بررسی اپلیکیشن دانرو (dunro)؛ دستیاری برای ایرانگردی‌های کنجکاوانه!

دانرو (dunro) یکی از اپلیکیشن‌های جامع در زمینه راهنمای سفرهای شهری و ایرانگردی است که به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند با استفاده از اطلاعاتی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، با آگاهی کامل به شهرهای مختلف کشور سفر کرده و در شهرهای خود نیز به اماکن و امکانات تفریحی و اداری دسترسی داشته باشند.

این اپلیکیشن که ابتدا با نام آی برتر وارد مارکت‌های اندرویدی شد، بعدها به نام دانرو تغییر نام داد و به اصطلاح با ترکیبی از کلمه بدان و برو حس یک راهنمای کامل سفر و گردشگری را به کاربران منتقل می‌نماید.

اپلیکیشن دانرو (dunro)

دانرو چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به هر دلیلی قصد سفر به شهری را داشته باشید که تابحال به آنجا سفر نکردید و با مکان‌های گردشگری و یا نقاط مهم تفریحی آن شهر آشنایی ندارید. طبیعی است که سفر به شهرهای ناشناخته لذت بخش است ولی اگر این سفرها با آگاهی به شرایط محیطی باشد، لذت بیشتری را برای گردشگران حاصل خواهد کرد.

از سوی دیگر حتی اگر در شهر خود به دنبال مکان خاصی می‌گردید و یا به دنبال شماره تلفن رستوران، هتل، کافی شاپ و… هستید، می‌توانید ازطریق اپلیکیشن دانرو به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی داشته باشید.

به طور کلی اپلیکیشن خدماتی دانرو یک راهنمای تعاملی بین کاربران است که مسئولین آن با فراهم کردن یک محیط گفتگوی بین کاربران برای ارتقای کیفیت سرویس دهنده‌های موجود در دانرو، انتخاب‌های بهتری را برای مخاطبین خود فراهم می‌آورد. در ادامه به معرفی ویژگی‌ها و بخش‌های مختلف دانرو می‌پردازیم و نقاط ضعف هر بخش را بیان می‌کنیم.

اپلیکیشن دانرو (dunro)

با اپلیکیشن دانرو (dunro) هزاران مکان مختلف را جستجو کنید

شاید اگر بخواهیم مهم‌ترین ویژگی اپلیکیشن دانرو را نام ببریم، در همین قسمت باید بگوییم اوج قدرت دانرو به نمایش گذاشته شده است و کاربر با جستجوی نام مکان یا خدمت موردنظر خود می‌تواند به تمامی موارد مربوط و البته نامربوط به کلمه مورد نظرش دسترسی داشته باشد.

یکی از اشکالاتی که جستجوگر دانرو دارد، در جستجوی بعضی از کلمات دچار اشتباه شده و در مواردی که اطلاعاتی در آن وارد نشده است، نتایج اشتباهی را نمایش می‌دهد.

دانرو مدعی است که تابحال بیش از 500 هزار مکان مختلف را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و تقریبا کامل‌ترین اپلیکیشن موجود در زمینه دایرکتوری‌های موردنیاز مردم ایران برای مراجعه به نقاط مختلف شهری است. البته ناگفته نماند که نگارنده این مقاله بارها خودروی مخصوص دانرو را در مکان‌های مختلف دیده که در حال جمع آوری اطلاعات هستند و از این نظر دانرو را می‌توان یک اپلیکیشن بسیار بزرگ و کاملا جدی در زمینه جمع آوری اطلاعات نام برد.

تجربه کاربری ما با دانرو و سرچ بعضی از موارد برای سنجش صحت ادعای مسئولین این اپلیکیشن نشان داد به اندازه‌ای که مسئولینش مدعی هستند، دانرو کامل نبوده و شما نیز می‌توانید با سرچ بعضی از موارد مانند شهرهای کوچک ولی شناخته شده به این موضوع پی ببرید و صحت گفتار ما را بسنجید.

به نظر می‌رسد با تمام تلاش‌های انجام شده در اپلیکیشن راهنمای شهر دانرو (dunro) هنوز بسیاری از مکان‌ها و شهرهای کوچک تحت پوشش دانرو قرار نگرفته‌اند و برای کامل شدن این بخش‌ها، زمان زیادی برای دانرو باید در نظر گرفت.

اطلاعات کامل اماکن و نقاط مختلف شهری در صفحه اختصاصی و روی نقشه

یکی دیگر از قابلیت‌ها و ویژگی‌های اپلیکیشن خدمات شهری دانرو دسترسی به تمام اطلاعات مربوط به اماکن و نقاط مختلف شهری است که با اهتمام مسئولین این اپلیکیشن اندرویدی و همچنین کمک کاربران فراهم شده است. طبق بررسی‌هایی که ما در آی‌تی‌رسان انجام دادیم، ادعای کامل بودن بسیاری از اماکن ثبت شده در این اپلیکیشن تا حدود بسیار زیادی درست بوده و اکثر نقاط ثبت شده دارای اطلاعات بسیار جزئی کاملی هستند.

بدیهی است با وجود کمبودی که در اماکن و نقاط این اپلیکشین وجود دارد، کامل بودن جزئیات و اطلاعات ثبت شده در این اپلیکیشن موثر نبوده و عملا استفاده خاصی برای کاربران نخواهد داشت.

در این بخش کاربر دسترسی کامل به جزییاتی از قبیل آدرس، تلفن، امکانات، تصاویر و… دارد و می‌تواند قبل از اینکه به مکان مورد نظر خود مراجعه کند، با اطلاعات بیشتری، با آنجا آشنا شود.

اپلیکیشن دانرو (dunro)

هر جایی از شهرتان با همکاری دانرو و اسنپ “رفتنی” است!

یکی از امکانات جالبی که در حین بررسی اپلیکیشن دانرو با آن مواجه شدیم، همکاری جالبی بود که بین دانرو و اسنپ برقرار شده و یک فیلد ویژه برای این اپلیکیشن درخواست خودرو در نظر گرفته شده است.

عملکرد این بخش بدین ترتیب است که شما وقتی به دنبال مکانی در شهر خود هستید و اگر آن شهر تحت پوشش اسنپ است، دانرو به شما پیشنهاد می‌دهد بدون اینکه کار اضافی انجام دهید، مستقیما درخواست اسنپ کرده و همه درخواست‌های مربوط به ثبت آدرس مبدا و مقصد توسط دانرو تعیین شود!

بدین ترتیب پس از اینکه محل موردنظر خود را پیدا کردید به راحتی می‌توانید با استفاده از اسنپ به آنجا مراجعه و از گم شدن و یا انتخاب آدرس اشتباه جلوگیری نمایید.

در انتخاب مکان‌های دلخواه از نظرات دیگران استفاده کنید!

یکی دیگر از قابلیت‌های خوب اپلیکیشن دانرو وجود محیط تعاملی است که باعث می‌شود کاربران با استفاده از تجاربی که در استفاده از مکان‌های مختلف تفریحی، ورزشی، فرهنگی و… دارند، دیگران را برای استفاده از آن‌ها راهنمایی کرده و با امتیازاتی که به این اماکن می‌دهند، انتخاب‌های بهتری را برای دوستان و دیگر یوزرهای دانرو فراهم نمایند.

مسیریابی در دانرو اختصاصی است!

از دیگر ویژگی‌هایی که در اپلیکیشن دانرو به آن برخورد کردیم، عدم استفاده از گوگل مپ یا هر نرم افزار نقشه دیگر به صورت خارجی (خارج از اپلیکیشن) است که حس خوبی را در استفاده از این نرم افزار اندرویدی به کاربر منتقل می‌کند.

کاربر پس از اینکه مکان مورد نظر خود را پیدا کرد و برای رفتن به آن مکان تصمیم نهایی‌اش را اتخاذ نمود، با استفاده از مسیریاب دانرو که البته بر پایه نقشه گوگل طراحی شده است، بهترین مسیر دسترسی به آن مکان را پیدا کرده و به آن مراجعه می‌کند.

لازم به ذکر است تمامی المان‌ها و طراحی‌های مربوط به این مسیریابی اختصاصی هستند.

کاربران در تکمیل، ویرایش و اضافه کردن جزئیات و مکان‌ها موثرند

از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر در مورد اپلیکیشن دانرو اهمیت ویژه‌ای‌ است که کاربران در آن داشته و عملا دانرو یک محیط بسیار جذابی است که به کاربرانش امکان می‌دهد در جزئی‌ترین اطلاعات مربوط به اماکن و مراکز خدماتی، گردشگری، تفریحی و… مشارکت داشته باشند که این حس خوبی را به آن‌ها منتقل می‌کند.

به طور مثال کاربران می‌توانند برای اماکن مختلف تصاویر اختصاصی ارسال کنند و یا جزئیات بیشتری از تاریخچه و خدمات ارایه شده در آن ثبت نمایند. البته دانرو برای هر مکان یک سری تصاویر اختصاصی که توسط مسئولین این اپلیکیشن تهیه شده، اختصاص داده و در بخش جداگانه، تصاویر ارسالی کاربران را منتشر می‌کند که تفاوت چندانی در خروجی کار ندارد.

کاربران حتی می‌توانند نسبت به اشتباه بودن اطلاعات ارایه شده در صفحات نیز اعتراض کرده و این موضوع را به دانرو اعلام کنند و پس از بررسی‌هایی که توسط مدیران این اپلیکیشن انجام می‌شود، اصلاح لازم روی صفحه انجام می‌گردد.

یک نقطه ضعفی که قطعا بسیاری از کاربران دانرو نیز به آن اذعان دارند، تاخیری است که معمولا در ثبت نظرها، تغییرات و ارسال تصاویر وجود دارد و مسئولین دانرو به راحتی می‌توانند با افزایش نیروهای خود در زمینه تایید محتوای ارسالی کاربران، تعاملی بودن دانرو را بیش از پیش ملموس نمایند.

امکانات ویژه و اختصاصی برای صاحبان کسب و کارها در اپلیکیشن دانرو (dunro)

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب موجود در اپلیکیشن دانرو امکاناتی است که برای صاحبان کسب و کارها و اماکن تفریحی و گردشگری در نظر گرفته شده است.

این اپلیکیشن برای این افراد خدماتی از جمله تور مجازی 360 درجه ارایه می‌دهد که با تست‌هایی که ما در آی‌تی‌رسان از تورهای مجازی بعضی از رستوران‌ها و اماکن دیگر انجام دادیم، کیفیت این تورها بسیار خوب بوده و عملا حس حضور در اماکن مورد نظر را به کاربر منتقل می‌کند.

از دیگر امکاناتی که در اختیار صاحبان کسب و کار در دانرو قرار می‌گیرد، امکان ارایه جزییات بسیار زیاد است که از جمله آن: تلفن تماس، آدرس سایت، صفحات اختصاصی در شبکه‌های مجازی، تصاویر اختصاصی، ویدیوهای اختصاصی و تاریخچه‌ای از فعالیت کسب و کار در بازار است.

نقطه ضعفی که در این بخش از اپلیکیشن مشاهده می‌شود، عدم ارایه سرویس سفارش در مراکزی است که کالا یا خدماتی را به کاربران ارایه می‌نمایند. به طور مثال در بخش رستوران‌ها، به راحتی دانرو می‌توانست مقدمات سفارش را از شرکای تجاری خود فراهم کند که با نبود این امکان، دانرو صرفا یک مجله تبلیغاتی به نظر می‌رسد تا یک اپلیکیشن کارگشای همه کاره که مسئولینش مدعی هستند.

البته این امکان توسط اسنپ فود در بعضی از موارد فراهم شده ولی به دلیل محدودیت ارایه خدمات از سوی اسنپ فود در بسیاری از رستوران‌های کشور، عملا کارایی این بخش برای کاربران صفر است و در باقی موارد مانند فروشگاه‌های مختلف به طور کلی حتی همین مقدار کم نیز وجود ندارد.

اپلیکیشن دانرو (dunro)

با دانرو کار کنید و سکه بگیرید!

یکی دیگر از امکانات مهم در اپلیکیشن دانرو قابلیت دریافت سکه در ازای فعالیتی است که کاربران در این اپلیکیشن انجام می‌دهند. به طور مثال شما با رای دادن به هر کسب و کار می‌توانید یک سکه دریافت کنید. راه‌های دیگری نیز برای کسب سکه در اپلیکیشن دانرو وجود دارد که در اپلیکیشن به آن‌ها اشاره شده است.

یکی از نکات منفی قابل ذکر در این بخش از اپلیکیشن، ارایه سکه‌های بسیار اندک در برابر فعالیت‌های کاربران است که ارزش این سکه‌ها عملا در دانرو بسیار ناچیز است! به طور مثال شما برای دریافت یک کد تخفیف 5 هزار تومانی در اسنپ، می‌بایست 1200 سکه دریافت کنید که دریافت این تعداد سکه مستلزم رای دادن به 1200 کسب و کار مختلف است! اگر برای رای دادن به هر کسب و کار صرفا 10 ثانیه وقت صرف شود که قطعا چندین برابر بیشتر خواهد بود، کاربر باید ساعت‌ها برای 50 درصد تخفیف تا سقف 5 هزار تومان در اسنپ وقت تلفن کند!

مشاهده رویدادها و فعالیت‌های دوستان در دانرو

از دیگر قابلیت‌های موجود در اپلیکیشن خدماتی دانرو بخشی است به عنوان پیاده رو که تمامی فعالیت‌های دوستانتان را نمایش می‌دهد. به طور مثال اگر کاربری به یک کسب و کار رای دهد و یا نظری را بنویسد، به شما اطلاع داده می‌شود. ناگفته پیداست که این ویژگی از روی قابلیتی که در اینستاگرام وجود دارد، کپی شده است.

همچنین در بخش رویدادها، کاربران می‌توانند آخرین اتفاقات در زمینه تخفیف‌ها، فروش‌های فصل و اتفاقات ویژه‌ای که در هر کسب و کار رخ می‌دهد، مشاهده کرده و در صورت تمایل از آن‌ها استفاده نماید.

دسترسی کاربران به اماکن مختلف از طریق لوکیشن!

آخرین و جذاب‌ترین ویژگی موجود در اپلیکیشن خدماتی دانرو در حقیقت همین بخش است که کاربر با استفاده از لوکیشنی که در اختیار دانرو قرار می‌دهد (این دسترسی در ابتدا از او گرفته می‌شود) به تمام نقاطی که در اطراف او ثبت شده‌اند دسترسی خواهد داشت.

طبق بررسی‌های ما در آی‌تی‌رسان، این قابلیت به خوبی عمل کرده و اشکالی در پروسه پیدا کردن اماکن اطراف ما در آن وجود نداشت. با توجه به اینکه دسته بندی‌های مختلفی در دانرو وجود دارد که از جمله آن می‌توان به: رستوران‌ها، مراکز زیبایی، ضروری، خرید، پزشکی، آموزشی، گردشگری، مراکز مربوط به کودکان، تفریحی، فرهنگی و هنری، جشن و مراسم، مراکر خدمات محلی و فروشگاهی کوچک اشاره کرد.

اپلیکیشن دانرو (dunro)

یک نقطه ضعف بزرگ

نقطه ضعف بزرگی که در قالب موارد بالا نمی‌گنجید و به طور کاملا محسوسی قابل لمس بود، سنگین بودن و کندی آزاردهنده در این اپلیکیشن است که به نظر می‌رسد مسئولین آن هر چه سریع‌تر باید راه حلی برای این مشکل داشته باشند تا دانرو در تمامی موبایل‌های رده پایین و بالا به خوبی اجرا شود.

دانلود اپلیکیشن دانرو

برای دانلود این نرم افزار اندرویدی از بازار روی آیکون زیر کلیک کنید.

3 در مورد “بررسی اپلیکیشن دانرو (dunro)؛ دستیاری برای ایرانگردی‌های کنجکاوانه!”

 1. به هیچ طریقی نمیشه با دانرو ارتباط گرفت
  تلفن هاشون یا در شبکه نیست یا کسی برنمیداره
  تلگرامشون پیام اصلا سین نمیشه
  اینستاگرامشون هم کسی جواب نمیده
  حتی ایمیلی که درج کردن وجود خارجی نداره
  اطلاعات کسب و کار هم قابل ویرایش نیست

 2. این نرم افزار (دانرو) با تمام خوبی هایی که دارد یک عیب بزرگی را در خود جای داده است که آن استفاده از مخاطبین کسانی که از این نرم افزار استفاده می کنند هست با این کار حقوق مصرف ککنده لگد مال شده و بزرگترین و بدترین بی احترامی است که می تواند از سوی یک کسب و کار به مشتریان خود روا داشته می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا