۶ دلیل برای آنکه از پیام رسان ایتا استفاده نکنیم!

اپلیکیشن پیام رسان ایتا یکی از پیام رسان‌های ایرانی است که این روزها با سرعت بسیار زیادی در حال رشد بوده و در چند روز اخیر بیش از ۵۰۰ هزار بار نصب موفق داشته است که نمودارهای مربوط به بازدید از این اپلیکیشن نشان می‌دهد که شاید به‌زودی ایتا را جلوتر از پیام رسان‌های بزرگی مانند سروش، بله و گپ ببینیم.

در این مقاله قصد داریم به دلایل مختلفی بپردازیم که ما را برای استفاده نکردن از ایتا قانع می‌کند! پیام رسان ایتا دارای اینترنت با تخفیف ۵۰ درصدی است و از جمله نکاتی که برای آن گفته می‌شود، احتمال انتقال کامل کانال‌های تلگرامی به این پیام رسان است.

البته همان‌طور که در مطلب دیگری که در آی‌تی‌رسان منتشر کردیم، سورس این پیام رسان ظاهرا کپی بوده و حتی به دلایل مختلف، به‌نظر می‌رسد سرورهای این پیام رسان به سرورهای تلگرام متصل هستند چرا که تنها راه انتقال اطلاعات کانال‌های تلگرامی صرفا از این طریق بوده و راه حل دیگری نیز ندارد.

home-img-desktop-phone 6 دلیل برای آنکه از پیام رسان ایتا استفاده نکنیم!

۱- کپی بودن سورس نرم افزار

از جمله ویژگی‌های بد پیام رسان ایتا، کپی بودن سورس این نرم افزار است. با یک بررسی ساده می‌توان به این موضوع پی برد که مسئولین این پیام رسان برای اینکه بتوانند یک پیام رسان قابل قبول برای کاربران ایرانی طراحی کنند، دست به استفاده از سورس تلگرام زده‌اند و بر خلاف پیام رسان سروش، بله و دیگر پیام رسان‌های ایرانی اقدام به برنامه نویسی صفر تا صد آن ننموده‌اند.

اینکه این پیام رسان از یک اپلیکیشن قدرتمند کپی شده باشد، به خودی خود بد نیست ولی سوال اینجاست که در آینده‌ای نه چندان دور، برنامه نویسان ایتا چگونه می‌خواهند پیشرفت‌های تلگرام و امکاناتی که احتمالا مورد استفاده کاربران خواهد بود، در ایتا اعمال نمایند؟

۲- عدم وجود ورود دو مرحله‌ای

یکی دیگر از اشکالات بسیار جدی پیام رسان ایتا در زمینه امنیت آن است که اولین مورد مهم عدم وجود ورود دو مرحله‌ای در این پیام رسان است. در حالی‌که بسیاری از کاربران ایرانی با تبلیغاتی که رسانه‌ها انجام داده‌اند، به تازگی به لزوم فعال بودن ورود دو مرحله‌ای پی برده‌اند، پیام رسان ایتا از این قابلیت برخوردار نبوده و این بدین معنی است که اگر به هر دلیلی اکانت کاربری شما در ایتا هک شود، به هیچ وجه از این رویداد مطلع نخواهید شد و به طور کلی دسترسی به اکانت خود را از دست خواهید داد!

۳- عدم وجود سکرت چت

از دیگر نکات بسیار مهم که از ضعف‌های جدی پیام رسان ایتا محسوب می‌شود، عدم امکان استفاده از گفتگوی امن است! یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده تلگرام در بخش گفتگوهای دو نفره وجود بخش سکرت چت بود که کاربر می‌توانست با استفاده از آن و به صورت رمزنگاری شده با مخاطبین خود گفتگو کند و بدین ترتیب و به هیچ طریقی امکان دسترسی به محتوای گفتگو وجود نداشت.

امکان گفتگوی محرمانه در بعضی از پیام رسان‌های داخلی نیز وجود دارد که با الگوریتم‌های رمزنگاری بسیار پیشرفته انجام شده‌اند ولی پیام رسان ایتا در کمال تعجب در بحث امنیت گفتگوها ضعیف عمل کرده است.

۴- عدم وجود امکانات مالی و بانکی که مزیت پیام رسان‌های ایرانی است!

یکی از نقاط قوتی که معمولا مسئولین برای پیام رسان‌های داخلی مطرح می‌کنند، امکان استفاده از خدمات مالی و بانکی در این نرم افزارهاست ولی پیام رسان ایتا به طور کلی از کوچک‌ترین امکانات جانبی این چنینی بی بهره است! در حالیکه به طور مثال در اپلیکیشن پیام رسان بله، به کامل‌ترین امکانات مالی و بانکی دسترسی دارید و یا اینکه از طریق پیام رسان سروش امکان خرید شارژ و پرداخت قبوض فراهم است، در ایتا خبری از این امکانات نیست و عملا هیچ فایده‌ای برای کاربر ایرانی ندارد!

مسئولین وزارت ارتباطات از مزایای پیام رسان‌های داخلی برای کاربران ایرانی سخن می‌گویند که پیام رسان‌های خارجی امکان ارایه آن‌ها را ندارند ولی به نظر می‌رسد تنها قابلیت و امتیاز اپلیکیشن پیام رسان ایتا ایرانی بودن آن است.

۵- عدم وجود تماس صوتی و تصویری

اپلیکیشن بیسفون که اولین پیام رسان ایرانی است و یا اپلیکیشن پیام رسان سروش که انتقادات زیادی به آن وارد می‌شود و یا حتی گپ نیز از قابلیت تماس صوتی برخوردار هستند ولی ایتا هیچ امکانی را برای تماس صوتی و تصویری کاربران قرار نداده است.

این پیام رسان که از سرورهای داخل کشور بهره می‌برد، صرفا ظاهر تلگرام را شبیه سازی کرده و حتی به بخش تماس صوتی این پیام رسان خارجی نیز توجهی نداشته است. در حالی‌که صحبت‌های فراوانی برای جایگزینی ایتا با تلگرام انجام شده است، این پیام رسان به دلیل ضعف‌های بسیار زیادی که دارد و مهم‌ترین آنها نبود امکان تماس صوتی و تصویری است، گزینه خوبی برای جایگزینی تلگرام نیست.

البته شاید دلیل نبودن این امکان به همان دلیلی است که مسئولین ایتا نتوانستند مواردی از جمله سکرت چت و ورود دو مرحله‌ای را در این پیام رسان فعال نمایند.

۶- عدم مشخص بودن پشتیبانی و امنیت

شاید مطرح کردن این بخش همانند توضیحی که در پیام رسان سروش به آن اشاره کردیم تکراری باشد ولی قطعا این تکراری بودن از اهمیت این موضوع نمی‌کاهد. هدف از اشاره به این موضوع نیز صرفا شفاف‌سازی فعالیت این پیام رسان است که احتمالا قصد میزبانی از اطلاعات میلیون‌ها ایرانی را داشته و شاید به‌زودی تبدیل به بزرگترین رسانه ایرانی شود!

در توضیحات سایت این اپلیکیشن به پشتیبانی اشاره شده است که توسط شرکت اندیشه یاوران تمدن امروز انجام می‌شود. بررسی‌های اولیه ما نشان می‌دهد که این شرکت نه تنها فعالیت و سابقه‌ای در زمینه ارایه راهکارهای نرم افزاری در بخش برنامه‌های موبایل و کامپیوتر نداشته، حتی به نظر می‌رسد به تازگی متولد شده است!

بدیهی است که همان مقدار که ابهام در پشتیبانی از تلگرام وجود دارد، در مورد ایتا نیز می‌بایست این ابهام‌زدایی انجام شود؛ چرا که برای ما به عنوان یک رسانه و قطعا برای بسیاری از کاربران ایرانی به عنوان مخاطبین این اپلیکیشن‌ها سوال پیش می‌آید که وقتی پیام رسان‌هایی مانند بله در کشور ما وجود دارند که به طور کامل پشتیبان و شرکت‌های تامین کننده بودجه آن مشخص است، حضور برنامه‌هایی مانند ایتا که به طور کلی پشتوانه آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، قانع کننده است؟ قطعا همین مورد یک دلیل محکم برای استفاده نکردن از پیام رسان ایتا محسوب می‌شود.

ir.eitaa_.messenger_512x512 6 دلیل برای آنکه از پیام رسان ایتا استفاده نکنیم!

 

۶ دلیل بالا مواردی بود که در تجربه کاربری ما و طبق تحقیقاتی که انجام دادیم مشخص شده و بدیهی است موارد دیگری نیز برای استفاده نکردن از ایتا می‌توان مطرح کرد. امیدواریم مسئولین این پیام رسان ایرانی با مطالعه این اشکالات نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرده تا شانس خودشان را برای کسب یوزر از این بازار پر کاربر بالاتر ببرند.

59 دیدگاه
 1. داریوش می گوید

  کل پیام رسان های داخلی مفت نمیارزن
  خداروشکر تلگرام دیگه فیلتر نمیشه

  1. سامان می گوید

   همین امسال شمان که نمیزارن کشور پیشرفت کنه دیگه بعد میگین چرت ما پیشرفت نمیکنیم????

   1. سامان می گوید

    کشور ما

  2. سینا می گوید

   فیبتر شد حالت گرفته شد؟😂😂

 2. هاتف می گوید

  سلام.کامل ترین و قابل اعتماد ترین پیام رسان داخلی کدومه؟لطفا راهنمایی بفرمایید که از بین پیام رسان های داخلی کدوم نمره قبولی می گیره و کارآمدتره؟

  1. صورتی می گوید

   هیچکدوم قابل اعتماد نیستن خودت خسته نکن

  2. پریا می گوید

   میشه به جرعت گفت هیچکدوم!
   چون سرور هاش داخل کشوره و دست خودشون

  3. Sample می گوید

   مفهوم پیام رسان داخلی قابل اعتماد درست مثل مفهوم سارق مسلح قابل اعتماد هست.
   جفتش فقط یک جوک هست.
   مهاجرت به پیام رسان های داخلی، حماقته…

   1. gml می گوید

    پس از موبایل و تلفن ثابت هم استفاده نکن چون داخلیه و حماقته!

    1. علادین می گوید

     وقتی میتونی در ببندی چرا باز بزاری

   2. فاطمه می گوید

    سلام عزیز شما دقیقا نگران چی هستی؟؟؟ مگه چ استفاده ای از تلگرام می کردی تا حالا که نگرانی و نمی خوای جمع شه؟؟؟ مواد می فروشی ؟؟؟ تروریستس؟؟؟ جاسوسی؟؟؟ تجارت پورن می کنی؟؟؟ بابت چی می ترسی و بقیه رو هم می ترسونی؟؟؟ اکثریت قریب به اتفاق کسایی که از تلگرام استفاده می کنند کسایی هستند که برای تجارت مفید و مجاز یا کارهای فرهنگی و یا ارتباط با دوستان وخویشانشون استفاده می کنند از این پیام رسان. اونهایی که تو فضای مجازی دائم در حال شایعه پراکنی و ایجاد جو هراس هستند یا ساده لوحند وتحت تاثیر تبلیغات منفی قرار گرفتند یا دقیقا همونهایی اند که استفاده درستی از این نرم افزار نمی کنند وحالا نگران کساد شدن بازارشون هستند

  4. سوگل می گوید

   سروش از همه امنتر و بهتره

  5. asdd می گوید

   آی گپ

  6. امیرحسین می گوید

   میشه لطفا اینقد پیام رسان های خودمونو نکوبید؟! اپلیکیشن های ایرانی اوایل کار از نظر فنی ناقص هستند و لی با گذشت زمان به مرور بهترمیشن . شما هم بهتره یه مقدار روی چیزی که مال خودمونه تعصب داشته باشید… بحثای امنیتی هم که به نظرم مسئله ای نیست که تو پیام رسان های ما رعایت نشه

   1. علادین می گوید

    تو یک فرد بی تعصبی چون امنیتت برات مهم نیست امنیت خانوادت برات مهمه

  7. Sadra می گوید

   گپ بهترینه
   قابل اعتماد هم هست
   چون یه شرکت دانش بنیان خصوصیه
   امکانات مالی و خدمات توسعه ربات رو هم داره

  8. حسین می گوید

   بر خلاف نظر نگارنده به نظرم ایتا از همه بهتره. البته اگر این نظر را منتشر کنند!
   کافیه نصب کنید و چند روز استفاده کنید تا متوجه بشید یک سر و گردن از بقیه پیامرسانهای داخلی بالاتره.

 3. میلاد احدی می گوید

  عزیزم همه چیز رفته رفته درست میشه چرا مردم ترغیب میکنی تا این پیامرسان داخلی رو دانلود و نصب نکن چند دعا دادن تا پشت به کشورت بکنی ها
  مگه همین تلگرام از اول این ورود دو مرحله‌ای و امکانات دیگه رو داشت ولی الان داره
  منافق نباش تو یعنی میگی جوانان آیتی و مهندسان ما خنگتر از اون طرفیا هستن آخه دیگه بسه تا چه حد خودباختگی آخه
  خیلی هم خوبه و رایگانیشم خوبه چون به بیگانه باج نمیدیم

  1. Ali می گوید

   دوست عزیز
   جوونای آی تی ما خیلی توانا هستن ولی این پیام رسان های تعداد بالا که یه دفعه سبز شدن مال جوونای شرکتای فوق العاده خصوصی مثل شرکت بیان نیستن
   اینا صرفا اومدن که از بیت المال پول بی خود بگیرن و محصول بی کیفیت و نا امن بدن

   اصلا بحث عدم اعتماد ما به کنار
   از کجا معلوم پس فردا هک نشخه کل اطلاعات ما رو به فنا نده
   لطفا اگر اطلاعات درست ندارین از زبون بچه های آی تی این کشور صحبت نکنید

   مشکل اینجاست که قوانین کشور ما اذیت کننده خست و شرکت درست حسابی نمیاد دردسر پیام رسان به جونش بخره

   چرا؟
   نمونه اش آپارات
   یه سرویس کاربر محور هست
   یعنی بیشترین کماری که بتونه بکنه یه الگوریتم تشخیص خودکار کلیپ مورد دار بذاره و بر اساس رنگ تشخیص بده که اون هم دقیق نیست و بیشترین اتکاش به گزارش های مردمه
   اون وقت سر یه کلیپ مورد دار که توی سرویسش بود چقدر اذیتش کردن چه دپولتی ها چه خود مردم

   یا صدا و سیما که میاد میگه باید مفت مفت به من سهامت رو بدی چون من تمام روش های پخش در انحصارمه

   تا وقتی این مسخره بازی ها درست نشه پیشرفت نمیکنیم

  2. امیرحسین می گوید

   نمیدونم چرا بعضیاعادت دارن هرکس برخلاف نظر اونا حرف می زنه متهمش می کنن به جاسوسی و پول گرفتن از خارجی ها و خیانت
   اصلا تلگرام نیاز نداره که برای رقیباش سیاه نمایی کنه چون خود مردم عقل دارن و گزینه درستو انتخاب می کنن
   بعدم قضیه پیامرسانای داخلی همون قضیه خودروسازیه که گفتن از خودروسازای داخلی حمایت کنین پیشرفت می کنن خب حالا چیشد پیشرفت کردن??? مثلا پراید از ۲۰سال پیش تا الان چه فرقی کرده ???
   من نمیگم نباید پیامرسان های داخلی باشن چرا باید باشن ولی در کنار تلگرام نه به جای تلگرام
   هنوز الان که تلگرام هست اینا مجبورن هی آپدیت کنن و مشکلاشونو برطرف کنن که اصلشم همینه ولی اگه یه روز تلگرام کلا از دسترس خارج بشه(که نمیشه)اینا خون مردمو تو شیشه می کنن (دقیقا مثل خودروساز ها)
   نکته بعدی در مورد اینکه میگن باید یه پیامرسانای داخلی بها داد تا خودشونو نشون بدن مگه تاحالا کم بهشون بها داده شده مگه تلگرام کدوم یکی از این امتیازا رو داشت که اینقدر محبوب شد ?????اینترنتشو رایگان کردن?۲۴ساعته تو صدا و سیما براش تبلیغ کردن?۵۰۰میلیارد بهش وام دادن ?????????نخیر هیچ کدوم از اینا رو نداشت ولی محبوب شد پیشرفت کرد چون به فکر مخاطباش بود چون به جای اینکه بیاد مردمو مجبور کنه برن تو نرم افزارش کیفیتشو برد بالا
   اصلا مولفه های اصلی تلگرام که اونو از پیامرسانای دیگه جدا میکنه ,سرعت و امنیته
   که پیامرسانای داخلی هیچ کدومو نداره مخصوصا دومی رو????????

 4. نیما فلاح می گوید

  این که همون تلگرامه ایرانی ها هم که دستکاریش کردن که دیگه اصلا امنیت نداره

 5. عباسی می گوید

  کسی که بلد نیست یه برنامه نویسی را برای خودش انجام بده چطور می تونه فردا مشکلات را حل کنه و یا جلوی حملات سایبری را بگیره؟!

  اصلا کسی که حقوق کپی رایت را رعایت نمی کنه و مال مردم را به نام خودش میزنه میشه بهش اعتماد کرد و اطلاعات خودت را توش وارد کنی؟

  بدترین پیام رسان ایرانی از نظر امنیت و آینده است.

 6. حمید می گوید

  به زودی:

  ۷ دلیل برای آنکه از پیام رسان ایتا استفاده کنیم!

 7. عبدا... می گوید

  از موقعی که آقای ح.ر کلمه امنیت رو توی کشور راه انداخته ( و خودشون هم سردمدار همین موارد هستن!) ، مردم هم دچار توهم امنیت شدن.
  وقتی نام از گاندی میبریم با احترام میگیم که شخصیتی والا مقام بودن چون با اندک امکانات درون کشور به مبارزه با حکومتهای ظالم جهان برخاسته بودن ولی هنگام استفاده از یک وسیله ایرانی که در نهایت موجب رقابت و شکوفایی بیشتر در کشور خودمون میشه فقط و فقط چسبیدیم به یه سری مطالبی که ساخته و پرداخته ذهن معیوب افرادی معلوم الحاله که هدفی جز نابودی توان داخلی و بیعرضه نشان دادن توان جوانهای ایرانی ندارند.
  نمیدونم کدوم پیام رسان ایرانی بهتره ولی هر کدومشون که باشه باید بهش بها داد تا رقابت آغاز بشه و رقابت یعنی تامین همه اون چیزهایی که شماها لازم دارید از جمله همون امنیت! و …
  به امید فردایی بهتر برای ایران عزیز و ایرانیان فهیم.

 8. یاس می گوید

  به جای ریختن این همه دلار و سرمایه توی جیب دیگران بهتر نیست به خودمون فرصت بدیم .چرا همه رو با یه چوب میرونید؟!
  کی میخوایم بفهمیم با همه مشکلات و یا سیاه نمایی هایی که وجود داره فقط خودمون میتونیم به داد خودمون برسیم…و باور کنیم هیچ گربه ای بهر رضای خدا موش نمیگیره…
  سالها دل طلب جام جم از ما میکرد آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد

 9. من می گوید

  من که نمی خوام خلافی کنم که ترس داشته باشم.
  فقط پیام رسان ایرانی
  چون من یک آریایی هستم

  1. امير می گوید

   احسنت

  2. حسین می گوید

   ایولا

  3. alireza می گوید

   درود به شرفت

 10. terger می گوید

  پیام رسان کوروش بهترتره..
  اونم نه..
  خب داریوش..

 11. نگاه می گوید

  تازه اول کار پیامرسانای داخلیه.توقع دارید در حد تلگرامی باشه که قریب به ۶ سال یا حتی بیشتر داره کار میکنه؟!
  اما در جواب اونایی که میگن((دست خودشونه))،اگه حتی سیم‌کارت ایرانی داشته باشی،راحت میتونن رصدت کنن،نیازی به پیامرسان داخلی ندارند.

 12. M می گوید

  آخه چی بهتون میرسه از این همه سیاه نمایی؟!! مگه تلگرام اولش چی بود حتی از الان ایتا و بقیه پیامرسان های ایرانی داغونتر بود، ژاپن و کره چجوری پیشرفت کردن؟ به خدا فهمش زیاد سخت نیست هاا بس کنید

 13. عیسی می گوید

  دراین که تلگرام خوبه شکی نیست ولی اگه خلافی نداشته باشی داخلیام بدک نیستن. یکم فرصت بدیم به خودمون.

 14. عیسی می گوید

  باواژه امنیت بازی نکنیم فک میکندتلگرام امنیت داره وبی حساب کتابه زهی خیال باطل

  1. یه دوست می گوید

   عیسی توخیلی انگار از زندگی عقبی یخورده بروز کن خودت خیلی عادت ب توسری خوردن پیدا کردی تلگرامم فکردن چرا چون امنیت بالایی داره و نمیتونن بفهمن کاربرامون چیامیگن بله ما میگیم امنیت چون دوست نداریم کسی ب چتای خصوصیمون نگاه کنه نکنه تودوست داری توخونت دوربین کاربزارن و….

 15. عیسی می گوید

  آره منم موافقم پیامرسان های داخلی خوب نیس البته برای کسایی شیشه خورده دارن

  1. alireza می گوید

   دقیقا
   جالب اینجاست کلی اپلیکشن خارجی تو گوشی هامون نصبه که یکی از شرایط نصبش، دسترسی به فایل و اطلاعات شخصی کاربر هستش .
   تا وقتی که به فعالیت درست خودمون تو فضای مجازی اعتماد نداشته باشیم باید هم ترس داشته باشیم .
   اینجاست که میگن مرغ همسایه غازه

 16. وحید می گوید

  دسترسی به اطلاعات باید آزاد باشه ، اولند پیام رسان های داخلی فرض میکنیم خوب چرا دولت البته دولت هم نگیم یه عده خاصی توی نظام حاکمیت کشور میخاد به زور جلوی تلگرام بگیره که گرفتن و فیلترش کردن اگه پیام رسان داخلی خوب و فوق العاده هست مردم خودشون قدرت تشخیص دارن و میدونن که از کدوم پیام رسان استفاده کنن جنس خوب خودش رو نشون میده مثل هر محصولی کار خوب و با کیفیت بدی مردم میان به سمتت ، این تلگرام هم از روز اول کار خوب و با کیفیت داد اگه نه همون زمان وایبر و لاین بود ولی تلگرام اومد همه ی ایرانی ها رو داخل خودش تو کل جهان هم همین جوری داره پیشرفت میکنه چون کار خوب و با کیفیت و کار شده از اول به مردم معرفی کرد و مردم کاملا بهش اعتماد کردن چون قدرت تشخیص دارن و جنس خوب میفهمنن نه اینکه به زور بخای بهشون بفهمونی ، ویا اینکه چند تا قابلیت مسخره مثل پرداخت مالی و از این چیزها بذاری و با یک رابط کاربری مسخره و بگی اینها فوق العاده هستن باید از اینها استفاده کنی ، به زور نمیشه کاری کرد مملکت ما اصرار داره که با زور همه ی کارهاش ببره جلو وقتی این همه هزینه و تبلیغات و لایحه برای پیام رسان های داخلی دادن و مردم استقبال نکردن الان متوسل شدن به زور و به اجبار تلگرام فیلتر کردن ، شما کار خوب و جنس خوب دست مردم بده مردم خوشون ناخودآگاه و با کمال میل به سمت شما میان ، بذارین تلگرام باشه و پیام رسان های خوب شما که اصلا مردم خیال نمیکنن از بودجه بیت المال درستشون کردی ولی مردم حق انتخاب داشته باشن که کدوم انتخاب کنن به قول امام میزان رای مردم هست
  نکته دوم اینکه تلگرام از اول یه قوانینی گذاشت برای خودش و با تمام فشارهای دولت ایران و روسیه و با تمام وعده های مالی و پولی دولت روسیه و ایران بهشون پایبند بوده و از اونها عدول نکرده برا همین مردم بهش اعتماد دارن میدونن که اطلاعاتشون دست سرویس های امنیتی نمیفته میدونن که تلگرام پای حرفاش حتی اگه فیلتر بشه و کاربراش از دست بده که تجربه تو روسیه نشون داد که نمیده و همین الان با فیلترینگ تلگرام تو همه کانال ها که بری مردم میخان فعالیت تو تلگرام برقرار باشه ۹۵ درصد مردم البته ، حتی اگه تهدید بشه هست پای قول و قرارش در سخت ترین شرایط هست حتی اگه تهدید جانی بشه پاول دورف و این یعنی احترام به مخاطب و برقراری امنیت او ، این یعنی حفظ حقوق مخاطب حتی اگه درسخت ترین شرایط باشه ، آیا پیام رسان های داخلی اگه یه سرویس امنیتی اطلاعات کاربراش خواست بهش نمیدن ، مگه میتونن ندن آخه کل پیام رسان های داخلی از بودجه دولت بهره میبرن ، یا نهادهای دولتی و شبه دولتی .
  نکته سوم هیچ وقت انحصار باعث پیشرفت نمیشه نمونش صنایع خودروسازی ایران ۴۰ سال انحصارا بازار دستشون آیا پیشرفت کردن البته چرا سمند و دنا رو زدن تو این چهل سال و خب این هم یعنی پیشرفت و کره ای هاکه از سال ۱۳۶۴ وارد بازار خودرو شدن کلا و یا شاید هم کمی دیرتر و بازار کشورشون هم انحصاری نبوده و همه شرکت های خودروسازی بزرگ دنیا توش بودن ، تونستن سورنتو و الانترا و سوناتا و ……. بزنن و این یعنی پسرفت خودروسازی کره البته از دیدگاه بعضی دوستان که میگن فرصت بدین اینها درست میشن این پیام رسان های داخلی اول کارن ، عزیزم اینها تو این چند سال دنبال پیام رسان بودن چقدر میلیاردی از پول های بیت المال هزینه کردن تهش شده این ، اونوقت فرصت بدیم ، اینها مشکلشون اینه که دوست دارن بازار فناوری اطلاعات هم انحصاری بشه ولی انقدر تکنولوژی پیشرفت کرده که نمیتونن جلوش بگیرن حتی میگن کاری کنید که با فیلتر شکن هم نشه رفت تو تلگرام این یعنی بی سوادی …… بازار رقابتی و آزاد باشه مردم حق انتخاب داشته باشن که کدوم انتخاب کنن این باعث پیشرفت پیام رسان های داخلی میشه مجبور میشن به خارجی ها برسن وگرنه از عرصه خارج میشن و این به شرکت چابکی میده و قطعا اونوقت به پیام رسان های خارجی میرسونه خودش البته اگه از بودجه دولتی باز استفاده نکنه چون باز خیالش راحت میگه پول دولت نن حالا یه چیزی میدم ولی وقتی بازار رقابتی کامل باشه اونوقت قطعا پیشرفت حاصل میشه . پیشرفت با زور و قدرت و اجبار و انحصار طلبی و بودجه های میلیاردی که براش زحمتی نکشیدی و فقط همین جوری گرفتی که یه چیزی بسازی حاصل نمیشه .

 17. مصطفی می گوید

  مدیر پیام رسان ایتا اظهار داشت: در طراحی این پیام رسان سعی  شده محیطی کاملا شبیه به تلگرام ارائه شود که همین موضوع باعث استقبال زیاد کاربران از این پیام رسان شد.

  محسن غفاری از اضافه شدن امکانات پرداخت، فروشگاه و آموزش فضای مجازی در نسخه بعدی این نرم افزار خبر داد

 18. زهرا می گوید

  خب دوستان میشه راهنمایی کنید که از کدوم پیامرسان استفاده کنیم بهتره

  1. alireza می گوید

   در حال حاضر سروش ایتا و گپ بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفتن
   البته اکثر پیام رسان های داخلی در حال ارتقا قابلیت ها هست .

  2. سینا می گوید

   فقط گپ

 19. ssl می گوید

  وقتی پیشرفت کردند خودت هم استفاده میکنی
  کشور های دیگه اینقدر خودتخریبی دارند که شمادارید

 20. حامی کالای ایرانی می گوید

  اصلا به فرض محال پیامرسان های داخلی اطلاعات کاربر رو هم ببرن بهتر از اینه که اطلاعاتمون تو جیب دشمن باشه. من از پیامرسانای داخل استفاده می کنم چون میخوام کشورم پیشرفت کنه. فک می کنید ژاپن چطور پیشرفت کرد؟ با همین حمایت از کالا های خودشون.یه سرچ کنید تمام ماجرا رو میفهمید. اینقدر خودمونو دست کم نگیریم به خدا ما هم میتونیم اگر پشت هم باشیم. تو رو خدا عاقلانه فکر کنید. التماس تفکر

 21. san می گوید

  هر چقدر خودروساز های داخلی پیشرفت کردن . پیامرسان های داخلی هم پیشرفت میکنند .
  ۵۰ سال از عمر این خودروساز ها میگذره و این وضعیت خودروهاست . مردم تا کی باید حمایت کنند تا وضعیت بهتر بشه ؟

  1. سینا می گوید

   اصلا از این حرف شما معلومه سوادت زیر صفره خودرو چه ربطی به نرم افزار داره؟

 22. azxcv می گوید

  نمی دونم چرا بعضیا فکر می کنن هرچی بیشتر ایراد الکی بگیرن ، روشنفکرترن و با حال تر

 23. سینا می گوید

  باعرض سلام خدمت همه .
  پیام رسان داخلی مثل اداره پست خودمونه . کل سازمان پست ودم ودستگاهش تو ایرانه چند هزار نفر توش کار میکنند همشون میتونند از قدیم تا حالا نامه های مارو باز کنند وبخونند و … ولی اینکار رو نمیکردن وماهم همیشه اعتماد داشتیم نیروهای امنیتیمون هم همینطور اساسا ما مالیات بهشون میدیم که هر وقت لازم دیدند وبه مرسوله ای مشکوک شدند اون رو اسکن کنند وبازرسی کنند مثل گیت فرودگاه همه جای دنیا همینجوریه .همین الان تمام تبادلات اینترنتی ما ایرانیها در بستر اینترنت جهانی هست که مرکزش در آمریکاست ووابسته به پنتاگون و سیا یعنی هرچی اراده بکنند از این وسط آگاه میشند آنچه انها بخوان بفهمند خواهند فهمید چون ما تو فضای اونا داریم حرف میزنیم ولی عکسش صادق نیست. تلگرام هم همینه چون سرورهاش توایران نیست وتحت کنترل گیتهای امنیتی و اخلاقی و اقتصادی نیست هیچ تعلق خاطری هم به ایرانیها نداره باقی دنیا رو کار نداریم با مانورهای تبلیغاتیشون هم کاری نداریم پس یعنی یک اتوبان یکطرفه خروج انبوه اطلاعات مجانی به سمت پنتاگون وموساد و…عکسش ورود انبوه شایعات و ارتباطات مخرب کنترل نشده وغیر قانونی وغیر اخلاقی و ضد اقتصادی و…همراه با سالی حدود ۷۰۰ میلیون دلار خروج ارز از کشور .. خب این کلیت قضیه است. وحالا پیام رسان ایرانی که داره بااین امکانات محدود تاتی تاتی میکنه یکدفعه با فیلترینگ تلگرام از یک طرف بایک سیل مواجه شده واز طرف دیگه مورد هجوم ویروسها هکرهاوتبلیغات منی و… ازین قبیل هم قرار خواهد گرفت همه اینها رو بذارید کنار اختلافات درون حاکمیتی هم هست شاید باتوجه به اوضاع جهانی کنونی ایران فیلترینگ تلگرام الان لازم بوده چون مدیریت هرج ومرج در داخل کشور بدست خارج نشینهاست جدای ازاینکه بطور کل تلگرام پاسخگوی دادگاههای ایران نیست وما قطعا طالب هرج ومرج که نیستیم.لذا باوجود اینکه میدانیم بنز از پراید بهتره وقتی قرار کارشناسامون و نمایندگانمون براین شد که ازاین بنز پیاده بشید بریم تو پراید خودمون بشینیم حتما در کل بصلاح همه هست .همه بیان بیرون بهتره. یک جایی تفرقه ایرادی نداره توی بحثها ورقابتها و دانش و.. ولی تومسائلی که بیشتر به منافع ملی مربوط میشه حتی اگه همه ناراضی باشند تبعیت از عقل واجبه نه احساسات من هم قبول دارم تفاوت تلگرام با داخلیها قابل توجه هست مطمئن باشید برای پیامرسانهای داخلی سناریوهای زیادی از اختلال گرفته تا تهمت وشایعه های متعدد خواهیم شنید فقط بخاطر اینکه مرغ همسایه غازه ودشمنان مملکت پرکار وفعال وخودباختگی هم تازگیها مدشده واساسا کسی اگه کالای ایرانی تبلیغ کنه میگن خائنه. !!!

  1. علادین می گوید

   کسی که پست با یه شبکه اجتمایی مقایسه میکنه الاغ نیست
   مشکل ایران نیست مشکل گرداننده شبکه اجتمایی دولتی کپی از اصل برای کنترل پیام ها و کانال هاست که گندها دولت اگهی عموم بشه وگرنه یخچال ساخت ایران من دارم تو ابله داری نصیحت میکنی

 24. سید احسان می گوید

  سعی کنیم یه مقدار از کالای داخلی حمایت کنیم تا جوونا از این بیکاری در بیان. تا کی قراره به خارج متکی باشیم حال آنکه برادر ایرانی خودمون بیکاره.

 25. مریم می گوید

  عالی بود سپاس
  من از ایتا استفاده میکنم یکسری اشکالاتی هست ولی من خودم مسول نرم افزار یک دانشکده هستم که از یکسری از نرم افزارهای ایرانی در دانشکده استفاده میکنیم مثل نرم افزار حضور و غیاب ، اموزش ، تغذیه و …. و همه اینها هم با وجود اینکه چندین سال در این عرصه دارند فعالیت میکنند هنوز هم مشکل دارند ولی جالب این جاست که دیروز که من با یکی از همین مسولین پشتیبانی یه شرکت معروف نرم افزاری ایرانی صحبت کردم و گفتم که به جای تلگرام ، ایتا رو نصب کنید تا بتونیم برای ارسال فایل و مشکلات راحتر باشیم ایشون اضهار داشتند که ما قسم خوردیم که از اپلکیشن های پیام رسان ایرانی استفاده نکنیم . برای من خنده دار بود که خودشون یه شرکت ایرانی هستند که ما که استفاده کننده این نرم افزار هستیم سالهاست داریم مشکلات رو براشون میفرستیم واونها هم یه جاش درست میکنند یه جای دیگشو خراب ………………

 26. Mojtaba می گوید

  با سلام.روی کلام من با افرادیه که برنامه تلگرامو به عنوان یک برنامه مخرب برای ایران و برنامه سروش یا هر کدوم از این برنامهای داخلیرو به عنوان یک ابر برنامه قهرمان،که اومده تا کل مشکلات اطلاعاتیه مارو حل کنه،میدونن.شما دوستان همون افرادی هستین که به هر مناسبتی میریزین تو خیابوناهو شعار مرگ بر آمریکا میدین.وقتیم که میان ازتون گزارش میگیرن از ترس میگین همه چی خوبه،نه گرونی داریم نه کمبود.ولی تو جمع های ۲،۳ نفره خودتون( در خفا وبا ترس)به هر دلیلی(گرون شدن تخمه مرغ😅) مسئولین این مملکتو مورد لطف خودتون قرار میدین.واقعا این جمله زیباست(از ماست که بر ماست…)محض اطلاع دوستانی که همش تعداد کاربرای برنامه سروشو دارن اعلام میکنن،لطفا قبل از اطلاع رسانی راجب تعداد نفرات برنامه سروش،…. ببینیند چه قشری از این کشور ۸۵ میلیون نفری وارد این برنامه شدن…….
  از ماست که بر ماست….

 27. فاطمه می گوید

  سلام. حقیقتاً از این همه ضد تبلیغ چی عایدتون میشه؟ من دو ساله دارم از سروش استفاده میکنم. نه مزاحمی نه مشکلی نه هیچی. همیشه هم راضی بودم. کانال هم دارم. درآمدشم بد نیست. تنها مشکلم اینه که چند روزه به علت شلوغی و ترافیک افزایش اعضا یه کم کند شده که به مرور درست میشه. این پیام رسان ها نه پهنای باند تلگرام در اختیارشونه و نه تا به حال تجربه ی این همه کاربر رو داشتن. تلگرام هم با افزایش ناگهانی کاربر بارها و بارها هنگ کرده. داغ کرده حتی سرورهاش سوختن. این یک امر طبیعیه. که خدا رو شکر حل شده. هرجا پیام رسان ها با انبوه درخواست عضویت مواجه میشن ارسال کد تأیید محدود میشه. پهنای باند کافی که خریداری شد مجدداً درخواست عضویت فعال میشه. با صبوری و روی باز از هم میهن خودتون استقبال کنین. گربه محض رضای خدا موش نمیگیره. دوروف هم عاشق چشم و ابروی ما نیست. اون مشتریای بهتری از ایران و روسیه برای فروش اطلاعاتش داره. مشتریایی که هم حمایت مالیش میکنن و هم حقوقی. اسرائیل و امریکا رو داره. اسرائیل و امریکا موشک میفرستن به کشورها. دوروف حجم اطلاعات کذب و مسموم. بعدش بازتابش رو به اونا میفروشه. چشمهاتونو باز کنین و پشت پرده ها رو ببینین. سروش هم با بیت المال ساخته نشده. حاصل تلاش یک دهه ی نوابغ و نخبگان عزیزمون در دانشگاه شریف هست و سه سالشه. تقلید و کپی نیست. مشکل امنیتی هم نداره. اگه ازش حمایت کنین. دولت هم بهش پهنای باند میده. باقی پیام رسان های داخلی هم همینطور. عجیبه که پیام ها رو تأیید نمیکنید😂😂😂😂لابد شما آزادی بیان رو قبول ندارید نه؟

 28. فاطمه می گوید

  سلام من واقعابرام سوال شده که اینهمه درموردنیود امنیت توپیامرسانهای ایرانی بحث میشه توفضای مجازی اولا ازکجااب می خوره ثانیا مگه ما می خوایم چ استفاده ای بکنیم از این پیامرسانها که باید نگران باشیم؟من شخصا چون عضو هیچ سرویس جاسوسی نیستم وباز چون اهل هیچ کار خلافی نیستم و قصد ندارم ازپیامرسانها استفاده ای جز استفاده های معمول و مفید ببرم دو هفته ای هست که تلگرامم رو کلا حذف کردم و بجاش از ایتا و سروش و گپ استفاده می کنم هنوزیه عیبهایی دارند که مطمئنم با حمایت مابعد ازمدتی از بین می روند . البته من هم به کلیه خلافکاران فروشندگان مواد مخدر اعضای باندهای قاچاق تروریستها و کسانی که تجارت فحشا و … می کنند توصیه اکید می کنم که از پیامرسانهای داخلی استفاده نکنند چون احتمال لو رفتن ودستگیر شدنشان بیشتر است.

 29. مصطفی می گوید

  مرد مومن
  خودت میگی سورس تلگرامه
  خب تلگرام از سیستم رمزنگاری AES256 استفاده میکنه
  این ینی امنیت بسیار بالا و عدم جاسوسی
  صد برابر بهتر از سروشه

 30. فرمانده ارشدگردان سایبری محمدرسول الله می گوید

  کشورو به گند کشیدید انقد گفتید تلگرام و.. خوبه شما اونقد تلگرام تشویق میکنید پیامرسان های داخلی رو انتقاد پیشنهاد میکردید الان برترین بودیم .سکرت چت وبقیه چرت و پرتا که گفتی مگه تلگرام اول داشت؟ تازه چندماه نشده مثلا سال حمایت از کالای ایرانیه اینجوری دارید حمایت میکنید اطلاعات شما امن است و این چرت و پرت ها صحت ندارد کسی هم داخل پیامرسان های داخلی نمیاد سرک بشه ببینه کی به کیه دفعه بعد از این جور چیزا ببینم مجبور به بستن سایت میشم

 31. فرمانده ارشدگردان سایبری محمدرسول الله می گوید

  درضمن اگر بحث دیدن پیام های شما درپیامرسان داخلی باشه تلگرام مدیر اصلیش اسراعیلی است و اطلاعات شمارو میخونه و میفروشه ما خودمون خودمونو اینجوری کردیم اگه ماهانه ده ملیارد میریزیم جیب امریکا واسه این که جنساشونو میخرید حرف رهبر گوش نمیدید فردا میگید نگفت اگه اون ده ملیارد جنس ایرانی میخریدید دزد و بیکار و خلاف کار نبود همه کار داشتن جنس های ایرانی بهتر و بهتر میشد اره داش

 32. علی می گوید

  سلام
  کل مطالب شما رو که نگاه می کردم در تبلیغ تلگرام مطلب منتشر می کنید و علیه پیام رسان های داخلی!!!
  پیام رسان های داخلی چه جوری پیشرفت کنن وقتی امثال شماها هستین که اجنبی پرستین؟!!

  مگه تلگرام اولش چه جوری بود؟
  اون موقع هم علیه تلگرام مطلب منتشر کردید؟ نه!

 33. ali می گوید

  با سلام پیام رسان های داخلی رو استفاده کردم هر کدوم معایبی دارند و مفت نمی ارزند فقط بلد هستیم ادعا کنیم

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم