هر آنچه که می‌بایست در رابطه با استیکر سوال در استوری اینستاگرام بدانید

استوری اینستاگرام با ویژگی‌های تصویری قبلی خود در نسخه جدید ارابه شده، البته کمی تغییرات ثبت نظر در آن اتفاق افتاده است. قبلا ویژگی ثبت رأی، ایموجی و دیگر استیکرهایی که احساسات را نشان می‌دادند، وجود داشتند؛ اما اکنون استیکر جدیدی اضافه شده که قابلیت ثبت نظر را دارد. بعد از شایعات گوناگون در هفته گذشته، هم‌اکنون کاربران اینستاگرام در استوری خود می‌توانند نوعی مکالمه داشته باشد؛ این عمل با اضافه شدن استیکر سوال در 10 جولای امکان‌پذیر شده است. این استیکر به کاربر اجازه می‌دهد که سوالی بپرسد و جواب آن را در عکس در داخل استوری نمایش دهد.

اضافه کردن استیکر برای پرسیدن سوال دقیقا مانند تمام استیکرهای دیگر انجام می‌شود. در داخل استیکر سوال، یک جمله یا یک سوال می‌تواند نوشته شود. این استیکر مانند دیگر استیکرهای اینستاگرام می‌تواند در رنگ‌های مختلفی باشد و البته در هر جای تصویر قرار گیرد.

دوستان و فالوئرهای شما که این استوری را نگاه کنند، به‌راحتی می‌توانند روی جعبه این استیکر بزنند و بدون آنکه از استوری خارج شوند، جوابی را برای شما بنویسند. همچنین پاسخ‌ها محدودیت ندارند، فالوئرهای شما می‌توانند هر چند بار که می‌خواهند روی جعبه سوال بزنند و جواب‌های متعددی بنویسند. هر جوابی که در این قسمت نوشته شود، در همان جایی که می‌توانستید مشاهده کنید که چه کسانی استوری شما را دیده‌اند، نمایش داده خواهد شد.

اینستاگرام همچنین ویژگی پاسخ را قرار داده است که این اجازه را می‌دهد که مکالمه‌ای در داخل همان استوری شکل گیرد. اگر بر روی پاسخ (reply) بزنید، یک استیکر جدید در استوری شما با جواب بیننده، درست زیر استیکر سوال اصلی نمایش داده می‌شود. با استفاده از یک استیکر دیگر می‌توانید جواب دوست خود را بنویسید.

البته شما می‌توانید ببینید که چه کسی به سوال شما پاسخ داده، اما اگر آن جواب را به اشتراک بگذارید، نام آن کاربر نمایش داده نمی‌شود. شما می‌توانید انتخاب کنید که یک جواب را صرفا برای خود نگه دارید و یا آنکه در استوری خود بدون نام، به اشتراک بگذارید. این انتخاب به شما بستگی خواهد داشت.

ایموجی خطی (جعبه کوچکی که در استوری با یک ایموجی اضافه شده و شما می‌توانید اندازه آن را مشخص کنید)، به کاربران اجازه می‌دهد که سوالی بپرسند و جواب را به‌صورت یک ایموجی در اندازه‌های مختلف داشته باشند. همچنین استیکر رأی گرفتن این اجازه را به شما می‌دهد که سوالی بپرسید و یک جواب دو گزینه‌ای برای آن قرار دهید. کاربران همچنان می‌توانند برای جواب دادن از پیام دایرکت استفاده کنند، هرچند که برخلاف نظری که به‌صورت دایرکت ارسال می‌شود، استیکر سوال به شما این اجازه را می‌دهد که جواب‌های دوستان را به‌صورت نظر به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام همیشه بر روی کیفیت استوری کار کرده است. مارک زاکربرگ مدیر فیس‌بوک (و اینستاگرام) هم‌اکنون اعلام کرده که زمان بیشتری برای طراحی مناسب و زیبایی استوری در آینده صرف خواهد شد. این ویژگی جدید همراه با ویژگی اخیر قابلیت اضافه کردن موسیقی در داخل استوری ارایه شده است.

استیکر سوال هم‌اکنون بر روی نسخه 52 اینستاگرام، برای اندروید و iOS وجود دارد.

پیام بگذارید