گوگل یکی دیگر از قابلیت‌های ویز را به سرویس نقشه خود اضافه کرد

گوگل در سال 2013 با پرداخت مبلغی در حدود 1 میلیارد دلار، اپلیکیشن Waze (ویز) را خریداری کرد. این غول جستجو زمان زیادی را برای ادغام و اضافه‌کردن برخی از قابلیت‌های مسیریاب ویز به سرویس گوگل مپس، صرف کرده است. برای مثال مدتی پیش با اضافه‌شدن قابلیت گزارش تصادفات و نمایش دوربین‌های کنترل سرعت، گوگل سعی داشت تا کاربران ویز را به استفاده از گوگل مپس تشویق کند.

اما گوگل با اضافه‌کردن پراکنده قابلیت گزارش کاهش سرعت، قصد دارد تا ویژگی‌های زیادی را به سرویس ناوبری اختصاصی خود بیافزاید. البته این قابلیت در دسترس همه کاربران قرار نگرفته و اکثر کاربران فقط ویژگی نمایش دوربین‌های کنترل سرعت و گزارش تصادف را در اختیار دارند.

قابلیت کاهش سرعت یا همان گزارش ترافیک، به سایر کاربران کمک می‌کند تا از ترافیک موجود در نقشه مطلع شده و تجربه خوبی در استفاده از گوگل مپس داشته باشند.

برخلاف گوگل‌پلاس، اینباکس و Allo، سرویس ویز یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هایی است که متعلق به گوگل بوده و توسط میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق آخرین آمار این شرکت، بیش از 90 میلیون راننده به‌طور متوسط 438 دقیقه از زمان خود را صرف استفاده از این اپلیکیشن می‌کنند. بنابراین گوگل هنوز راه زیادی برای ارایه ویژگی‌هایی که کاربران را به سمت سرویس گوگل مپس سوق دهد، دارد.

منبع PhoneArena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم