گوگل بتا امکان تشخیص چهره را به اپلیکیشن‌های خود اضافه می‌کند

امروزه استفاده از گوشی‌های موبایل، بخش بسیار مهمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد؛ لذا درصدد حفظ هرچه بیشتر حریم خصوصی خود در دستگاه‌های الکترونیکی هستیم. قابلیت‌های متعددی برای حفظ امنیت در این دستگاه‌ها تعبیه‌ شده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به رمزگذاری، حسگر اثرانگشت، تشخیص چهره و اسکنر عنبیه اشاره کرد. این قابلیت‌ها از دسترسی افراد دیگر به موبایل شخصی و انجام هرگونه عمل نامناسبی توسط آن‌ها، جلوگیری می‌کنند.

بر اساس اطلاعات جدیدی که شرکت گوگل درباره اپلیکیشن‌ها و ویژگی‌های آن‌ها با عموم مردم در میان گذاشته، گویا در نظر دارد لایه امنیتی جدیدی به اپلیکیشن‌های اندرویدی خود در گوگل بتا، اضافه کند. به احتمال زیاد، گوگل اسیستنت به‌عنوان یکی از نرم‌افزارهایی خواهد بود که امکان تشخیص چهره، به قابلیت‌های آن افزوده خواهد شد.

در این قابلیت جدید، گوگل اسیستنت پس از تشخیص چهره، چهره کاربر را با پروفایل شخصی وی تطبیق می‌دهد؛ در نتیجه وقتی شخص خاصی از دستیار صوتی گوگل استفاده می‌کند، محیطی کاملاً شخصی و سازمان‌یافته به وی ارایه می‌شود که به‌راحتی می‌تواند به فعالیت بپردازد. همچنین باید خاطرنشان ساخت که افراد دیگری نیز می‌توانند در همان دستگاه، پروفایل دیگری با چهره مختص خود ایجاد کنند و از اینکه شما قبلاً چهره خود را تطبیق داده‌اید، اطلاعی نخواهند داشت.

در آگوست سال 2018، به این ویژگی در گوگل اسیستنت اشاره کوچکی شده بود، ولی امیدواریم به‌زودی در نسخه جدید گوگل بتا، شاهد راه‌اندازی کامل آن باشیم. از آنجایی‌که شرکت گوگل بسیار علاقه‌مند به قابلیت‌های تشخیص چهره است، افزوده شدن چنین ویژگی به اپلیکیشن آن، جای هیچ تعجبی نخواهد داشت. دستیار صوتی گوگل دارای پروفایل‌های صوتی است؛ پس در نتیجه افزوده شدن پروفایل‌های چهره‌ای به آن بسیار طبیعی خواهد بود.

پیام بگذارید