۵ دلیل برای آنکه تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) را دانلود نکنیم!

12

تلگرام در ایران فیلتر شده است و بسیاری از کاربران این پیام رسان کمتر از قبل به آن مراجعه می‌کنند و طبق آمارهای رسمی منتشر شده چیزی در حدود ۲۰ درصد از بازدید پست‌های کانال‌های ایرانی کاسته شده است و چیزی در حدود یک میلیون کاربر نیز به طور کلی قید تلگرام را زده‌اند، ولی هنوز بسیاری از کاربران به دنبال ورود به این پیام رسان هستند و راه‌های مختلفی را برای دسترسی به تلگرام تست می‌کنند که یکی از آن‌ها تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) است که به صورت عجیبی هنوز بدون مشکل و فیلتر، دسترسی به پیام رسان تلگرام را فراهم می‌کند.

این نسخه غیررسمی از تلگرام بدون مشکل در کافه بازار قابل دانلود بوده و تابه‌حال بیش از ۲ میلیون بار دانلود شده است و ابهامات بسیار زیادی در مورد آن وجود دارد؛ ولی در این مقاله قصد داریم به دلایلی اشاره کنیم که استفاده نکردن از این نسخه از پیام رسان را توجیه کرده و به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم به دلایلی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم دست از استفاده از این نسخه غیررسمی بردارید.

Telegram-X-vs-Telegram-Messenger 5 دلیل برای آنکه تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) را دانلود نکنیم!

۱- تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) امنیت ندارد!

عجیب است کاربرانی که به دلیل امنیت به پیام رسان‌های داخلی اعتماد نمی‌کنند، از یک نسخه غیررسمی فارسی که معلوم نیست توسط چه گروهی منتشر شده است، بهره می‌گیرند. طبق بررسی‌هایی که توسط ما انجام شد، این نسخه غیر رسمی توسط یک گروه ناشناس منتشر شده است و هیچ اطلاعات و سابقه‌ای از آن‌ها در دست نیست!

این نسخه از تلگرام به راحتی به همه اطلاعات کاربران دسترسی داشته و قادر خواهد بود اطلاعات شخصی کاربران را برای هر نقطه‌ای از دنیا ارسال کرده و زمینه سواستفاده‌های مختلفی را فراهم نماید!

۲- تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) قطع و وصلی‌های نسبتا زیادی دارد!

از دیگر اشکالات موجود در این نخسه غیر رسمی تلگرام، کندی‌های نسبتا زیادی است که در آن وجود دارد. در بررسی‌ها و استفاده‌هایی که از این اپلیکیشن داشتیم، به کرات قطعی‌های چندثانیه‌ای را مشاهده کردیم که این قطعی‌ها در دیگر راه‌های دسترسی به پیام رسان کمتر بوده و حداقل مطمئنیم که روش‌های دیگر دسترسی به تلگرام مسدود شده با چه پروسه‌ای انجام می‌شود. قطعی‌های تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) آزار دهنده بوده و عملا ارزش ریسکی که در آن انجام می‌دهید، ندارد.

یکی از اشکالاتی که قطعا در استفاده از اپ مذکور با آن مواجه می‌شوید، حذف شدن پیامی است که در حال نوشتن آن هستید، ولی به دلیل قطع و وصلی‌ها پاک شده و می‌بایست از اول بنویسید!

۳- تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) علی‌رغم دور زدن فیلترینگ امکان تماس صوتی راه فراهم نمی‌کند

یکی از قابلیت‌های مهم تلگرام امکان تماس صوتی آن است که به دلایل مختلف در ایران فیلتر شده و دسترسی کاربران ایرانی قبل از مسدود شدن کلی این پیام رسان، فیلتر شده بود ولی عملا با مسدود شدن کل اپلیکیشن تلگرام، طبیعتا ریسک استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) می‌بایست منجر به استفاده از امکانات مسدود شده تلگرام نیز شود ولی علیرغم این مورد، شما در این نسخه غیر رسمی دسترسی به تماس صوتی ندارید!

۴- در تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) امکان ورود چندگانه ندارید

یکی از امکاناتی که تلگرام اخیرا در نسخه موبایل خود اعمال کرده است و اتفاقا مورد استفاده بسیاری از کاربران نیز قرار گرفته، امکان اضافه کردن تمام شماره تلفن‌های یک کاربر است که دارای اکانت اختصاصی هستند.اما در نسخه غیر رسمی تلگرام یعنی تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) شما نمی‌توانید چند شماره به آن اضافه کنید و صرفا می‌بایست با یکی از شماره‌های خود وارد شوید و با توجه به عدم امکان نصب چند نسخه از این اپلیکیشن، کار بسیاری از کاربران که چند شماره برای کارهای مختلف خود دارند و کانال‌های متفاوتی را مدیریت می‌کنند، سخت می‌شود.

۵- با استفاده از تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) دسترسی به بسیاری از کانال‌ها بسته می‌شود

آخرین دلیل برای استفاده نکردن از این نسخه غیررسمی تلگرام اتفاق عجیبی است که در تست متوجه آن شدیم. پس از اینکه شما مراحل ورود به این پیام رسان را طی می‌کنید و می‌خواهید از کانال‌هایی که در آن‌ها عضو هستید استفاده نمایید، با یک پیام جالب مواجه می‌شوید که به دلایل مختلف دسترسی به این کانال امکان‌پذیر نیست!

بدیهی است که منظور ما دسترسی به کانال‌های غیراخلاقیِ معمول که توسط خود تلگرام فیلتر می‌شوند نبوده و برخی کانال‌های خبری و آموزشی ساده با موضوعات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و… است که دسترسی به آن‌ها طبیعتا نباید مشکل ساز باشد ولی گویا سازندگان این اپلیکیشن به جای کاربر تصمیم گرفته‌اند که نیازی به عضویت در این کانا‌ل‌ها وجود ندارد!

اگر به همه کانال‌ها و گروه‌های عضوشده خود علاقه مندید و نمی‌خواهید دسترسی به آن‌ها را از دست دهید، قید استفاده از تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) را بزنید.

اگر با ۵ دلیل بالا هنوز قانع به استفاده نکردن از این اپلیکیشن نشدید، برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

Cafebazar 5 دلیل برای آنکه تلگرام طلایی (طلگرام پیشرفته) را دانلود نکنیم!

12 دیدگاه
 1. مازیار می گوید

  دقیقا این مورد اخر برای منم سوال بود
  به پشتیبانیشم ایمیل زدم جواب ندادن
  همون تلگرام رسمی استفاده کنیم با فیلترشکن بهتره

 2. عارف می گوید

  من نت ندارم و فقط نت ۱۵۰۰ ت رایتل که فقط از سایت های داخلی می توانم استفاده کنم دارم و باور نکردنی با تلگرام طلای از نت داخلی می توان وارد تلگرام شد

 3. ممباقر می گوید

  وقتی که مدیر شرکت تلگرام کسی که سازنده تلگرام هست و اعلام میکنه که از تلکرامهای فارسی استفاده نکنید و امنیت نداره، خب حتما یه دلیلی داره که ایشون هشدار داده! البته کسانی که وارد هستند با برنامه لاکی پچر میتونن همه اجزاها و دسترسیهای بیجای این تلگرامهای فا سی به گوشی کاربران را ببینند و حتی میتونن دسترسیهارو قطع کنن. اگه نسخه گوشیت بالای ۵هست، برو لاکی پچر مخصوص نسخه گوشیتو دانلود کن و جلوی این دسترسیهارو بگیر.
  زبان لاکی پچر اخرین نسخش توسط یک ایرانی به فاذسی ترجمه شده و زبان فارسی داره،سازندش هم از اون ایرانی تشکر کرده در قسمت زبانهای برنامه

 4. زکریا می گوید

  سلام دوستان بنده تلگرام طلایی رو نصب کردم البته تلگرام اصلی هم دارم برای خارج شدن از تلگرام طلایی باید چکار کنم همن برنامه رو حذف کنم کافیه یا باید از سایت برم کلا خارج بشم اگه این کار رو بکنم کلا اکانتم پاک میشه

  1. MS می گوید

   اپلیکیشن تقلبیه رو پاک کن. بعد برو تو تلگرام اصلی یه جا داره نشست‌های فعال (Active Sessions) ازون جا نشست‌هایی که استفاده نمیکنی رو حذف کن. یا اینکه همه نشست ها رو حذف کن، دوباره وارد تلگرام اصلی شو.

 5. رضا می گوید

  این مطالب صد و نقیض سندیت نداره و ظاهرا با جهت گیری خاصی نوشته شده است.

 6. فاطمه می گوید

  سوال آخر سوال منم هست،چیکار کنم که فقط طلایی حذف بشه و موبوگرامم حذف نشه؟ لطفا به ایمیلم جواب بدینfatemehkhalafzadeh@yahoo.com

  1. @mamad_love می گوید

   کار ساده ایه فقط کافیه برید توی تنظیمات تلگرام وقسمت سکیوریتی یا امنیت وقسمت نشست های فعال و رو بزنید واگه تلگرام دیگه ای به غیر از همون تلگرام ندارید همرو قط کنید یا تمام کردن همه نشست هارو بزنید و اگرم نیاز دارید بعضی هاشو بخونید نوشته اسمشونو هر کدوم خاسید حذف کنید
   @Mamad_Love

  2. آرین می گوید

   یک نسخه دیکر از برنامه تلگرام را نصب کنید سپس صبر کنید تا ۲۴ ساعت سپری شود پس از آن به قسمت تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > نشست های فعال بروید و نشست های مورد نظر را غیر فعال کنید

 7. Poya می گوید

  دوست عزیزی که این مطالب نوشتید بیاید واقع بین باشیم آخه اطلاعات منی که یک آدم ساده با یه شغل خیلی ساده مثلا کارمند یا مسافر کش یا … (مثل ۹۵ درصد ایران)به چه درد کسی می خوره چرا منطقی و عقلانی برخورد نمیکنید

  1. علی می گوید

   اطلاعات تنها فرد ساده ای مثل شما بدرد کسی نمیخوره…اما مجموع اطلاعات افراد ساده ای مثل شما خیلی کارایی داره…وقتی یک سیستم از طرز فکر کردن یک ملت باخبر باشه(دنبال چه اخباری هستن از چی خوششون میاد و …) کلا الگوریتم فکری شمارو بدونه اون موقع خیلی راحت میتونه برنامه ریزی کنه روی آینده اون ملت…به عبارت دیگه نابودی اون ملت کار ساده ایه…حالا نکه ما مردم فهمیده و کتابخونیم هستیم واسه همین اصلا هیچیمون نمیشه…که میبینی هیچیم نشده.فقط فرهنگ ۳۰۰۰ سالمون طی ۴۰ سال تموم شد.

 8. سرباز صفر گمنام می گوید

  دوست عزیز این نظر شما موقع ورود به پیام رسانای ایرانی ۱۸۰ درجه عوض میشه که نظارت بیشتری بر اون ها وجود داره…ضمنا جهت گیری نکنید این نسخه غیر رسمی کانال هایی رو محدود به دسترسی کرده که به جای نقد و پرداختن به مشکلات اجتماعی به ایجاد تنش در فضای مجازی میپدازند مثلا آمد نیوز که کارش از نقد گذشته و به سراغ تنش و جنگ خبری رفته.ضمنا استفاده از فیلتر شکن هایی که معلوم نیست از کجا میان بیشتر از تلگرام های غیررسمی امنیتتون رو به خطر میندازه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم