، رجیستر نکردن و آنتن گوشی قطع شده، خارج شدن از کشور به مدت بیش از 365 روز، و الان دوباره میخوان وارد کشور بشن، رجیستری امکانش هست؟ یا بخاطر قطعی که در ورود اول بهشون خورده، دیگه امکان رجیستری نیست؟
    متشکرم.

    1. سعید صانعی

     سلام
     بله امکان رجیستری هست ولی اگر کمتر از 30 روز اقامت دارید نیاز نیست رجیستری کنید، کلا هر کسی میتونه داخل کشور بشه، 30 روز از گوشی خودش بدون ریجستری استفاده کنه، سپس از کشور خارج بشه و بعد از 365 روز مجدد وارد بشه و یک ماه از گوشی بدون رجیستری استفاده کنه

 6. سلام، اول از همه ممنون از سایت خوبتون ک اینقدر پاسخگو و اپدیت هستید.دوتا سوال داشتم؛
  اگر گوشی سامسونگ زیر۶۰۰ دلار یا بالاترشو بیارم تهران، میتونم اونجارجیسترش کنم؟ (تو فرودگاه ن)
  من تو ی سال دوبار اومدم ایران، ایفنم بار دوم کار نمیداد، سوالم اینه ک هر گوشی باید ۱۲ماه بگذره بعد دوباره یه ماه کار میده یا اینه ک کلا هر گوشی یه ماه تو عمرش داخل ایران جواب میده؟

  1. سعید صانعی

   سلام، گوشی حتما باید در مبادی ورودی ثبت بشه، بعدش یک ماه فرصت دارید تو سایت گمرک رجیستری رو نهایی کنید و هزینه‌ش رو بدید، بعد از ورود به کشور دیگه نمیشه گوشی رو ثبت کرد
   اگر یکبار بدون رجیستری از گوشی استفاده کردید، باید 365 روز صبر کنید تا بتونید مجددا یک ماه بدون رجیستری از گوشی استفاده کنید در واقع بین هر استفاده باید یک سال فاصله باش

 7. سلام من از افغانستان گوشی خوده آوردم روز ک از مرز آمدیم بخش گمرگ فعال نبود یعنی بسته بود ولی الان گوشی من بسته شده میخام رجیستر اش کنم مودل گوشی من ایفون Xs 64 میگاهبایت است اگه راه حل داره لطفا برایم راهنمایی نمایید خیلی ممنون

  1. سعید صانعی

   سلام، در مرحله اول باید برید گمرک و گوشی رو ثبت کنید، بگید که دیروز بسته بودن و امروز رفتید که گوشی ثبت بشه
   بعد این مقاله رو بخونید، روش رجیستری رو به طور کامل توضیح دادیم

 8. سلام من یه سامسونگ نوت بیست آلترا از افغانستان آوردم به گمرگ ثبت نکردم اطلاع نداشتم اون تایم یک ماه از هر دو سیمش تمام شده الان چی باید بکنم؟
  ارزان ترین طریقه واسع فعال کردن دوباره مبایلم چیه ؟
  لطفا رهنمائی کنید یا آدرس بدین خدمت برسم مشکلم یه جوری حل بشه خیلی گیرم.

  1. سعید صانعی

   سلام، الان شما به روش قانونی نمیتونید گوشی‌تون رو فعال کنید، برخی مغازه‌های موبایل فروشی هستند که به شکل غیرقانونی این کار رو میکنند ولی پیشنهاد نمیکنم اون کار رو انجام بدید چون هیچ تضمینی وجود نداره و ار دو روز دیگه آنتن گوشی غیرفعال شد دستتتون به هیچ جایی بند نیست
   اگر بخواید از طریق قانونی برید جلو، باید یک بار دیگه از کشور خارج بشید و زمانی که وارد شدید در فروشدگاه گوشی رو ثبت کنید

   1. محمد ابراهیم

    سلام من از افغانستان گوشی خوده آوردم روز ک از مرز آمدیم بخش گمرگ فعال نبود یعنی بسته بود ولی الان یک ماه پیشتر میشه گوشی من بسته شده به چند گوشی فروشی رفتم میگه مدل گوشی شما a6+ نمیشه کاری کرد میگه نوع مدل گوشی شما امکان نداره باز بشه اگه راه حل داره لطفا برایم راهنمایی نمایید خیلی ممنون

 9. سلام من یک گوشی سامسونگ نوت 20 اولترا دو سیم کارته از خارج آوردم در گمرک فرودگاه ریجستر کردم برای فعاسازی فقط یک سیم کارت را قبول میکنه وبرای سیم کارت دوم پیام میده که سابقه ای در سامانه گمرک ندارد.لطفا راهنمایی فرمایید

 10. مشکل این طرح برای ایرانی هایی که خارج زندگی میکنن و سالی یکی دو بار میان ایران رو باید یه جوری حل کنن مثلا باید یک حالت توریستی یا ساکن غیر ایران هم به این رجیستری اضافه کنن که بتونه از گوشیش تو ایران استفاده کنه

  1. مجتبی مسکینی

   برای این مشکل محدودیت یک ماهه گذاشتن دیگه!
   یعنی هرکسی میتونه یک ماه بدون رجیستری وارد شبکه بشه و از گوشی استفاده کنه

 11. سلام من گوشی A 52 قسطی خریدم…ریجستر شده اما الان اینترنتش خوب کار نمیکنه و H و G میشه یا از دسرس خارج میشه…بنظر شما اشکال از گوشیه یا کامل ریجستر نشده

 12. سلام من گوشیمو فروختم بعد از چند روز کسی که خرید گوشی رو پس آورد و گفت کارتونش گمشده الان باید من چیکار کنم

 13. سلام ببخشید من گوشیم نوت 9 هستش بعد رفتم واسه موبایل فروش گفت 1200 میگیرم ریجستر میکنم دادم ولی بعد از 2 روز دوباره آنتن قطع شد رفتم براش میگه باید سریالش رو عوض کنم میدونم دیگه کارتون گوشی بخوره تو سرم بدرد نمیخوره یه نظر لطفان مرسی.

 14. یک سوال من گوشیم A31 سامسونگ من گوشیمو تنظیمات کارخانه زدم و خاستم ببینم گوشیم نیاز به ریجستری داره چون الان که اومده همچیش انگلیسیه حتا در بازار گوگل نظراتی که داده شده به برنامه ها برای ایرانی ها نیست و اسم هاشون خارجیه من موندم چیکار کنم میشه راهنمایی ایم کنین

  خدا خیرتون بده

  1. سعید صانعی

   سلام، خیر، با ریست کردن گوشی نیاز به رجیستری مجد نیست
   شما باید زبان برنامه رو عوض کنید، ضمنا همه برنامه ‌ها و دیتاهاتون پاک شده و انگار گوشیتون رو تاره خریدید

 15. سلام از کجا بفهمیم گوشیمون ریجستر ایرانه

  بعد اگه سامانه همتا کد IMEIرو برامون فرستاد و گفت قانونی هست این کد یعنی گوشی ما ریجستر ایرانه ؟؟؟؟؟؟
  میشه جواب بدین ….

  1
  4
  1. سعید صانعی

   اگه سامانه همتا کد رو براتون فرستاد یعنی گوشی به صورت رسمی وارد کشور شده و رجیستری هم شده

 16. سلام از اول مارکت زنگ زدن گفتن برنده گوشی سامسونگ a22 شدی شماره‌مو گرفتن برای رجیستری قراره چهارشنبه به دستم برسه اما پیامکی برام نیومد که مربوط به فعالسازی رجیستری باشه!!! به نظرتون کلاهبرداری بوده؟؟

  2
  1
 17. سلام من گوشیمو ریجیستر کردم دقیقا همین مراحل رو انجام دادم اون کد یک بار مصرف رو هم زدم که روی کارتون گوشی هست بعد پیامک فعالسازی اومد تا یک ماه تقریبا اوکی بود الان پیام داده گوشی شما به دلیل عدم ریجستری از دسترس خارج شد
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1
  1
 18. سلام من میخواهم از افغانستان به ایران سفر کنم و مدل تیلیفون من M30 است آیا میتوانم بدون راجستر از گوشی خود در ایران استفاده کنم ؟

 19. سلام‌من‌‌‌گوشی‌دست‌دوم‌خریدم‌‌ولی‌بعداز‌یک‌ماه‌قطع‌شد‌‌وفروشنده‌راهم‌نمی‌توانم‌پیداکنم‌راهنمایی‌کنید‌که‌چطور‌گوشی‌خودرافعال‌کنم‌با‌تشکر

  1
  5
 20. سلام من گوشی a21s سامسونگ از دبی آوردم چجوری میشه رجیستر کرد بعضی گفتن ۲۱ رجیستر نمیشه این درسته

  1
  2
 21. عبدالرحمان

  سلام
  محترم یه گوشی A8 2018دارم چندمدت خط قبول میکد الان خط نمیگیره لطفا راهنمایم کنین متشکرم

  1. سعید صانعی

   سلام، گوشیتون رو تازه خریدید؟ چون در غیر این صورت اگر قبلا تماس برقرار می‌شد دیگر مشکل از رجیستری نیست، گوشی مشکل دیگری پیدا کرده است

 22. سلام ببخشید یه گوشی سامسونگ s5 از آلمان اوردن برام اولش سیم کارت قبول میکرد بعد یه مدت قبول نمیکرد یک ماه دوباره درست شد قبول کرد دیگه الان قبول نمیکنه باهاش کار میکنم به وای فای وصل میشم میشه بگید چجوری ریجستریش کنم؟ موبایل فرشی هم بردم اما گفتن نمیشه

  2
  10
 23. سلام،گوشیای من مدام آی می ای میپرونه هر بارم صد تومن یارو میگیره ،اینطوری که نمیشه یه تبلت با یه گوشیه

 24. سال ۹۳ گوشی note3 از آلمان آوردم رجیسترش کرده بودم الآن نمیدونم چی شده که میگه رجیستر نیست و باهاش نه میتونم تماس بگیرم نه نت دارم ؟ چطوری باید رجیستر کنم؟

  1
  5
 25. سلام.گوشی j7دارم ۲۰۱۵ که سه سال پیش دست دوم خریدم نیاز به ریجستری نداشت الان خود به خود imeiتغییرکرده و میگه قانونی نیس وسیم کارت رو قطع میکنه لطفا راهنمایی بفرمایی

  1. مجتبی مسکینی

   سلام IMEI که تغییر نمیکنه!
   گوشی‌های قبل از زمان رجیستری به صورت اتوماتیک روی همون خطی که داشتن رجیستر شدن
   اگه بخواین سیم کارت رو تغییر بدین باید انتقال مالکیت بدین که خیلی ساده هست و با چند تا کد دستوری به راحتی انجام میشه

   1
   4
 26. سلام من سال ۹۶ گوشی j7proگرفتم سیم کارت قبل طرح روش نبود بعد طرح ریجستری انداختم روش بعد الان چند ساله ی پیامکی میاد دستگاه شما قانونی نیست و.‌‌.. بعد همه جا بردم میگن درست نمیشه کد فعالسازی هم نداره به همتا زنگ زدم میگن از دست ما کاری بر نمیاد باید برید از فروشنده شکایت کنین خوب من الان فروشنده جمع کرده رفته از کجا گیرش بیارم گوشی هم دست اول بوده و حالا اگه میشه بگید چیکار کنم. ممنون

  3
  7
 27. سلام من یک گوشی A520F دارم قطع شده است یعنی این نوشته {رویش (IR MCI)در دسترس نیست} آمده چطور این را راجستر نمایم؟

  11
 28. سلام من سال 94 گوشی خریدم ولی چن وقت پیش برام پیام اومده ک گوشی ریجستر نشده و سرویس دهی قطع میشه الان نتم اصلا کار نمیکنه منم کد ندارم باید چیکار کنم

  4
  8
  1. مجتبی مسکینی

   سلام گوشی های قدیمی به صورت خودکار رجیستر شدن و مشکلی ندارن
   اگه گوشیتون دو سیم کارته هست سیم کارت رو در اسلات دوم قرار بدین و تست کنید

   2
   2
 29. سوکل مهدوی

  سلام من ی گوشی a50خریدم کد فعالسازی ندارم از کجا بگیرم از شهرستان هم خریدم دیگه نمیتونم برگردم راهنماییم کنین توروخدا

  3
  19
 30. حالا باید با این چیکار کنم
  سلام ی پیام برای من اومده که
  دستگاه زیر قانونیست ولی به دلیل عدم فعالسازی از این تاریخ سرویس نمی گیرد.کدفعالسازی را از فروشنده دریافت و باشماره گیری#7777*فعالسازی کنید
  ولی الان گوشیم قطع یعنی خط من کار نمیکنه که *۷۷۷۷# رو بزنم

  6
  15
 31. سلام، دو سال پیش j7 پرو خریدم سیم یک ایرانسل انداختم کار میکرد و بتازگی به سیم دو همراه اول انداختم اس اومد، یک ماه دیگه شبکه غیر فعال میشه
  لطفا راهنمای کنید چکار کنم؟؟

  5
  13
 32. گوشی من گلکسی جی۱۰هست البته طرح هست
  ولی سیم کارت میذارم نمیشناسه گفتن باید ریجستری کنی سیم کارت رو نمیخوانه چطوری ریجستری کنم لطفا راهنمایی کنید مرسی

 33. محمد جواد صداقت

  سلام میخوام بدونم گوشی که از بیرون کشور اومده اون رو چطور باید راجستری کنیم؟

  2
  16
 34. سلام
  اگه کد رجیستری رو اشتباه وارد کنیم چه اتفاقی میفته؟سیم کارت یا گوشی مشکلی نمیخورن؟

 35. سلام. اگر من یک گوشی سامسونگ Deutsche version از آلمان بخرم، که ورژن آلمانی است، مسافر گوشی رو همراه خودش بیاره، آیا رجیستر میشه و برای رجیستر کردنش باید از کد همتا استفاده کنم سا راه حل دیگه اى داره؟

  1
  2
 36. سلام من ی سامسونگ نوت هشت دارم هرجا میبرمش برای ریجستر کردن میگن هزینه بالای 1 تومن داره دروسته؟

  2
  2
 37. سلام خسته نباشید من یک گوشی از آلمان برام آوردند رفتم ریشتر کنم ۴۵۵هزارتومان گرفتن بعد گوشی راه اندازی نشد گفتن باید کد املاک از آن گشوربگیری چکار کنم آیا هزینه ریشتر از من زیاد نگرفتن

 38. با سلام
  ریجستری گوشی سامسونگ A20 انجام دادام ولی در آخر شناسه پرداخت 30 رقمی به من می دهد که قابل پرداخت نیست و مشکل می گیرد چکار کنم ممنون می شم با تشکر فراوان

 39. سلام من گوشیمو از سایت گمرک رجیستری کردم ولی تو تنظیمات قسمت ims status نوشته رجیستری نشده اما مهلت رجیستری گذشته و من هنوز انتن دارم
  اما دلیل اونجا که نوشته رجیستری نشده چیه؟

  1
  1
 40. سلام خسته نباشید
  من گوشی a70 خریدم از آلمان.حالا وقت ریجستریش تمام شده و سیگنال نمیده وقتی کد ستاره ۷۷۷۷ مربع میزنم میگه گوشی آنتن نداره
  من چطوری ریجسترش کنم
  خواهش میکنم جواب من زو بدید ففدایییییی داری

  1
  6
 41. سلام ی گوشی بدون کارتو خریدمimeiرو وارد کردم کد فعلساز (یکبارمصرف)میخواد مدل گوشی haner g530hهستش کمکم کنید چطور ثبتش کنم

  2
  4

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH