تصاویر منتشر شده از شیائومی می میکس 3 از ارتقا چشمگیر این هندست حکایت دارند

اوایل سال جاری کمپانی شیائومی طی حرکتی نسبتا عجیب وغریب اقدام به عرضه اسمارت‌فون شیائومی می میکس 2s نمود. این موضوع عجیب است؛ زیرا کمپانی چینی هندست میکس 2 خود را در ماه سپتامبر و حدودا 5 تا 6 ماه پیش از عرضه میکس 2s روانه بازار کرده است. میکس 2s مجهز به سخت افزاری ارتقایافته شامل تراشه اسنپ‌دراگون 845 ساخت کوالکام و یک سنسور دوربین دوگانه است. در حال حاضر برخی گمانه‌زنی‌های بسیارعجیب نشان می‌دهند که طی سال جاری شیائومی مجددا سری می میکس را ارتقا خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ادامه با ما همراه باشید.

تصاویر لو رفته از شیائومی می میکس 3 نشان می‌دهند که کمپانی از سوی رقبای چینی خود احساس خطر می‌کند. در حال حاضر، حداقل تولیدکنندگان چینی از رویه دوربین سلفی با سیستم کشویی خارج‌شونده تبعیت می‌کنند. تولیدکنندگان برای کاهش اندازه حواشی اطراف قاب گوشی تحت فشار هستند و این پدیده منجر به یک نوآوری نسبتا جالب شده است. وجود سیستم دوربین کشویی برای هر 2 لنز پشتی و جلویی در حال تبدیل شدن به یک رویه معمول است و کمپانی‌های اوپو و ویوو از این فناوری برای دستگاه‌های تولیدی خود استفاده می‌کنند. ظاهرا این موضوع موجب افزایش فشارها بر شیائومی شده است. مدیرعامل کمپانی از گفتگو پیرامون تاثیر استیو جابز بر خود هیچ ابایی ندارد و این تاثیرپذیری، پیشتازی مداوم کمپانی در عرصه رقابت را به دنبال داشته است. طبیعتا این مسئله به عرضه می میکس 2s در اوایل سال جاری منتهی شد و اکنون نیز احتمالا به ارایه هندست جانشین آن خواهد انجامید.

 

حقیقت جالب‌توجه‌تر این‌که شیائومی از سال 2015 صاحب پتنتی برای پیکره‌بندی کشویی دوربین است. اکنون تصاویر بیش‌تری از شیائومی می میکس 3 منتشر شده که از تحول واقعی این اسمارت‌فون و نسبت نمایشگر به بدنه قابل توجه آن حکایت دارند. بعلاوه تصاویر مذکور نشان می‌دهند که شیائومی با عرضه این هندست احتمالا از پیکره‌بندی کشویی رونمایی خواهد کرد.

تصاویر شیائومی می میکس 3 نشان‌دهنده نسبت نمایشگر به بدنه بزرگ‌تر از حد معمول و طرح دوربین کشویی برای این اسمارت‌فون هستند. طبیعتا در صورتی‌که شیائومی قصد استفاده از دوربین کشویی در می میکس 3 را داشته باشد، ناچارا بایستی از مشخصه طراحی بی‌نظیر دستگاه صرف‌نظر کند. در محصولات سری شیائومی می میکس، دوربین جلویی در قسمت تحتانی پنل جلویی گوشی قرار گرفته است؛ المانی که در تعداد انگشت‌شماری از گجت‌های امروزی مشاهده می‌شود.

البته رشد هر فردی نیازمند فداکاری است. احتمالا دوره حضور دوربین جلویی در قسمت پایینی محصولات سری می میکس نیز برای شیائومی به پایان رسیده است. پیکره‌بندی کشویی تنها به دوربین جلویی دستگاه محدود خواهد بود؛ همان‌طور که تصاویر فاش شده از وجود دوربین پشتی با چیدمان عمودی در می میکس 3 حکایت دارند. البته در صورتی‌که لی جون واقعا می‌خواهد راه اپل را دنبال کند، بایستی صرف‌نظر از اظهارات کاربران در حساب کاربری Weibo خود با گرایشات استفاده از ویژگی‌های جدید به‌صورت سرسختانه مقابله نماید. اما چنین اقدامی برای شیائومی دشوار خواهد بود؛ زیرا مشخصا این برند چینی به اندازه نام تجاری اپل ارزشمند نیست.

نهایتا با توجه به این‌که تصاویر لو رفته، نخستین نمونه‌های به نمایش درآمده از شیائومی می میکس 3 هستند، لذا بایستی به آن‌ها با دیده تردید نگاه کرد. در صورتی‌که شیائومی بخواهد می میکس 3 را با طراحی کشویی عرضه نماید، کمپانی بایستی در مراحل نهایی طراحی این هندست قرار داشته باشد و در غیر این‌صورت میکس 3 با تاخیر نسبت به سال گذشته روانه بازار خواهد شد. شما در این زمینه چه‌طور فکر می‌کنید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس