چگونه در فتوشاپ یک قالب طراحی کتاب ایجاد کنیم؟

آیا تاکنون قالب کتاب طراحی کرده‌اید یا دوست دارید بتوانید یک قالب زیبای کتاب برای آثار خود یا مشتریانتان طراحی کنید؟ اگر پاسخ مثبت است، پس همراه ما باشید تا نحوه ایجاد یک قالب طراحی کتاب در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم.

فتوشاپ

برای شروع کار از مسیر File>New یک فایل جدید ایجاد کنید. عرض آن 2000px و طول آن 3000px باشد. ابزار Rectangle Tool را از نوار ابزار سمت چپ انتخاب کنید و بر روی سند یک مستطیل ترسیم نمایید. سپس ابزار تایپ افقی (Horizontal Type Tool) را بردارید و با زدن کلید‌های ترکیبی Ctrl + Shift + N یک لایه جدید بسازید و در وسط مستطیل یک حرف تایپ کنید.

در مرحله بعد از پنل لایه‌ها هر دو لایه متن و شکل مستطیل را انتخاب کرده و با زدن کلید‌های ترکیبی Ctrl + G آنها را گروه نمایید. در ادامه با زدن کلید‌های Ctrl + T ابزار تغییر شکل و اندازه را فعال کنید و مانند تصویر، کمی آن را بچرخانید. سپس هر دو را به سمت چپ سند منتقل کنید. در گام بعدی نام کتاب، نام نویسنده(گان) و سایر موارد را در قالب طرح خود وارد کنید. در اینجا می‌توانید از فونت و اندازه دلخواه خود استفاده نمایید.

بعد از اتمام کار تایپ، باید سند خود را به عنوان فایلی با پسوند Tiff ذخیره نمایید. مطمئن شوید تمام لایه‌های سند ذخیره شده‌اند، در این حالت شما می‌توانید در مرحله بعد آنها را به عنوان یک Smart object باز کنید. اکنون تصویری از یک کتاب را باز کنید و از مسیر File و گزینه Place فایل Tiff ذخیره شده را باز کنید. حالا اندازه و جای آن را بر روی تصویر کتاب تنظیم نمایید و قالب کتاب آماده است. هرچند این یک طرح ساده بود ولی شما با همین روش می‌توانید حرفه‌ای‌ترین پروژه‌های طراحی جلد کتاب را انجام دهید.

منبع enviragallery

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم