مقایسه طول عمر باتری سه گوشی آی‌فون Xs مکس، آی‌فون XS و آی‌فون Xr

کمپانی اپل از سه گوشی جدید خود به نام‌های آی‌فون Xr، آی‌فون Xs مکس و آی‌فون Xs رسما رونمایی کرد. هر سه عضو این خانواده از سیستم فیس آی‌دی بهره می‌برند، اولین چیپست 7 نانومتری تجاری شده را دارند، دوربین بهینه‌تری داشته و حتی عضو ارزان قیمت این خانواده یعنی آی‌فون Xr نیز از طراحی کم‌حاشیه و لبه به لبه بهره‌مند است.

حالا که آی‌فون‌های 2018 پیش روی ما هستند، وقت آن رسیده که به داشته‌ها و توانایی آن‌ها توجه کرده و ببینیم از چه قابلیت‌هایی برخوردار هستند. شاید یکی از چیزهایی که همیشه مورد سرافکندگی کاربران آی‌فون شده است، ظرفیت باتری و عمر آن بوده که موضوع این مقاله نیز به آن مربوط می‌شود. با آن‌که هنوز از ظرفیت واقعی باتری آی‌فون‌های جدید اطلاعی نداریم، اما می‌خواهیم ببینیم کدام‌یک از آن‌ها طول عمر بیش‌تری داشته و ارقام به‌دست آمده توسط آن‌ها نسبت به آی‌فون‌های گذشته در چه وضعیتی است.

شاید برای برخی افراد جالب و برای برخی نیز طبیعی باشد که بفهمند در بین تمام آی‌فون‌های تولیدی اپل از ابتدا تا به امروز، این آی‌فون Xr است که بهترین عمر باتری را دارد. البته تفاوت اعداد به‌دست آمده توسط آی‌فون ارزان قیمت امسال و آی‌فون Xs مکس که در جایگاه دوم قرار گرفته، آن‌قدرها هم زیاد نیست اما هر چه که باشد عمر بیش‌تری را برای این دستگاه رقم می‌زند. اپل هنگام معرفی سوگولی‌های جدیدش اعلام کرده بود که آی‌فون‌های جدید تا یک ساعت و نیم عمر باتری بیش‌تری در مقایسه با نسل قبلی دارند.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که ادعای اپل درست بوده و شاهد بهبودهایی در این زمینه هستیم؛ هر چند که هنوز نمی‌توانیم ادعا کنیم با آی‌فون‌هایی لاکچری روبرو هستیم که می‌توانند تا دو روز دوام بیاورند اما هر چه که باشد، از نمونه‌های سابق بهتر هستند. در جدول زیر میزان طول عمر باتری آی‌فون‌های 2018 در شرایط مختلف را در کنار آی‌فون‌های سال‌های گذشته مشاهده می‌کنید که تصدیقی بر ادعاهای این کمپانی آمریکایی است.

ظرفیت باتریزمان مکالمهاستفاده از اینترنتپخش ویدیوپخش موسیقی
آی‌فون Xs مکسمشخص نشده25131565
آی‌فون Xsمشخص نشده20121460
آی‌فون Xrمشخص نشده25151665
آی‌فون X271621121360
آی‌فون 8 پلاس269121131460
آی‌فون 8182114121340
آی‌فون 7 پلاس290021131460
آی‌فون 7196014121340

همه گوشی‌های لیست فوق به جز سری 7، از دو تکنولوژی شارژ بی‌سیم و شارژ سریع با توان شارژ کردن 50 درصد باتری ظرف مدت 30 دقیقه بهره‌مند هستند. البته برای شارژ سریع نباید روی آداپتور موجود در جعبه آن‌ها حسابی باز کنید؛ زیرا شارژر موجود در جعبه نمونه‌ای بسیار ضعیف با توان کم‌تر است. به همین خاطر برای بهره بردن از شارژ سریع این دستگاه‌ها باید دست به جیب شده و شارژرهای مخصوصی را خریداری کنید. جدول فوق به ما نشان داد که می‌توان ادعا کرد گوشی آی‌فون Xr با آن همه توانایی و قدرت، در کنار این که قیمت بسیار کم‌تری نسبت به آی‌فون Xs مکس و آی‌فون Xs دارد، از عمر باتری بهتری نیز برخوردار است.

منبع phonearena
پیام بگذارید