فیس‌بوک ویژگی Memories را برای مرور خاطرات نوستالوژیک در دسترس قرار داد

در شبکه اجتماعی فیس‌بوک این امکان فراهم است تا با یادآوری پست‌های خاطره‌انگیزی که سال‌های گذشته بر روی این پلتفرم انتشار داده‌اید، یک لحظه نوستالوژیک جذاب و دوست‌داشتنی برایتان تداعی شود اما به طور کلی پست‌‌های قدیمی کمتر در دسترس هستند و شاید بسیاری از این پست‌های یادآوری را دیگر هرگز مشاهده نکنید.

به همین خاطر فیس‌بوک تصمیم گرفته تا با ارایه راه‌حلی، شرایط دسترسی و مشاهده راحت‌تر پست‌های خاطره‌انگیز سال‌های گذشته را آسان‌تر نماید و کاربر بتواند در هر زمان که مایل است، آن‌ها را مشاهده کند.

facebookmemories-800x499-1080x674-450x281 فیس‌بوک ویژگی Memories را برای مرور خاطرات نوستالوژیک در دسترس قرار داد

به همین منظور فیس‌بوک با راه‌اندازی بخش جدیدی به نام خاطرات (Memories) تمامی پست‌های نوستالوژیک و خاطره‌انگیز را برایتان در یک مکان جمع‌آوری کرده و به نمایش می‌گذارد. این بخش همچنین در برگیرنده بخش‌های قدیمی‌تر Memories You May Have Missed و ویژگی Recaps است. این قسمت به شما کمک می‌کند تا با ایجاد یک مجموعه خلاصه و جمع‌ و جور از رویداد‌های برجسته و خاطرات مهم و خاطره انگیز، از مرور‌شان لذت ببرید.

نکته مهم در رابطه با این ویژگی جدید، امکان کنترل و تغییر در خاطرات ثبت شده است. به این معنا که شما مجبور نیستید تا لحظات غمگین و ناراحت‌کننده یا خاطره از دست دادن عزیزان‌ را نیز در این مجموعه ببینید و می‌توانید آنها را از این لیست کنار بگذارید و تنها لحظات زیبا و خاطرات خوب و شادتان را در کلکسیون خاطره‌ها قرار دهید.

برای دسترسی به ویژگی Memories می‌توانید از طریق بوکمارک خاطرات در نرم‌افزار دسکتاپ فیس‌بوک و یا گزینه بیشتر (More) در اپلیکیشن موبایلی فیس‌بوک اقدام کنید. شما همچنین می‌توانید به صورت دوره‌ای این خاطرات را در اعلان‌ها و پیام‌های News Feed مشاهده نمایید. شاید خیلی کم از بخش خاطرات بازدید کنید اما فیس‌بوک علاقه‌مند است تا این لحظات زیبا و دوست‌داشتنی را برایتان بار دیگر به تصویر بکشد.

این ویژگی سبب بهبود کیفیت پست‌های ارسالی کاربران نیز خواهد شد زیرا این کار سبب تشویق کاربران برای ارسال پست‌های بیشتری از دوستی‌ها، تصاویر دوستان قدیمی و لحظات شاد خانوادگی می‌گردد و از طرف دیگر هر پستی که ارسال کنند به زودی در قالب خاطرات به سوی خودشان باز خواهد گشت!

منبع engadget

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم