آموزش رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا در طرح رجیستری + پاسخ به سوالات

نوکیا یکی از برندهای موجود در بازار است که از زمستان سال گذشته وارد طرح رجیستری شده و خریداران آن می‌بایست برای استفاده از شبکه مخابراتی کشور، گوشی را در این طرح ثبت کرده تا از قطع آن جلوگیری شود. گفتنی است که این طرح در حالی وارد فاز دوم یعنی رجیستری تبلت شده که با موفقیت خوبی روبرو گشته و برخلاف تصور بعضی از کاربران، احتمال لغو آن وجود ندارد.

اگر قصد خرید گوشی نوکیا را دارید و یا در یک‌ماه اخیر گوشی کارکرده از این برند خریداری کردید، آموزش گام به گام رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا در طرح رجیستری را بخوانید.

توصیه می‌کنیم که برای خرید گوشی از این برند حتما به توضیحاتی که در ادامه می‌دهیم توجه کرده و با توجه به گرانی‌های اخیر از متحمل شدن ضرر هنگفت جلوگیری نمایید.

آموزش گام به گام رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا در طرح رجیستری + پاسخ به سوالات

به گزارش آی‌تی‌رسان، برای رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا در طرح رجیستری می‌بایست شما IMEI آن را در اختیار داشته باشید. برای دسترسی به کد IMEI در گوشی‌های نوکیا راه‌های مختلفی وجود دارد که به چند روش معمول در این برند اشاره می‌کنیم. روش پیدا کردن این کد به دو طریق است:

روش‌های دریافت و مشاهده کد IMEI در گوشی‌های نوکیا برای طرح رجیستری

1- راحت‌ترین روش برای دسترسی به IMEI در گوشی‌های نوکیا از طریق کد USSD است. کد دستوری #06#* را در بخش شماره‌گیری وارد کنید. پس از وارد کردن این کد دستوری، کد IMEI به شما نمایش داده می‌شود.

2- دومین راه برای دسترسی به کد IMEI در گوشی‌های نوکیا از طریق تنظیمات محصولات این برند است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد بخش Settings گوشی نوکیا خود شوید.
  • در گزینه‌های موجود به دنبال About Phone بگردید و کلیک کنید.
  • پس از ورود به بخش بالا دنبال گزینه Status باشید و آن را انتخاب نمایید.
  • در این صفحه به راحتی گزینه IMEI Information قابل مشاهده است.
  • پس از ورود به این بخش می‌توانید IMEI گوشی خود را ببینید.

نوکیا ۷ آموزش گام به گام رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا در طرح رجیستری + پاسخ به سوالات

روش رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا با کد USSD

برای رجیستر کردن گوشی نوکیا با استفاده از کد #7777* وارد سامانه همتا شوید. پس از ورود به این سامانه با گزینه‌های مختلفی روبرو می‌شوید که ابتدا برای استعلام اصالت گوشی نوکیا خود وارد گزینه 1 شوید.

پس از وارد کردن عدد 1 سامانه همتا از شما درخواست وارد کردن شناسه 15 رقمی IMEI دستگاه را می‌کند. کدی که در بخش اول این آموزش به دست آوردید، در کادر وارد کنید. توجه نمایید که با دقت این کد را وارد کنید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید.

پس از ارسال آن طی یک پیامک اطلاعات گوشی اعم از نام، برند و مدل آن برای شما ارسال می‌شود که در صورت هماهنگی آن با شناسه وارد شده، پیامی در ابتدا مبنی بر قانونی و یا غیرقانونی بودن شناسه دستگاه ظاهر می‌گردد. در صورتی که پیام ابتدایی چیزی جز قانونی بودن شناسه دستگاه را اعلام کرد، به هیچ وجه زیر بار خرید گوشی مورد نظر نروید. در صورت خرید، شما برای استفاده از یک گوشی نوکیا یک‌ماهه هزینه چند میلیون تومانی پرداخت کرده‌اید!

در صورتی که استعلام درست بود، می‌بایست نسبت به فعال‌سازی آن با سیم کارت خودتان اقدام نمایید. برای این کار دوباره کد 7777 را طبق خط اول همین بخش وارد نمایید و سپس وارد قسمت دوم یعنی فعال‌سازی شوید.

در این بخش نیز ابتدا از شما کد IMEI درخواست می‌شود. پس از آن شماره موبایلی که قصد دارید گوشی با آن شناخته شود، مشخص می‌کنید و پس از آن کد فعال‌سازی گوشی را از فروشنده دریافت و وارد می‌نمایید. در مرحله بعدی یک تاییدیه کلی مبنی بر اینکه دستگاه با IMEI … برای تلفن … ثبت خواهد شد، دریافت می‌کنید.

در صورت تایید اطلاعات می‌بایست عدد 1 را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل نمایید. پس از آن پیامکی مبنی بر تکمیل فعال‌سازی گوشی نوکیا با مدل… برای‌تان ارسال می‌شود.

نوکیا ۹

آیا گوشی‌های کارکرده نوکیا نیز در طرح رجیستری نیاز به فعال‌سازی دارند؟

طرح رجیستری برای برند نوکیا اززمستان 96 آغاز شده است و گوشی‌هایی که قبل از این فعال شده‌اند نیاز به ثبت در رجیستری نداشته و بدون محدودیت قابلیت استفاده خواهند داشت. همچنین گوشی‌های کارکرده نوکیا نیز نیازی به ثبت نام در طرح رجیستری نداشته و صرفا می‌توانید برای اطمینان از صحت واردات دستگاه خود، استعلام گرفته تا اطلاعات دقیق آن را دریافت نمایید.

بدیهی است مشتریانی که از تاریخ یکم فروردین از برند نوکیا دستگاهی را خریداری کرده‌اند، می‌بایست نسبت به فعال‌سازی گوشی خود اقدام نمایند. مسئولین دولتی بارها نسبت به فعال‌سازی گوشی‌های نو در این طرح هشدار داده‌اند و همان‌طور که در اخبار و رسانه‌ها مطرح شده است، چند صد مورد آی‌فون و سامسونگ بعضی دیگر از برندهای پرفروش تابه‌حال غیرفعال شده‌اند. گوشی‌های نوکیای ثبت نشده در سامانه همتا نیز به این چند صد مورد خواهند پیوست و صرفا یک‌ماه فرصت استفاده خواهند داشت.

یکی از نکات مهم در زمینه خرید گوشی‌های کارکرده در حد نو این است که بعضی از فروشندگان به دلیل خرید گوشی قاچاق، اقدام به فروش آن‌ها می‌کنند. در صورتیکه قصد خریداری گوشی کارکرده نوکیا را داشتید و فروشنده از فعال بودن آن خبر داد، زیر بار نروید و حتما نسبت به استعلام گوشی اقدام نمایید؛ چرا که به طور مثال اگر این گوشی در تاریخ 20 شهریور  ماه به شبکه مخابراتی وصل شده باشد، تا 20 مهر ماه مهلت داشته و پس از آن ارتباط مخابراتی گوشی قطع خواهد شد.

گوشی‌های نوکیا

آیا برای رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا هزینه‌ای باید پرداخت؟

همان‌طور که در مقالات مربوط به سوالات رجیستری گفته‌ایم، اخذ هزینه برای طرح رجیستری جرم بوده و هیچ فروشنده‌ای حق دریافت هزینه برای اعطای کد فعال‌سازی را ندارد! به طور کلی بدانید که اگر فروشنده‌ای برای فروش موبایل به شما جدا از هزینه دستگاه پولی را طلب کرد، بایستی عطای آن خرید را به لقایش ببخشید و سریعا به تعزیرات خبر دهید.

در صورتی‌که در هر مرحله از رجیستر کردن گوشی‌های نوکیا مشکل یا سوالی داشتید، در بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم.

بیشتر بخوانید:

آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ در طرح رجیستری

آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری

آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های سونی در طرح رجیستری

آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های سامسونگ در طرح رجیستری

نمایش نظرات (39)