اپل واچ سری 4 برای بار دیگر جان یک مرد را نجات داد

یکی از کاربران انجمن اپل در Reddit داستان جالبی را درباره نجات خود از مرگ حتمی توسط ساعت هوشمند اپل (Apple Watch) بیان کرده است. او در پستی در این باره گفت:

من روی کاناپه دراز کشیده بودم و گوشت سینه گاوی که خودم آن را پخته بودم، خوردم. در همین حال اپل واچ به من هشدار داد که ضربان قلب من عجیب و غریب بوده و نرخ ضربان به‌طور احمقانه‌ای افزایش یافته است. (با تشکر از این ساعت که کلمه احمقانه را در قالب هشداری، برای من بیان کرد.)

من با اورژانس تماس گرفتم و هنگامی که آن‌ها بدن من را بررسی کردند، نشانه‌های خطرناکی از شوک در بدن من پیدا کردند. بدن من وارد حالت شوک شده بود و پس از بستری شدن در بیمارستان، دچار حالت تروما (شوک حاد) شدم.

در حال‌حاضر حال من مساعد بوده و من نجات جان خودم را مدیون هشدارهای اپل واچ هستم.

سری چهارم ساعت هوشمند اپل مجهز به قابلیت ECG (ثبت نوار قلب) بوده و این قابلیت مدتی پیش هم، جان یک مرد ناشنوا را در آمریکا نجات داده بود.

هم‌چنین این کاربر گفت که اپل واچ جانش را نجات داده و اگر هشدارهای مربوط به ضربان نامنظم قلب برای من اعلام نمی‌شد و من با اورژانس تماس نمی‌گرفتم، ممکن بود شرایط سختی مثل مرگ برای من به وجود بیاید.

منبع GSM Arena
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. عباس می گوید

  واژه تروما بیشتر به معنی وارد شدن ضربه که منجر به ضایعه بشه معنی میشه، به عنوان مثال هدتروما یا مولتیپل تروما که به معنی ضربه به سر و ضربه به نقاط مختلف معنی میشه، برای حالت شوک بیشتر کلمه آنافیلاکسی استفاده میشه، احتمالا هم این فرد به گوشت شوک آنافیلاکسی داده یا مسمومیتی بوده. ممنون از سایت خوبتون

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
  1. علی‌رضا علی‌پور می گوید

   خیلی ممنون از دقتتون.
   تروما در علم پزشکی معانی مختلفی داره از جمله ضربه و شوک. آسیب‌های نخاعی هم در دسته تروماها قرار می‌گیرن.
   چون در مطلب اصلی از کلمه تروما استفاده شده و طبق اطلاعات فرد هم دچار ضربه نخاعی نشده، این کلمه رو در مطلب قرار دادیم.
   مطالب ترجمه شده‌س و ما هم از منبع پیروی می‌کنیم.

   موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان