تعداد واقعی اعضای پیام رسان‌های داخلی مشخص شد

تعداد اعضای پیام رسان‌های داخلی یکی از اخبار مناقشه‌ای بین رسانه‌ها و روابط عمومی این پیام رسان‌هاست که بعضا تا 100 درصد تفاوتی است که بین آمار اعلامی وجود دارد ولی با بررسی انجام شده در مارکت‌های مختلف به نظر می‌رسد آمار واقعی آن‌ها به راحتی قابل دسترس خواهد بود.

به گزارش آی‌تی‌رسان، پیام رسان‌های داخلی که با حواشی بسیار و فیلترینگ تلگرام توانستند پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را تجربه کنند، این روزها با تمام امکانات و تسهیلاتی که به آن‌ها داده شده است، آماری مایوس کننده را ثبت کرده‌اند. در ادامه به بررسی جداگانه آمار هر کدام از پیام رسان‌ها می‌پردازیم:

اولین پیام رسان این بررسی آی‌گپ است که با توجه به آمار مارکت‌های مختلف چیزی در حدود 306 هزار عضو دارد.

پیام رسان‌های داخلی

دومین پیام رسان مورد بررسی در این گزارش  پیام رسان بانکی بله است که به لطف اجبار مشتریان بانک ملی و جشنواره‌های مختلف توانسته به حدود 630 هزار عضو دسترسی پیدا کند.

پیام رسان‌های داخلی

سومین پیام رسان مورد بررسی، اپلیکیشن بیسفون است که مسئولین آن مدعی عضویت بیش از دو میلیون کاربر هستند ولی آمار مارکت‌های مختلف نشان می‌دهد صرفا 106 هزار نفر از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

پیام رسان‌های داخلی

چهارمین پیام رسان از پیام رسان‌های داخلی، پیام رسان پرحاشیه سروش است که مسئولین این پیام رسان مدعی دارا بودن بیش از 10 میلیون کاربر هستند ولی کل اعضای آن در مارکت‌های مختلف چیزی در حدود 5 میلیون نفر ارزیابی می شود.

پیام رسان‌های داخلی

پنجمین عضو پیام رسان‌های داخلی گپ است که طبق آمار سایت رسمی این اپ چیزی در حدود 3 میلیون کاربر در آن عضو هستند ولی آمارهای مربوط به مارکت‌های مختلف نشان دهنده عضویت بیش از یک میلیون و 400 هزار ایرانی در این پیام رسان است که فاصله زیادی با رقم ادعا شده سایت رسمی آن دارد.

پیام رسان پرحاشیه ویسپی که با ادعای خارجی بودن وارد بازار پیام رسان‌های ایرانی شد و بعدها با مشخص شدن ماهیت ایرانی آن به طور کلی پروژه جایگزین کردن آن با تلگرام شکست خورد، چیزی در حدود یک میلیون و 200 هزار عضو دارد.

اپلیکیشن هاتگرام که البته یک پیام رسان مستقل محسوب نمی‌شود، با دارا بودن حدود 5 میلیون کاربر توانسته دوشادوش پیام رسان سروش فعالیت کند.

پیام رسان‌های داخلی

دیگر نسخه غیررسمی تلگرام یعنی طلگرام نیز با دارا بودن بیش از 15 میلیون کاربر، پراستفاده‌ترین پیام رسان داخلی محسوب می‌شود که ملزم به داخلی سازی کامل ماهیت خود شده است.

نمایش نظرات (4)