درخواست طرفداران از مایکروسافت: لطفا ساخت سرفیس‌فون را کنسل نکن!

بعد از گزارش‌های فراوانی که خبر از تصمیم مایکروسافت برای کنار گذاشتن پروژه سرفیس‌فون آندرومدا از برنامه‌های آتی شرکت داشت حالا طرفداران سرفیس‌فون‌ها در حال امضا کردن پتیشنی در وب‌سایت Change.org هستند تا مایکروسافت را نسبت به تجدیدنظر در تصمیم خود راضی کنند. آندرومدا براساس شنیده‌ها قرار است قابلیت‌ها و عملکرد بسیار پیشرفته‌ای داشته باشد.

این پتیشن بیان کرده است که علاقمندان ویندوزفون از مایکروسافت می‌خواهند تا ساخت سرفیس‌فونی که صفحه‌نمایش آن امکان تبدیل شدن به تبلت را دارد همچنان در دستور کار خود قرار دهد. پتیشن در ادامه گفته است که بسیاری از مردم تمایل به خرید دستگاهی که تصاویر آن در خبرها فاش شده است، دارند و این امر قطعا آورده مالی زیادی برای مایکروسافت در پی خواهد داشت و بنابراین شرکت دلیل و توجیهی برای کنسل کردن این پروژه ندارد.

Zachary Hinski، کسی که این پتیشن را نوشته است اعتقاد دارد که مصرف‌کنندگان می‌خواهند قیمتی بین ۷۹۹ تا ۹۹۹ دلار را برای این محصول بپردازند. گرچه این رقم در محدوده قیمتی برخی گوشی‌های پرچم‌دار موجود در بازار قرار دارد اما هنوز معلوم نیست که مایکروسافت بتواند قیمت‌ آن را تا این حد پایین بیاورد یا نه.

هرچند مایکروسافت هیچ‌وقت به‌طور صریح درباره این دستگاه چیزی نگفته است اما افشاگری‌های اخیر نشان می‌دهند که آندرومدا دستگاه خط‌شکنی خواهد بود که با بهره‌گیری از لولاهای ۳۶۰ درجه‌ای، امکان تبدیل شدن به وضعیت‌های مختلفی را داراست. این سرفیس‌فون در جیب جا شده و در حالت تاشده شبیه یک اسمارت‌فون خواهد بود.

در روزهای اخیر گزارش شده بود که مایکروسافت درباره سرفیس‌فون، تغییر رویکرد داده است. این تصمیم تاحدودی به‌خاطر برنامه‌ زمانی و کیفیت و مشخصات دستگاه است، اما دلیل دیگر آن این است که شرکت بسیار علاقمند به ساخت دستگاهی است که بیشتر شبیه به یک کامپیوتر تاشو باشد تا یک اسمارت‌فون! این بدین معناست که هنوز این احتمال وجود دارد که مایکروسافت در آینده چنین کامپیوتری را معرفی کند.

از آنجایی‌که مایکروسافت هرگز به‌طور رسمی چیزی درباره سرفیس‌فون اعلام نکرده است، با قطعیت نمی‌توان گفت که ساخت آن لغو شده است. Hinski گفته است که او این پتیشن را به این‌خاطر نوشته تا بداند چه تعدادی از افراد، علاقمند به خرید چنین دستگاهی هستند. جزییات پتیشن در زیر آمده است و اگر شما نیز تمایل دارید از امضاکنندگان آن باشید به سایت گفته شده مراجعه کنید. باید منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت این پروژه را برای همیشه کنار می‌گذارد یا همچنان رویای آن را در ذهن طرفداران زنده نگه خواهد داشت.

همه علاقمندان ویندوزفون از مایکروسافت تقاضا دارند تا سرفیس‌فون آندرومدا را که در تصاویر فاش شده قابلیت تبدیل شدن به تبلت را دارد، عرضه کند. این پتیشن برای این منظور است تا بدانیم چه تعدادی از افراد تمایل به خرید این دستگاه در صورت عرضه آن از سوی مایکروسافت دارند. پول قدرت می‌آورد و اگر افراد زیادی خواهان خریدن سرفیس‌فون گفته شده هستند، بنابراین مایکروسافت دلیلی برای کنسل کردن این پروژه ندارد.  ما حاضریم برای این سرفیس‌فون قیمتی بین ۷۹۹ تا ۹۹۹ دلار را بپردازیم.

منبع wccftech
پیام بگذارید