iFixit با کالبدشکافی گلکسی فولد نقص طراحی آن را فاش کرد

با وجود این‌که سامسونگ پس از بیانیه خود مبنی بر تاخیر در عرضه عمومی گلکسی فولد، برای جمع آوری این گوشی‌ها فراخوان داده است اما iFixit به سراغ این گوشی رفته و با کالبدشکافی آن نقص طراحی‌اش را آشکار کرده است.

یکی از نکات مورد توجه، وجود شکاف در اطراف گوشی است. در حالی که ما اطلاع داشتیم که گوشی تاشو سامسونگ محافظی در برابر نفوذ گرد و غبار ندارد شاهد شکاف‌های نسبتا بزرگ در اطراف لولای آن هستیم که باعث جمع شدن گرد و غبار در آن محل شده که می‌تواند به عملکرد لولا و حتی صفحه نمایش آسیب وارد کند.

همان طور که قبلا می‌دانستیم این گوشی دارای دو باتری است که یکی با ظرفیت 2135 میلی آمپرساعت در سمت چپ و دیگری با 2245 میلی‌آمپرساعت در سمت راست آن قرار گرفته است.

مادربرد نیز به دو بخش تقسیم شده است که برد سمت راست شامل پردازنده اسنپدراگون 855، حافظه ذخیره سازی و واحدهای رادیویی است.

صفحه نمایش داخلی دارای یک لبه 2 میلی‌متری است که نمایشگر ظریف و حساس آن توسط یکی از لایه‌های محافظ Gorilla Glass پشتیبانی نمی‌شود که واقعا کار با ریسکی است. البته این نمایشگر محافظ پیشرفته‌ای دارد که قابل جدا شدن است اما موجب آسیب زدن به صفحه نمایش خواهد شد.

مکانیزم تاشو گلکسی فولد به خوبی طراحی شده و با دوام است اما دارای یک کابل منعطف بوده که نیمه چپ گوشی را به نیمه راستی متصل می‌کند. iFixit اعلام کرده است به نظر می‌رسد همانطور که سامسونگ وعده داده است می‌تواند برای حداقل 200 هزار بار باز و بسته شدن استحکام مناسب خود را حفظ کند.

امتیاز پایین iFixit به Galaxy Fold

iFixit امتیاز تعمیرپذیری 2 از 10را به این گوشی داده است که کمترین امتیاز ممکن تاکنون بوده است. دلیل این امتیاز پایین نه به خاطر سختی باز کردن گوشی بلکه احتمال شکنندگی بالای قطعات گلکسی فولد عنوان شده است.

مشکل اصلی گوشی تاشو سامسونگ چه بود؟

طبق نظر کارشناسان iFixit علت مشکل پیش آمده برای نمایشگرهای گلکسی فولد، همان نفوذ گرد و غبار از داخل لولای آن بوده است.

پنل‌های OLED همانند اتاق تمیز (اتاق‌های استریل و بدون هر گرد و غبار) هستند. این بدین معناست که نباید گرد و خاک به آن‌ها برسد که سامسونگ با قراردادن محافظ صفحه نمایش خاص و تاکید روی جدا نکردن آن از روی نمایشگر به دنبال حفاظت از آن‌ها بوده است اما به شکاف اطراف لولا توجه نکرده است.

سامسونگ ممکن است طراحی لولا و دوام پانل را با ربات‌ها در بلندمدت آزمایش کند، اما به یاد داشته باشید که این ربات‌ها در یک اتاق تمیز کار می‌کنند و هر بار که باز و بسته می‌شوند دقیقا همان فشار را در هر دو طرف اعمال می‌کنند. اما مردم از تلفن همراه خارج از منزل و در محیطی پر از گرد و غبار استفاده می‌کنند و گوشی خود را با روش‌های مختلف و خلاقانه باز و بسته می‌کنند.

منبع gsmarena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم