اوبر

تحویل سفارش غذای مشتریان با استفاده از پهپاد!

به احتمال فراوان اوبر در آینده‌ای نزدیک وارد بازار حمل و نقل از طریق پهپادها خواهد شد. گزارش‌های جدید خبر از آن دارند که این شرکت به زودی از پهپادها برای تحویل غذای سفارشی مشتریان استفاده خواهد کرد. این سرویس برای شروع کار در سان دیگو فعال می‌شود. از سال گذشته زمزمه‌های مربوط به آغاز یک دوره آزمایشی برای انجام این کار از طرف اوبر شنیده می‌شد و حالا به نظر می‌رسد فاصله چندانی برای دریافت غذا از طریق پهپادها نمانده است.

اوبر

البته این تحویل در مقابل درب خانه مشترکان انجام نمی‌گیرد و برای فرود پهپادها نقاط امنی در نظر گرفته شده است. پس از فرود، کارکنان شرکت بسته‌های غذایی را تحویل گرفته و در مقابل درب خانه‌ها به سفارش‌دهندگان تحویل می‌دهند. نقطه امن فرود می‌تواند سقف یک وسیله نقلیه باشد که از طریق اسکن بارکد QR برای دستگاه قابل شناسایی است. گفته می‌شود این شرکت تا پایان سال جاری پهپادهای خاص خود را تولید خواهد کرد که تا 70 مایل بر ساعت سرعت دارند.

تحویل سفارش غذا از طریق پهپادهای اوبر هزینه زیادی برای مشتریان نخواهد داشت. در واقع شرکت سعی دارد در آغاز کار اختلاف زیادی بین هزینه تحویل از طریق پهپاد با تحویل معمولی وجود نداشته باشد. بر اساس تخمین‌ها، یک پهپاد می‌تواند فاصله 1.5 مایلی را در هفت دقیقه طی کند، در حالی که طی همین مسافت با خودرو یا موتورسیکلت حدود 21 دقیقه طول خواهد کشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس