اپل برای تشخیص چهره در فیس آی‌دی از رگ‌های زیرپوستی کمک خواهد گرفت!

فیس آی‌دی اپل یکی از قابل‌اعتمادترین روش‌ها برای شناسایی چهره بوده و تاکنون گزارش‌های بسیار کمی از نقص این ویژگی وجود داشته، اما تکنولوژی هیچ‌وقت بی‌نقص نبوده است. شاید شماهم فیلم‌های مربوط به بازشدن آیفون X را در اوایل عرضه این محصول مشاهده کرده باشید و یا حتی بازشدن قفل آیفون توسط دوقلوهای همسان را هم دیده باشید.

فیس آی‌دی از زمانی که معرفی و عرضه شده، هیچ تغییری نکرده است، اما انتظار می‌رود اپل این قابلیت را در آیفون 2019 بهبود بخشد. طبق اعلام منابع خبری، مدل‌های بعدی آیفون مجهز به نسخه یا نسل جدیدی از قابلیت فیس آی‌دی خواهند بود. نسل جدید این تکنولوژی بسیار سریع‌تر و امن‌تر است. علاوه‌بر این مورد، اپل درحال کارکردن برروی تکنیک‌هایی بهتر برای تشخیص افراد دوقلو و یا افرادی که چهره آن‌ها خیلی شبیه یک‌دیگرند، است.

یک پتنت جدید که در اداره ثبت اختراعات آمریکا ثبت شده، نشان می‌دهد اپل از روش تصویربرداری ساب‌اپیدرمال برای شناسایی چهره کاربران در فیس آی‌دی استفاده خواهد کرد. تصویربرداری ساب‌اپیدرمال قادر به شناسایی اجزای زیرپوست مانند رگ‌های خونی است.

تمامی اطلاعات مربوط به این پتنت در این لینک قرار دارد، اما بخشی از متن این پتنت به شرح زیر است:

“ارزیابی یک تصویر توسط ویژگی ساب‌اپیدرمال در فرآیند تایید هویت چهره دربین کاربرانی که چهره آن‌ها بسیار شبیه هم است (خواهر یا برادر دوقلو)، می‌تواند مفید واقع شود. هم‌چنین، اعتبارسنجی تصاویر توسط قابلیت ساب‌اپیدرمال از بازکردن دستگاه توسط یک کاربر غیرمجاز، که از روش‌هایی مانند ماسک و یا نشان دادن عکس کاربر به دوربین استفاده می‌کند، جلوگیری خواهد کرد. بنابراین ارزیابی رگ‌ها و الگوی آن‌ها در لایه‌های زیر پوست صورت برای تمایز بین تصویر خواهر یا برادر دوقلو توسط این روش، مورد استفاده ما قرار می‌گیرد.”

البته شاید این قابلیت جدید و انقلابی اپل امسال معرفی نشود، اما این پتنت نشان می‌دهد که این شرکت به‌طور جدی برروی ارتقا و ایمن‌سازی سنسور بیومتریک خود، کار می‌کند.

منبع BGR
پیام بگذارید