6 دلیل برای آنکه از اپلیکیشن روبیکا استفاده نکنیم

اپلیکیشن روبیکا که در ایام نوروز 97 به کاربران ایرانی معرفی و عرضه شد، حواشی زیادی به همراه داشته و بیش از آنکه به دلیل امکانات و خدماتی که به کاربران ارایه می‌دهد شناخته شود، به حواشی موجود در آن معروف بوده و بحث‌هایی که بر سر امنیت این اپلیکیشن وجود داشته، موافقان و مخالفان زیادی دارد که حال ما قصد داریم به بیان دلایلی بپردازیم که استفاده نکردن از روبیکا را توجیه می‌کند.

این اپلیکیشن که با یک بودجه عظیم تبلیغاتی پا به عرصه گذاشته و در سریال‌های مختلف رسانه ملی و همچنین تبلیغات محیطی معرفی شده، در بین کاربران ایرانی حسابی شناخته شده و به شهرت بی‌نظیری رسیده است ولی این اپلیکیشن معایبی نیز دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن روبیکا

1- مساله مبهم امنیت در روبیکا آزار دهنده است!

مهم‌ترین دلیلی که مخالفین این اپلیکیشن مطرح می‌کنند، دسترسی‌هایی است که در سورس این اپلیکیشن به دیگر برنامه‌های کاربران وجود دارد. طبق بررسی‌هایی که توسط آزمایشگاه آی‌تی‌رسان انجام شد، دسترسی روبیکا به تلگرام و سایر پیام رسان‌های موجود در سیستم عامل کاربران و این دسترسی‌ها مورد اعتراض بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده است.

در مقابل موافقین این اپلیکیشن می‌گویند دسترسی‌های موجود در روبیکا طبیعی بوده و بسیاری از برنامه‌های اندرویدی دارای این دسترسی‌ها هستند و نکته عجیب و جدیدی نیست که در اپلیکیشن روبیکا وجود دارد. اما مخالفین روبیکا در پاسخ به مبهم بودن اطلاعات مالک یا مالکین این اپلیکیشن و عدم شناخته شده بودن‌شان را نگران کننده ارزیابی می‌کنند چرا که دسترسی‌های موجود، اطلاعاتی را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهد که می‌توانند اقدامات خرابکارانه‌ای را علیه کاربران داشته باشد.

2- کامل نبودن بخش‌های مختلف اپلیکیشن روبیکا

یکی دیگر از دلایل عدم استفاده از اپلیکیشن روبیکا، کامل نبودن بخش‌های مختلف آن است که باعث می‌شود روبیکا صرفا یک اپلیکیشن نیمه کاره به نظر برسد و در مواردی که مدعی است، نتواند نیازهای کاربران را برطرف کند. به طور مثال در بخش پخش زنده این اپلیکیشن، بعضی از شبکه‌های پرطرفدار مانند تماشا و آی‌فیلم وجود ندارد و این ضعف عجیب به نظر می‌رسد چرا که همه اپلیکیشن‌های موجود در زمینه پخش زنده تلویزیون از همه کانال‌های صدا و سیمای کشور پشتیبانی می‌کنند ولی در روبیکا که به‌نظر از پشتوانه بسیار قوی برخوردار است، بسیاری از شبکه‌های تلویزیون وجود ندارند و کاربر می‌بایست برای مشاهده آن‌ها از دیگر اپلیکیشن‌های موجود استفاده نماید.

در حالیکه رسانه ملی دارای بیش از 30 کانال مختلف کشوری و استانی است، این اپلیکیشن صرفا 10 کانال را پشتیبانی کرده و به نظر می‌رسد شبکه‌های دیگر در پروسه برنامه نویسی و طراحی روبیکا فراموش شده‌اند.

از دیگر ضعف‌های موجود در زمینه محتوای این اپلیکیشن کامل نبودن محتوای ویدیویی ارایه شده توسط تامین کنندگان آن است. بر خلاف ادعای مسئولین روبیکا، همه سریال‌ها و فیلم‌های پرطرفدار در این اپلیکیشن جود ندارد و یکجا جمع شدن 10-12 اپلیکیشن در یک برنامه صحت ندارد.

به طور مثال سریال‌های پرطرفداری مانند شهرزاد یا بسیاری از فیلم‌های سینمایی روز دنیا در روبیکا وجود ندارند و صرفا فیلم و سریال‌هایی در روبیکا دیده می‌شوند که اصولا با کمی جستجو می‌توان نسخه‌های رایگان آن‌ها را (رایگان و قانونی) پیدا کرد.

3- عدم مشخص بودن هویت سازندگان روبیکا

طبق اطلاعات رسمی سایت رسمی روبیکا، شرکت طراح این اپلیکیشن به نام شرکت فناوران نوین هوشمند پارسی ثبت شده است. اما جالب است بدانید که دامنه این اپلیکیشن به نام پردیس هوشمند آسمان درج شده که کاملا متفاوت از شرکت مذکور در سایت رسمی این شرکت است.

در مورد سوابق این شرکت‌ها موارد زیادی را می‌توان مطرح کرد ولی نکته مورد بحث ما در این مطلب، مبهم بودن متولیان روبیکاست که این تفاوت‌ها و تناقض‌ها، ما را بیش از آنکه به خدمات ارایه شده در آن جلب نماید، به ترسی وا می‌دارد که ناشی از در اختیار قرار گرفتن اطلاعات شخصی کاربران در روبیکاست.

همان‌طور که در نکته اول این مقاله گفتیم، دسترسی‌های موجود در سورس روبیکا به این دلیل نگران کننده است که یک اپلیکیشن مبهم و پرسوال به نظر می‌رسد که به صورت رسمی اطلاعاتی از آن در دسترس نیست.

4- کندی‌ها و قطعی‌های ناگهانی

در حین کار با این اپلیکیشن که به دلیل نگارش بررسی آن و همچنین معایب و مزایایش صورت گرفته است، به کرات مشاهده کردیم که قطعی ناگهانی و پیام‌های عدم اتصال به سرور این اپلیکیشن، اتفاق ناگزیر روبیکا بوده که اگر حوصله این پیام‌ها را نداشته باشید، قطعا آزاردهنده خواهد بود.

شاید دلیل این قطعی‌های لحظه‌ای که معمولا با یک باز و بسته کردن اپ حل می‌شود، به دلیل ضعف سرور آن یا مشکل برنامه نویسی روبیکا باشد.

5- عدم حضور مستقیم افراد و برنامه‌ها در شبکه تعاملی روبیکا

یکی از بخش‌هایی که به شدت در تبلیغات روبیکا به آن پرداخته می‌شود، بخش تعاملی روبیکا است که مسئولین اپلیکیشن مدعی شده‌اند هنرمندان و افراد شناخته شده به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستند، اما بررسی‌های ساده ما نشان می‌دهد لحن نوشتاری پیام‌ها و تصاویر منتشر شده، در خوشبینانه‌ترین حالت توسط یک ادمین مشترک اختصاصی برای تمامی صفحات موجود منتشر شده است.

6- کامل نبودن بخش مگاپی بر خلاف ادعاها!

یکی از بخش‌های ویژه و مهم اپلیکیشن روبیکا، بخش پرداخت، خرید و شارژ آن است که مسئولینش مدعی هستند دریایی از امکانات پرداخت و مالی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند ولی تنها امکانی که آنهم به صورت نصف و نیمه در اختیار کاربران است، بخش خرید شارژ است. به طور کلی تمام ادعاهای روبیکا مبنی بر جامع بودن بخش مالی آن، صرفا امکان خرید شارژ است و با پرداخت درون برنامه‌ای موجود در آن صورت می‌گیرد که به دلایل امنیتی حتی نمی‌توان از آن استفاده کرد!

شما اشکالات و دلایل استفاده یا استفاده نکردن‌تان از اپلیکیشن روبیکا را در بخش نظرات مطرح کنید.

138 دیدگاه
 1. حسین می گوید

  برای استفاده نکردن از روبیکا دلیل اول کافی به نظر میرسه
  خواسته مقامات و مسئولین از امنیت ، چیزی شیبه به وی چته و انتظار ما چیزی شبیه تلگرام
  باشد که روزی انتظار ما ، خواسته مقامات و مسئولان باشد

  ۲۵
  ۵
  1. رضائیان می گوید

   اینکه تحلیلی تو سایتی زده بشه بر اساس شایعات چند هفته گذشته که هم متخصصین امنیتی غیر مستقل و هم افتا و ماهر اونها رو پس از بررسی رد کردند جای سوال داره!
   طبیعی هست که در بهترین حالت اینها صرفا ضربه زدن به حریف های تجاری هست و اعتبار فنی نداره.
   بدلایل مکانیزم های امنیتی موجود در سیستم عامل اندروید امکان دسترسی مستقیم به اپ دیگه و اطلاعات اون وجود نداره! حتی دو تا اپ تلگرام (مثلا موبوگرام و تلگرام اصلی) هر کدوم نیاز به sign in مجزا دارن و نمیتونن به اطلاعات هم دسترسی داشته باشند
   قبلا موبوگرام جواب داده بود که از بخش هایی که لودرهای تلگرام در رابط کاربری خودش استفاده کرده که برخی متخصص نماها رو به اشتباه انداخته بود.

   ۱۰
   ۱۵
   1. نیما می گوید

    از ۶ تا دلیل که نوشتید فقط ۱و ۳ منطقی هست که اونا رو هم با یه سرچ ساده تو اینترنت میشه رد کرد
    بقیه موارد چیز های سلیقه ای و البته بعضی باگ هایی که بخاطر عمر کم نرم افزار طبیعیه.
    مورد یک که گفتید به اطلاعات سایر اپلیکیشن ها مثل تلگرام دسترسی داره از نظر فنی ممکن نیست.
    این شایعه بخاطر چند خط از سورس پوسته تلگرام((که متن بازه و اپلیکشن هایی مثل موبوگرام هم ازش استفاده میکنن)) در طراحی رابط کاربری روبیکا و بی دقتی برنامه نویسا برای حذف خط های اضافی ایجاد شد و همون موقع هم توسط کارشناسای امنیت رد شد.
    جالبه بدونید روبیکا تقریبا از هیچ دسترسی استفاده نمیکنه حتی دسترسی به کارت حافظه رو هم نداره که یه دسترسی معموله پس اصلا هیچ جوره راه نداره که اطلاعات اپ دیگه ای رو داشته باشه.

    مورد ۳ رو هم که گفتید دامنه ثبت شده با اسم شرکت یکی نیست
    باید بدونید که هر شخص حقیقی میتونه چندین شرکت رو با نام های مختلف ثبت کنه
    این داستان درمورد اشخاص حقوقی هم صدق میکنه
    یعنی فرض کنید یه شرکت یه شرکت دیگه رو ایجاد یا خریداری میکنه و مالکیت شرکت دیگه در اختیار شرکت مادره و شرکت که در تملک هست پروژه هایی رو ثبت میکنه که در اصل سود حاصلش به جیب شرکت مادر میره

    توی نظر های کاربراتون خیلی ها از این گله داشتن که ترافیک مصرفی براشون رایگان محاسبه نمیشه که این مشکل از روبیکا نیست بلکه از طرف اپراتوره که روی تعهداتش نمونده.

    ۱۸
    ۸
  2. بهنام می گوید

   آخه مگر چی داریم تو گوشیمون که دولت بخواد بیاد گوشی همه چک کنه اونی که این کاره باشه هیچ نرم افزار اضافی روگوشیش نصب نمیکنه حالا ما چهارتا تیکه به مسئولین بندازیم باید بیان اعداممون کنن خیلی مسخره اگر بخوان بخاطر فحش به دولت بیان سراغ یک نفر

   ۵۲
   ۸
  3. علی اکبر می گوید

   ,نه چون که دیگر برنامه ها هم این کار ها رو میکنن و روبیکا سو استفاده نمیکنند و به کسی نمیدهند و بهتر از تلگرام و اینیستاغرام است چون انان و واتساپ است چون انها صاحبانشان یهودی هستند و سو استفاده میککند
   دوربین جلو

 2. حسن فرجی می گوید

  با این امنیت کم توقع دارن مردم از پیام رسان های داخلی استفاده کنند

  ۱۴
  ۷
 3. Arash_rahmati می گوید

  من نصب کردم از شارژم استفاده کرد همش الکیه رایگان نیست

  ۳۰
  ۱۵
  1. پوریا می گوید

   روبیکا رایگانه و اصلا هم دروغ نیست وقتی ازش استفاده کنی و شارژت و یا از بسته اینترنتت مصرف میکنه فقط یه جور میشه ازش رایگان استفاده کرد اونم اینه که باید یه بسته ی اینترنت فعال داشته باشی حتی اگه تمام وقت نباشه مثل ۶ صب تا۱۲ ظهر یک ماهه و اینجوری میتونی تمام وقت از اینترنت رایگانش استفاده کنی به شرط اینکه یه بسته ی فعال داشته باشی
   من خودم به شخصه از این روش از اینترنت رایگان روبیکا استفاده میکنم واقعا جواب داد

   ۶
   ۱
 4. شا ش ان می گوید

  تمام حجم اینترنت من با دیدن یه فیلم تموم شد

  ۲۲
  ۱۰
 5. نگین می گوید

  حجم اینترنت تموم میکنه اصلا هم رایگان نیست.جاسوسی هم ک هست ..

  ۱۶
  ۱۴
 6. Mmn می گوید

  بزرگترین مشکلش دروغ گویی!
  گفته حجم رایگان در حالی که فقط یه دروغ بزرگ برا جذب کاربره.
  این طوری میخاند کاربرای خودشونو راضی کنند؟

  ۱۴
  ۹
  1. حامد می گوید

   بابا شما ها چرا اینجوری میکنین ..! |=
   باید حتما سیمکارت ایرانسل و همراه اول داشته باشین تا حجم کم نکنه ..
   والا من هزار تا فیلم دیدم چیزی کم نکرده
   شاید برنامه ی دگه ای حجم نتتون رو کم کرده …

   ۳۹
   ۴
   1. وحید می گوید

    خیر برای بعضیا فقط رایگان نشون میده
    من سیمکارت همراه دارم ولی چون شارژم صفره وصل نمیشه اما با وای فای سریع وصل میشه

    ۹
    ۸
    1. سحر می گوید

     دوست عزیز باید نت داشته باشید ولی از حجمتون استفاده نمی شه

     ۲۰
     ۲
    2. ندل می گوید

     باید چندبار بزنی تا وصل بشه. من با شارژ و اینترنت صفر، فیلم میبینم

     ۴
 7. ٔیایتخت می گوید

  مبلغش ارسطو باشه بهتر از این نمیشه
  وات تو دو وات نات تو دو

  ۴
  ۴
 8. عزیز می گوید

  قیمت دلار:بالای ۵۰۰۰ تومان!!

  ۳
  ۱
 9. بهرام می گوید

  وای به حالمون از این همه خفت . دلار ۵۶۰۰

  ۳
  ۱
 10. Ali می گوید

  همه حجممو دزدید
  بدرد نمیخوره همش دروغه

  ۲
  ۹
 11. Ali می گوید

  بد ترین برنامه ای که تو عمرم دیدم..
  توصیه میکنم استفاده نکنید

  ۵
  ۸
 12. حسین می گوید

  مورده شور شرکتشو ببرن…. اصلا ب درد نمیخوره.. حجم نتم تموم کرد… دروغ گفتن.. اصلا اینا دروغ هستن.. ب نظر شما چیز رااااااایگان داریم تو ایران.. اعصاب آدمو خورد میکنن با این کاراشون…

  ۶
  ۱۰
  1. حسین نظری جمادی می گوید

   دوستان.. همش الکیه. نت نصف میکنه. من یک ساعت فیلم دیدم اما نت مصرف نشد.. بعد چن ساعت دیدم نتم تموم شد.. من میگم وقتی رایگان نیست چرا همش میگن رایگانه. دروغگوی نادان. واقعا خجالت آوره…. من حرث میخورم همش میگن رایگانه… ایران چیز رایگان نداره.. تماااااااام… من شنیدم آمریکا میخواد ی ماهواره بفرسته فضا نت کل دنیا رو تامین کنه… ایران میخواد فیلتر کنه.. حالا اینا بماند. چرا دروغ میگین ای بابا.. ???? منکه ناراحت نشدم. چون از بس همه دروغ گفتن. شرکت روبیکا واسمون عادی شده.

   ۴
   ۸
  2. مهمان می گوید

   حرف رایگان زیاد داریم!

   ۴
   ۲
  3. h می گوید

   محتوای این پست رایگان است

   ۶
   ۱
 13. ارسطو می گوید

  عالیه…

  ۴
  ۲
 14. شهرام آذر می گوید

  سلام من این برنامه نصب کردم از حجمم کم نشده و منتظرم تو فرعه کشی برنده بشم

  ۶
  ۳
  1. مسیح می گوید

   آره توی قرعه کشی واست گذاشتن کنار ????????
   موفق باشی پسرم ????????

   ۷
   ۵
 15. نوری می گوید

  دوستان یه سوال!
  چرا باید این برنامه با این همه سرمایه گذاری و هزینه بصورت رایگان در اختیار عموم قرار بگیره؟
  در آمد سازندگان یا صاحبانش از کجاست؟
  چرا و چرا رایگان؟

  ۳
  ۳
  1. سامان می گوید

   جاسوسی

   ۶
   ۴
   1. S می گوید

    چطور تلگرام مفته از خودتون همچین سؤالی نمی پرسید اما چون ایرانیه سریع انگ جاسوسی بهش می زنید. غربزده اید دیگه

    ۷
    ۴
    1. Morteza می گوید

     تلگرام کاملا معلومه صاحبش کیه
     این ک اصن معلوم نیست چی ب چی هس
     یعنی این همه پول واسه تبلیغات و نت رایگان و سراتو و غیره رو برای چی بدن
     بعدم رایگان بزارن برای ما
     از قضیه سود کردنشون بگزریم
     حداقل پولشون باید برگرده دیگه
     خیرات ک نکرده

     ۴
     ۳
    2. hossein.prp می گوید

     تلگرام صاحبش معلومه کیه و اعتماد ما به اون بیشتر از مسئولای ایرانیه ولی این که میگن امنیت پیامرسانای ایرانی بالاتره ???? خب بخاطر اینه که خودشون به اطلاعاتمون دسترسی داشته باشن و خلاف های تلگرامیو شناسایی کنن و به موقش هم پدرشونو در بیارن???? اینم از امنیت پیامرسانای ایرانی مقابل خارجی????

     ۳
     ۳
    3. Ali می گوید

     تو که اطلاعات نداری چرا حرفت مفت میزنی تلگرام درآمدش از اون حجم ترافیکیه که توی تلگرام مصرف میشه مثلا ۱ گیگ طرف تو تلگرام دانلود میکنه تلگرام پولشو از شرکت اینترنتی میگیره

     ۶
    4. sina می گوید

     تلگرام رایگانه و صرفا یک پیام رسانه اما روبیکا به قول خودشون همه کارست.

     ۲
     ۴
    5. Omid می گوید

     مال منم همینطور
     کجاش تلگرام مفته بهتره یه نگاهی کنی تو اگه بودی با این همه بودجه این همه فیلم و در اختیار مردم قرار میدادی اونم برای هیچ و ضرر

     ۴
     ۱
    6. Omid می گوید

     همه پولام رفت

     ۴
     ۲
    7. م می گوید

     تلگرام مفت نی بسته ها ک کم میشه تبدیل ب پول میشه براش

     ۶
  2. امیر می گوید

   به همان دلیلی که تلگرام رایگان است
   آیو برای همراه اول رایگان است
   لنز برای ایرانسل رایگان است
   روبیکا هم برای هردو رایگان است
   ولی ما جنبه رایگان بودن چیزی در ایران را نداریم

   ۹
   ۳
  3. جواد می گوید

   به همون دلیل که تلگرام و…. رایگانن

   ۲
   ۳
  4. علی طهرانی می گوید

   نظرت در مورد تلگرام چیه یا اینستا؟
   اینا تو رو مشکوک نمیکنن؟

   ۲
 16. مسعود می گوید

  دوستان
  هفته گذشته از حجم اینترنتم کم کرد ولی از شنبه تا الان یکسره استفاده کردم کم نشد

  ۱
  1. Omid می گوید

   چرا مال من و بعضی ها کم میکنه مال شما کم نمیکنه ؟

   ۲
   ۲
 17. محمد می گوید

  من روبیکارو نصصب کردم و در همه جا اطلاع رسانی شد که متاسفانه گویا هدف دسترسی به اطلاعات ذخیره شده تلگرام نیز بوده است. حالا نرم افزار رو پاک کردم. اما لطفا بفرمایید برای رفع اثرات دسترسی به اطلاعات ناشی از نصب قبلی چکار کنم؟

  ۲
  ۳
  1. ماسک می گوید

   دوست گلم سلام ابتدا تلگرام رو پاک و دوباره اقدام به نصب کنید
   موفق باشید

  2. جواد می گوید

   برای رفع اثرات دسترسی به اطلاعات ناشی از نصب قبلی باید گوشیتو ی روز بعدازظهر غسل بدی….

   ۴
   ۱
   1. Zahra می گوید

    خخخخخخخخخخخخ

    ۴
    ۱
  3. کاربر می گوید

   گوشیتو منفجر کن و زیر زمین دفع کن.

   ۱
  4. وحید می گوید

   مگه اطلاعاتت چیه جو گبر شدی توام خخخخ

   ۳
 18. Sadegh می گوید

  همش الکیه دسترسی به تلگرام کلهم تلگرامو یک جور میتونی واردش شی اونم با همون رمزی که بهت پیام میدن اینو من نگفتم دوتا از بهترین کانالی هکری در ایران گفتن و این موضوع تو اینترنت ثبت شده حال خودتون میخوان باور کنین میخوان نکنین شایدم مدیر این سایت نظرمو پخش نکنه فقط گفتم مدیر جان که اطلاعات غلط به مردم ندین من موندم شما ها که اطلاعات کافی ندارید چرا الکی سایت میزنین والا نت شماها ضعیف بوده که همش قطع میشوده ما نتمون قوی هر بارم فیلم نگاه میکنیم نه وسطش قطع میشه و نه از حجممون تموم میشه موفق باشی میخواستی اون چندتا قسمتی که با شما بودم مدیر ور دار اون متنارو برا بچه ها پخش کن ما داریم استفاده میکنیم نه تاحالا هک شدیم نه کار دیگه بعدش هک کردن انقدر راحت نیست که یک دکمه بزنی همه هک شن دنگو فنگ داده

  ۱
  1. بهرام می گوید

   دوست عزیز

   ابتدا اصول نگارشی زبان پارسی
   سپس اصول ادبی در نگار و مکاتبه
   و بعد از آن اصول اظهار نظر را از مراجع معتبر یاد بگیر.

   بعد تشریف بیارید اینجا فعالیت یک سایت خبری رو به چالش بکشید.

   شما یا آقازاده ای ، یا دستمال… لا اله الا الله… دهن آدم رو باز میکنید…!!

   روبیکا یک نرم افزار جاسوسی هست.
   پروژه ای ملی که با هدف دستیابی به اطلاعات محرمانه مردم طراحی شده.

   منظور از ورود به تلگرام ، لاگین کردن در تلگرام نیست.

   منظور مطالعه و دیکد دیتای ذخیره شده پیام های تلگرام در حافظه داخلی یا مموری کارت گوشی شماست.
   پس نیازی به هک و لاگین نیست.

   مشکل شما مردم اینه همیشه صاحب نظر هستید!
   بدون اینکه اطلاعاتی در زمینه ای داشته باشید اظهار فضل میکنید…

   اینهمه مقاله و اسناد قابل قبول در خصوص جاسوسی بودن این نرم افزار وجود داره.

   اما افسوس و صد افسوس که بالغ بر ۳.۰۰۰.۰۰۰ نفر ایرانی این نرم افزار رو نصب کردند.

   الحق که شایسته همین خفت ها هستیم.

   ۲
   ۴
   1. مجتبی می گوید

    شما همینجور مشغول افسوس خوردن باش
    و مردم هم مشغول استفاده از روبیکا هستند.
    بعدشم برو لالا کن.

    ۴
    ۱
   2. جواد می گوید

    جوری حرف میزنه انگار استیو جابز داره سخنرانی میکنه…. بعضی از ما ایرانیا کلاً عاشق خارج و خارجی هستیم .. هرچیم تو کشور ساخته بشه میگیم با جاسوسیه یا امنیت نداره..نمیدیونم کی میخوان آدم بشن بعضیا

    ۶
    ۱
    1. Zahra می گوید

     خخخخخ عالی هستی تو

     ۱
     ۱
   3. فتاح می گوید

    سلام بر همه
    جالبه اظهار می شه این نرم افزار برای جاسوسی تلگرام ساخته شده!
    و بعد با این گستره نصب در کشوری که کاربران آن بالاترین حجم حضور را در تلگرام دارند ، شرکت تلگرام هم با آن سطح امنیت تخصصی اش نشسته به تماشا؟!
    و هیچ اخطاری به کاربرانش نمی دهد؟
    پس اگر روبیکا نرم افزار جاسوسی است دست مدیر تلگرام هم تو کاره که نمی گه آی مردم ایران دولت شما نرم افزار منو هک کرده و دیتای شما را دیکد می کند (در حالیکه تلگرام از فضای ابری استفاده می کند و کلیه پیام های کاربران به صورت رمزنگاری شده در سرورهای آن شرکت ذخیره می شود)
    اما اصل این مقاله ۶ دلیل که بیشتر جک به نظر می آیند تا نظر کارشناسی آن هم از سوی یک سایت با آزمایشگاه تخصصی!
    همه نرم افزارها زمان ورود نواقصی دارند
    همین تلگرام را فراموش کرده اید اول چطوری بود و چقدر نقص و قطعی داشت؟
    در مورد رایگان بودن هم یک عرض داشته باشم
    اول:روبیکا تعهدی نداده که مادام سرویس هایش را رایگان ارایه کند و به نوعی همه این امکانات موقتی رایگان است.
    دوم: اگر برایتان سوال بوده که چرا تلگرام با این همه امکانات رایگان بوده؟! دلیلش جذب حداکثری کاربر است که در حال حاضر حدود ۲۰۰ میلیون کابر از سراسر جهان جذب کرده.
    جالب است بدانید تلگرام برنامه ای دارد برای ارایه نوعی ارز مجازی به اسم “گرام” که در حال حاضر ۸۵۰ میلیون دلار ! پیش فروش کرده!!!
    خوب آیا همین دلیل کافی نیست برای چرایی رایگان بوده تلگرام؟
    و عرض آخر به کاربران عزیز اینکه مواظب باشید شما را با اطلاعات به ظاهر فنی و تخصصی فریب ندهند و گرفتار “تله هوشمندی” نشوید!
    والسلام

    ۲
   4. Rahaaaaaa می گوید

    ببخشید میشه بگید روبیکا با چت منو و دوستام و خانوادم چیکار داره؟؟؟ب چ‌دردش میخوره ؟؟؟؟حرف ما راجع به مد و درس دانشگاه و غیبت و…

    ۲
 19. صائب می گوید

  فکر نکنم اتفاقی بیفته که بتونم به نرم‌افزاری ایرانی اعتماد کنم. همه دسترسی همراه‌بانکامم بستم

  ۱
  ۱
 20. Mahdi می گوید

  سلام .
  اگه ثبت نام کرده باشیم و بعدش برنامه رو حذف کنیم ، حساب کاربری که ایجاد شده ، باز هم خطرناک هستش ؟
  از لحاظ امنیتی میگم …

  ۳
  1. امیر می گوید

   طبق برسی ها این برنامه جاسوسی نیست و هیچ خطری نداره

   ۱
 21. مجید می گوید

  تلگراممو از دسترس خارج کرد نصب نکنید جاسوسیه
  میخوان تلگرامو کلا قطع کنن

  ۱
  ۱
 22. محمد می گوید

  سلام
  کجاش رایگانه؟؟؟
  همش دروغه
  مملکت رو به مسخره گرفتن اینا
  خیلی زشته واسه ما که ادعای مسلمانی داریم که این همه دروغ بگیم…شارژ اینترنتم رو قورت میده

  ۱
  ۱
  1. Mahsa می گوید

   Slm
   Mn hajm bastam tamom shode vli hamchenan baram baz mishe o daram azash estefade mikonm ta qableshm k net dashtm hich hjmi km nkrde

 23. Farvahar می گوید

  تماما دروغ،نمیدونم مگه راست گویی چه بدی داره که دروغ میگن!!!خیلی کنده،قطعی زیاد داره،بزرگترین دروغش امنیت و اینکه اینترنت رایگان داره.واقعا باعث تاسف که دزدی و دروغ شده هنر و ارزش و هیچ آبرویی ازشون نمیره و…..اگه ایرانی که توی وطنش زندگی میکنه محتاج زندگی کردنه بد نیست.ماها زندمانی میکنیم نه زندگانی…..

  ۱
 24. Keyvan می گوید

  دوستان دقت کنید بحث رایگان بودن فقط درمورد ایرانسل وهمراه اول صدق میکنه یعنی اگه با وای فای خونه متصل بشید هزینه خواهد داشت. برنامه بسیار خوبی بنظر میاد خصوصاً پخش زنده که خیلی عالیه البته دوروزه که پخش زنده رو عمل نمیکنه. درباره امنیت کلا باس بگم کلاهتو سفت بگیر باد نبره

  ۲
 25. رضا می گوید

  فیلمو یذره نشون دادوقطع شد.

 26. alfa_colonel می گوید

  اقا من برنامه رو دارم استفاده میکنم اینترنت رایگان بوده دو ساعت باهاش فیلم دیدم یک مگابایت هم کم نکرده بررسی هم کردم هیچ گونه دسترسی به اطلاعات تلگرام نداشتم و الوده به رات هم نبوده بیخودی اختشاش درست نکنید

  ۱
 27. امیر می گوید

  طبق برسی های متخصصین این برنامه هیچ دسترسی نیاز ندارد
  پس جاسوسی نیست
  و رایگان بودن آن هم مانند دیگر اپلیکیشن هایی که قبلا اراعه شده است مانند آیو و لنز
  ولی هنوز ابهاماتی در مورد سازندگان و حامیان این برنامه وجود دارد
  و احتمالا تا پس از مدتی دیگر رایگان نباشد و برای استفاده به خرید اشتراک نیاز باشد

  ۱
 28. ابوالفضل می گوید

  حالا اگه الان همین برنامه رو آمریکا ساخته بود همه میگفتن چقدرآدمای خوبین برا مردمشون همه کار میکنن اما ایران برا مردمش یه کاری میکنه بعضیا قدرشونو نمیدونن والا من ازش استفاده میکنم نه ازحجمم کم شده نه وسطش قطع شده ولی واقیت اینه یه سریا شعار میدن کشور ما بایدپیشرفت کنه ولی از این چیزای ساده هم حمایت نمیکنن انتظارپیشرفت نداشته باشن

  ۵
  1. Ali می گوید

   من سه روز برای امتحان کردن رایگان بودنش،فقط از روبیکا استفاده کردم(هیچ برنامه اینترنتی دیگه باز نکردم) با سیمکارت ایرانسل،حجم کم میکنه و اصلا رایگان نیست خصوصا اگه باهاش فیلم نگاه کنی.

   ۲
 29. یاس می گوید

  الان ۱۰۰۰ تومن خطایرانسل تبلت بچه رو شارژ کردم بلافاصله همشو خورد در صورتی که توی عید رایگان بود . به این میگن کلاشی .

  ۱
  ۱
  1. Mahsa می گوید

   Bayad baste faal konin vaqarna sharj mikhore

 30. حسین می گوید

  چرا دروغ میگید به مردم
  بخدا بسه دروغگویی
  از خدا نمیترسید حداقل از وجدان خودتون بترسید
  .کل نتمو کشید .کل شارژمم کشید .حرومتون باشه اینا اسمش دزدیه اونم با فریب مردم

  ۱
 31. مهراد می گوید

  سلام در مورد اپ پولیک چیزی ندارین بنویسین منظورم بررسی درست و غلط بودن ادعای اونا توی تبلیغاتی که میکنم یعنی روزی بقول خودشون چل پنجا هزارتومان همینجور گر. و گر پول میریزم به حساب کاربراش

 32. مهراد می گوید

  ببخشید در تایپ یک دوتا اشتباه هست ببخشید

  1. ذاکری می گوید

   سلام
   مهرداد جان چه اشتباهی؟

 33. ناشناس می گوید

  اینترنت رایگان دروغی بزرگ در رسانه ملی است هدف از ایجاد روبیکا خالی کردن حجم اینترنت کابران است که درامد چند صد میلیاردی برای ایرانسل و همراه اول دارد که مبلغی از این پول در قرار دادی که با سازنده روبیکا بسته اند به روبیکا تعلق می گیرد

  ۱
  ۱
 34. احمد می گوید

  سلام دوستان از نظر نت من ایرانسل دارم کم نمیکنه تمومه فیلمهاش را هم دیدم درسته وقتی نت ضعیفه قطع و وصل میشه که طبیعیه ولی از نظر امنیت نمیدونم چون من اظلاعاتی ندارم که به درد کسی بخوره نام سازندگانش هم برام مهم نیست چون دارم ازش رایگان استفاده میکنم

  ۲
  1. مریم می گوید

   دقیقا

 35. ali می گوید

  من تست کردم و دیدم حجم کم میکنه و بیخیال روبیکا شدم
  من برا دیدن شبکه های تلویزیون از لنز استفاده میکنم .حداقل از نت ایرانسل کم نمیکنه

  ۱
 36. حسن می گوید

  سلام این مطالب که برعلیه روبیکا زده میشه دروغه حالا یه برنامه درست کردن که رودست همه شرکت های تجاری زده میخوان از چرخونه خارجش کنن اطفاقا عالیه حداقل نصف مردم رو سرگرم کرده بازار باید رقابتی باشه که مردم سود ببرن ولی اینا از فضای سیاسی موجود جامعه میخوان سوء استفاده کنند، بعد بنده طراح غیر حرفه ای اپ اندرویدم اینو بدونید امنیت اندروید اصلا رو هواااااست احتیاج به این همه سرمایه گذاری نمیخواد. این آپ عالیه باید کمک کنیم که پیشرفت کنه.

  ۳
 37. فرید می گوید

  شما چه نفعی می برید که ما از روبیکا و سروش به دلیل امنزت استفاده نکنیم … و از تلگرام که اطلاعات ما رو برای موساد جاسوطی میکنه رو تبلیغ می کنید…

  ۲
 38. اسماعیل می گوید

  فقط در مدت نوروز اینترنت رایگان داشت، بعدش دیگه بدون اینترنت نمیشد ازش استفاده کرد.

 39. فلفل می گوید

  خلاصه بگم:
  اولأ ممکنه روبیکا حجم تو بخوره مثل مال من
  دومأ ریشش زیر خاکه بوتش دیده میشه
  سومأ ضربشو داره میزنه ولی کسی نمیفهمه
  چهارمأ حساب کن گوشیت رمز نداره هر چیزیم توش داری
  …مثل اینکه تو خونت دوربین مخفی گذاشتن

 40. ناشناس می گوید

  کجاش رایگانه حجم میکشه لامصب

  ۱
 41. علی می گوید

  حتی یه بخش کانتکت آس هم توش نداره که بشه نظرت رو براشون بنویسی

 42. ابوالفضل شریفی می گوید

  من از طرفدارای روبیکا هستم در بخش فیلم و نه بخش دیگه.
  دوستانی بودند که گفتند شارژشون رفته که منم تایید میکنم چون واسه من هم میرفت. اما بعد از پیگیری از طریق همراه اول این مشکل رفع شد.
  در مورد یک بخش به شدت با روبیکا مخالفم و اون بخش پرداخت یا به عبارتی خرید شارژ هست.
  خرید شارژ در این اپلیکیشن بر خلاف تمام خرید هایی که دیدم نیازی به cvv2 و تاریخ انقضای کارت بانکی نداره و یه جورایی من رو میترسونه.
  پیشنهاد میکنم از این بخش روبیکا اصلا استفاده نکنید.

 43. بی نام می گوید

  واقعا برای تون متاسفم که همش دنبال جاسوسی اصلاعات مردم هستین با این دروغاتون تو ایران اگه ازت پول نگیرن بهت چیزی رایگان نمیدین من رفته یه فیلم دیدم یک ربع نشد ۳۰۰مگابایت کم کرد

 44. بی نام می گوید

  ایشالا هرچی که از مردم میگیرن حتی همین اینترنت که علکی میگن رایگانه حرومتون بشه خدا خودش, جوابتون بده

  ۱
 45. ممد می گوید

  بابا واس همراه اول و ایرانسل رایگانه
  تلگرام به مخاطبین و عکسا دسترسی داره چیزی نمیگی و روبیکایی که دسترسی نداره شد جاسوس؟
  مغز نخودی تلگرام اطلاعات گوشیتو بکشه بیرون میخای چیکار کنی؟کجا ازش شکایت کنی؟
  روبیکا اطلاعاتت رو برداره نمیشه ازش شکایت کرد؟
  روبیکا داخلیه و سروراش تو ایران
  ناموسن اگه نمیدونید لااقل ی سرچ کنید بعد حرف بزنید
  یارو از گوشی فقط روشن کردن صفحه رو بلد میاد نظر میده

  ۱
 46. رضابزرگی می گوید

  همون موقع که فیلم میبنی حجم کم نمیکنه بعدازیه نصف روزازحجمت کم میشه من دوتافیلم نگاه کردم بقیه برنامه هاروقطع کردم بعدازهشت ساعت دوگیگ ازم کم شددرصورتی که من دسترسی همه برنامه هاروبجزروبیکاقطع کردم شماهم امتحان کنیدمیفهمیددروغ میگن به ملت این دولت

 47. مرضیه می گوید

  سلام ..روبیکاواقعاعالی هستش …ازحجم اینترنتت اگه ایرانسل وهمراه اول باشه کم نمیشه تنهاایرادش قطعی وسط فیلم وسریالهاست من که راضیم واقعادست مریزاد…منظرپیشرفت هرچه بیشتراین آپلیکیشن

 48. حمید می گوید

  سلام. اونایی که میگن تلگرام رایگانه ،..کی گفته تلگرام رایگانه؟؟ عامو از حجم اینترنتت کم میشه..توهم زدین

  ۱
 49. azar می گوید

  همش چاخانه سرعتش ک افتضاحه ضمنا خیلی سریع نت رو تموم میکنه من ایرانسل دارم دقت کردم رایکان نیست اخه چرا به مردم دروغ میگن اصلا مگه توایران چیز مجانی هم وجود داره

  1. وحید ن. می گوید

   دوتا فیلم تماشا کردم و هربار بین فیلم ها بسته اینرنتم رو چک کردم و تغییری ندیدم!!

 50. بنیامین می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت بر و بچه های آی تی رسان و دیگر دوستان،عجالتا پست من صرفا برای اطلاع عزیزانیه که میگن استفاده از روبیکا رایگان نیست(از بحث امنیت و چیزای دیگه میگذریم چون من اطلاعاتی در این زمینه ندارم😄)
  دوستان عزیز استفاده رایگان از روبیکا مستلزم دو سه تا شرط ساده اس که متاسفانه اکثریت نمیدونن و باعث میشه طرف مقابلشونو(روبیکا)رو زیر سوال ببرن
  شرط اول:سیم کارت های مورد استفاده حتما باید یا ایرانسل باشن یا همراه اول
  شرط دوم:حتما باید با شماره تلفنی وارد حساب کاربری روبیکا بشین که میخواین با دیتاش فیلم و سریال ببینین
  شرط سوم:حتما باید یه بسته ی اینترنتی فعال(به مدت زمان و حجمش ربطی نداره)داشته باشین
  و یه نکته ی خیلی مهم:فقط باید از دیتای اون شماره ای که باهاش وارد حساب روبیکا شدین استفاده کنین(بسته اینترنتی فعال داشته باشه)،ینی اگر با یه شماره وارد بشین و بخواین از دیتای خط دیگه یا وای فای با هرچیز دیگه ای به جز خط ثبت شده استفاده کنین،شرط رایگان بودن رو از دست میدین
  و در آخر:
  امیدوارم که همیشه موفق باشین،این پست به دردتون بخوره و اینکه ببخشید اگه صحبتم طولانی شد😄⁦❤️🌹

  ۲
  1. M می گوید

   من همه این کارارو کردم ولی بازم از حجم بستم استفاده میکنه!

   ۱
 51. مهدی می گوید

  سلام روبیکا روی بستر رایتل رایگان نیست ..حواستون باشه…سوال من اینه که چرا توو تبلیغاتشون نمیان بگن که واسه رایتل رایگان نیست

 52. mila می گوید

  من روبیکا حذف کردم ولی دوستانم میگن که انلاین میشم قسمت پیام رسانش؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

 53. Sara می گوید

  ای باباااا
  اصلن بذار جاسوسی باشه
  مگه چی دارین تو گوشیاتون که انقد میترسین
  هر چی که باشه از جاسوسی نرم افزارای خارجی بهتره که چشم ندارن مارو ببینن
  به این فکر کنیم که همش برای امنیت خودمونه اگرررم جاسوسی باشه 😕

  ۱
 54. Mahdi می گوید

  همیشه باید یه لنگی تو چیزای ایرانی باشه اخه من نمی فهمم چه طور ممکنه رایگان باشه شما ها به دلیل بیارین بهم پیام بدین

 55. علی می گوید

  اینا که از امنیت میترسن شاید خیال میکنن توی کلیه اپلیکیشن های دیگه خیلی امنیت دارن .
  یا شاید خیال میکنن توی گوشیشون اطلاعات FBI یا CIA رو دارن.
  یا شاید خیال می کنن برنامه نویسهای خارجی برای خم ابروی ایشون اپلیکیشن ها رو تولید میکنن بعد میدن ایشون میگن بفرمایید مجانی در خدمتیم . و امنیت شما رو هم مجانی حفظ می کنیم 😉
  کمی از این همه خود کوچک بینی بیایید بیرون…

  ۱
 56. 786 می گوید

  سلام علیکم فرض کنید یک برنامه جاسوسیه
  اولا جاسوس نمیاد با یه خط معمولی اطلاعات رد بدل کنه دوما طلا که پاک است چه منتش به خاک است اگه حرفت یه ذره هم درست بود الان طبق قوانین این سایت فیلتر میشد.
  سوم اینکه واتس اپ تلگرام خیلی راحتر از اون چیزی هک میشن که فکرشو بکنی بعضی از ایرانیا بالاتر از جابز نباشن کمترن نیستن
  چطور نفرمودین که فیلمو این دار دسته جاسوسی نمیکنن الان دوران رقابت ی ضرب المثل هست هیچ چیز توی این دنیا مجانی بدست نمیاد (برگرفته از انمیشن بچه ریس ) . اینقدر جاسوس جاسوس هم نکنید. سایت مثل ویکی لیکس چطور به این همه اطلاعات دسترسی داره حتمن از گوشی شخصی ایرانیا یا خارجیا نه همین شرکتا اطلاعات رو میفروشن والسلام جمیز باندها خخخخ

  ۱
 57. fatemeh می گوید

  چن وقته روبیکا نصب کردم فقط پول اینکه نت روشنه بیست تومن کسر میشه برای خود برنامه چیزی کم نمیشه و اینکه بعضیا گفتن تلگرامو از دسترس خارج میکنه اصلا هم اینطور نیس من هردوتا دارن بزام کار میکنن مشکلی هم پیش نیومده تا حالا ک تلگرامم قطع بشه شاید برای بعضیا قطع میشه ب خاطر فیلتر شکنه ک قطع میکنه

 58. امیر می گوید

  فوق العاده تحلیل ضعیف و غیر فنی بود
  از این داستانها برای هر اپلیکیشن و نرم افزار و سیستم عاملی میشه نوشت!

 59. علیرضا می گوید

  درست اعصاب آدمو خرد میکنن ، همین امروز بسته یک هفته برا همراه اول گرفتم زدم رفتم تو برنامه اومدم بیرون ۱۵ مگ کم کرد حالا با ایرانسلم که اصلا یک ریال هم شارژ نداشت رفتم توش کار نکرد (تازه سروش هم پولیه با خیال راحت اینکه رایگانه استفاده نکنین)

 60. افشین می گوید

  چطوری یه شرکت می تونه اینقدر ماشین جایزه بده وقتی کل کشور حال اقتصادیش خوب نیست و من تا حالا یک نفر هم به صورت واقعی ندیدم که برنده بشه فکر کن تو جام جهانی اینهمه ماشین دادن ولی هیچکدوم از شمایی که دارید این پست رو می خونید دورترین اشناتون هم نبوده چه برسه به اینکه دیده باشید ولی وقتی موقع جایزه واقعی میرسه تو خندوانه جایزه هاشون میشه هندزفری، ۲۰۰ تومن وجه نقد ،ساعت، اگه اینا اینقدر جایزه میدن چرا موقعی که باید واقعا جایزه داد از سراتو می رسن به هندز فری که نهایتا ۲۰ هزار تومن خریدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. معاد می گوید

   درهم جای دلار رو گرفت
   قبلا دلار ۳ تومن بود الان درهم۳تومنه
   وزیر اقتصادکیه

 61. A می گوید

  تلگرام ک هیچ، یهو دیدی امروز فردا کلید میندازن میان خونمون

 62. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید از اندروید ۶به بالا دسترسیها باید به صورت دستی داده بشه به پیام رسانها ولی ۵به پایین به صورت خودکار بدون اجازه شخص داده میشه اینو هر شخص اماتوری میتونه بفهمه بادیدن اندروید ۶به بالاو۵به پایین امیدوارم همین یک گزینه کافی باشه در حد نوشتتون.

 63. عباس یزدی می گوید

  سلام من نصب نکرده و نخواهم کرد
  اینهمه تبلیغات یرام غیر طبیعی است

 64. فاطمه مختاری می گوید

  اینم با روبیکا ساختنشون …

 65. علی می گوید

  از حجم کم نمیکنه حتی من رو لبتاپم نصب کردم ولی امنیتشو نمیدونم چقدره ولی تازگیا تو پخش زنده پیام بروزرسانی میده و هیچی نداره

 66. نسیم می گوید

  ۳تا مشکل اساسی نداره:
  ۱) دسترسی و جاسوسی به موارد داخل گوشی.
  ۲) مصرف حجم بالایی از اینترنت
  ۳) عدم امکان دانلود

 67. محسن می گوید

  اگه از بسته اینترنتی استفاده کنید چیزی کم نمیشه کاملا رایگانه

 68. حمید رضا خسروی می گوید

  سلام روبیکای من وقتی شماره رو میدم میگه عدم اتصال به اینترنت مشکل از کجاس میشه کمک کنین

 69. sahra می گوید

  باید عوض نشدن پروفایل شبکه تعاملی هم اصافه کنین 😑

 70. کیوان می گوید

  هر اپلیکیشن یا هر برنامه ای که پشتیبانی نداره قابل اعتماد نیست روبیکا هیچ شماره تلفن پشتیبانی نداره اونی هم که تو اینترنت پیدا میکنید زنگ بزنید میبینید شماره میره رو فکس یعنی هر سو استفاده ای از شما بشه به خصوص در گزینه کارت به کارت یا پرداخت قبوض شما دستتون بی هیچ جا بند نیست

 71. رضا می گوید

  من یک هفته قبل از موعد نهایی جریمه خودرو ، پول را از طریق ربیکا ریختم ولی آنها یک روز به اتمام موعد پول را برای ناجا ریختند و چون دیر شد جریمه من دو برابر شد. اینها چند روز پول را نگه می دارند تا سود ببرند و این طوری به من ضربه زدند

 72. Zahra می گوید

  روبیکا خیلی مسخرس واقعا که از نصبش پشیمونم خدا شاهده فقط به خاطر دویست و شیش آلبالویی خندوانه نصبش کردم وگرنه به هیچ دردی نمیخوره نه آهنگاشو میشه سیو کرد نه فیلماشو،حساب کاربری روهم نمیشه پاک کرد،ینی الان هرکاری کنم بازم توی روبیکام مردشور ببره این برنامه رو ،بلد نیستید خو برنامه نسازید دیگه

 73. رضا می گوید

  چرا کار نمیکنه اینترنتش بعد یع مدت دیگه اینترنت رایگانش کار نمی کنه

 74. Soheila می گوید

  یه مشکلش اینه‌که نمیتونم پروفایلمو عوض کنم

  ۱
 75. Soheila می گوید

  مشکل منم‌ همینه😩😩😩

 76. maha می گوید

  اولا که حساب کاربری رو نمیده حذف کرد ثانیا نمیده کانالی رو کهم خودم ایجاد کردم رو حذف کنم و حتی اعضایی رو که تو کانال خودم عضو هستن رو نمیشه دید کیه و چهر برسه به اینکه بخواهی عضوی رو حذف کنی پروفیل رو هم نمیشه گذاشت خیلی بدیش همین عدم حذف حساب کاربری هست لطفا بررسی کنین خب

  ۱
 77. maha می گوید

  و ممنون از سایت خوبتون🎀🎀

 78. هوشنگ می گوید

  نه پخش زنده داره و همش در حال آپدیت
  باحجم بی حجم از نت ایرانسل و همراه اول استفاده میشه و سیم ثانیه صفر میکنه حجم رو

 79. Sima می گوید

  از اینترنت کم نمیکنه رایگانه فقط باید نتت باز باشه و اینترنت داشته باشی
  فقط مشکلش اینه اپدیت اخرش دیگه کار نمیکنه پاک کردم دوبار نصب کردم کلا کدنمیده

 80. مملی می گوید

  خب برنامه مزخرفیه اولش رایگانه از نت هم کم نمی کنه ولی اگر ازش استفاده نکنی دو تا سه روز بیشترم نه پولی میشه و بدون نت کار نمی کنه نکته جالب دیگش اینه اگر استفاده کردی همیشه رایگانه ولی نکتش اینجاس بعد یه مدتی اگر نت هم داشته باشی مصرفش میکنه تموم میشه ولی بازم کار میکنه در صورتی که نباید از نت مصرف کنه و رایگان باشه نت گوشیو میخوره صفر که شد بازم رایگانه و اون موقعه حتی چک کنی میبینی اینترنت نداری ولی کار میکنه این یه دزدیه به تمام معنایت از مردم کل کشورم

 81. reza می گوید

  من خیلی وقته ازش استفاده میکنم از حجمم ک کم نشد حتی اگه بخواد اطلاعاتمم لو بره مشکلی ندارم من ک اطلاعاتی ندارم😂😂

  ۱
 82. Behzad می گوید

  یلام.من از روبیکا فیلتر شدم و نمیتونم واردش بشم.چیکارکنم؟لطفا راهنماییم کنید

 83. عارف می گوید

  با سلام.روبیکا قبلا رایگان بود ولی الان از حجم بسته کم میکنه.برای اطمینان یه فلیم نگاه کنید بعدش Data usage گوشیتونو چک کنید.دقیقا مثل اینکه ۱ فیلم رو دانلود کرده باشین.یه فیلم ۱ ساعت و نیم دیدم ۱.۶GB از بسته ام کم شد.سیمکارتمم همراه اوله.کسایی منکرن کافیه چک کنید.موفق باشید

  ۲
 84. ساجده می گوید

  سلام و عرض ادب
  روبیکا یک پیام رسان معمولی و رایگانه ….
  کاربران راضی زیادی هم داره
  به هیچ کدام از فضاهای ذخیره سازی نیز دسترسی نداره خصوصا کارت sdهمچنین کاربرد های زیاد روبیکا باعث تبدیل این برنامه به پر استفاده ترین برنامه ی ایراتی کرده است😉

  ۱
 85. MAHD! می گوید

  مرض ندارن که اینهمه پول مفتی به مردم بدن حتما یه کلکی هست دومام همراه اولم دو تا فیلم دیده رفتم تو گوشی زدم ۱/۲۲گیگ ازم کم کرده بود

  ۱
 86. حبیب می گوید

  حالا اومدن اینو رایگان کردن مگه چه کار میکن چند تا فیلم دانلود میکنن اونی که میخواد جاسوسی شو نکنند اصلا اپ ایرانی نصب نمیکنه الکی اینهمه حرف در نیاورید
  از نت رایگان روبیکا لذت ببرید
  فیلم موزیک… دانلود و ببینید
  خوش باشید
  حالا دولت یه حالی داده به ملت استفاده کنید

 87. Roghaye می گوید

  سلام یه سوال
  کارشناسای ایرانسل و این چیزا که جواب درست نمیدن میگن امکان نداره و فلان ولی میپرسم شاید اینجا جواب گرفتم
  من داداشم از عید تا حالا چه با بسته چه بدون شارژ و بسته کلا رایگانه تا حالا هم مشکلی براش پیش نیومده بعضی دوستامم همینطور
  ولی خودم به شخصه روزای اول عید رایگان بود بعد دیگه بالا نیاورد
  چند ماه گذشت بازم نبود
  یهو باز میکردی میدیدی میاره فرداییش میبینی خرابه
  تا اینکه تا یه ماه بدون مشکل بود برام و خراب که شد درست نشد تا اینکه یکی از دوستام یه apn داد که ساختم و اورد ولی اونم دووم نیاورد برام ولی خودم به سه تا از دوستام اون apn رو معرفی کردم واسشون رایگان شد و دگ هم به مشکلی بر نخوردن
  سوالم اینه چطوریه که یه نفر بدون شارژ و نت داره
  بعد کارشناسا میگن همچین چیزی وجود نداره باید بسته داشته باشی ولی رایگان میتونی استفاده کنی
  من چندبار اینترنت گوشیمو تنظیم کردم هر کاری میشد کردم
  شما راهکاری ندارین واسش !؟؟

 88. فادیا می گوید

  رایگان نیست به خاطر اینکه من خودم دارم و خیلی از شارژمو برده ‘ انگار شارژ میخوره ‘ سیمکارتمم همراه اوله

 89. نازنین می گوید

  سلام روبیکا رایگان نیس بعدشم نمیتونم فالوکنم خواهشا برسی کنید 😔

  ۲
 90. نسترن می گوید

  عزیزان روبیکا ب ای دارندگان سیم کارت همراه اول و ایرانسل ان هم درصورتی ک بسته اینترنتی برای همان خط گرفته باشین رایگانه . یعنی در صورتی ک ب وای فای وصل بشین یا بسته نداشته باشین و یا سیم کارتتون جز این دو باشه .. هزینه خواهد داشت…

 91. امیرمسعود می گوید

  آین برنامه خیلی چرته اکثر فیلما رو که میخوای پخش نمیکنه فقط ادعاش منو کشته

 92. آرمین می گوید

  دوستان میشه نمیدونید چیزی نگید والاه من همراه اولم هسم سه تا فیلم دیدم قشنگ حجم تموم کرده تازه نتم خریده بودم..رایگان بودنش زر مفته .
  وسلام

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم