nik

تصاویر کیس آی‌فون XI از وجود پورت لایتنینگ و دوربین مربعی‌شکل حکایت دارند

بر اساس شایعات پیشین، مدل‌های مختلف آی‌فون XI با تبعیت از رویکرد آی‌پد پروهای اپل در عوض به‌کارگیری درگاه لایتنینگ از اتصال USB-C بهره خواهند برد. با این‌حال اخیرا وب‌سایت MobileFun با انتشار تصاویری از کیس‌های ساخت شرکت الیکسار، تمامی امیدها را نقش‌برآب کرد.

تصاویر کیس نمایان‌گر وجود تنها یک حفره کوچک در بخش تحتانی گوشی هستند. اندازه این برش برای به‌کارگیری یک حفره بزرگ‌تر USB-C کفایت نخواهد کرد. آی‌پدهای مدل 2019 اپل نیز از درگاه لایتنینگ استفاده می‌کنند؛ لذا بدیهی است که غول کوپرتینویی هنوز برای جایگزینی این پورت آمادگی ندارد.

برش مربعی‌شکل ماژول دوربین یکی از ویژگی‌های شاخص این کیس به‌شمار می‌رود. این الگو از زیباترین طراحی ممکن برخوردار نیست. چنان‌چه پیش‌تر نسبت به نادرستی این شایعه امیدوار بودید؛ اکنون وقت آن فرا رسیده که پیاده‌سازی الگوی طراحی مربعی‌شکل دوربین را مورد پذیرش قرار دهید.

محافظ‌های شیشه‌ای حرارتی برای دوربین و صفحه‌نمایش

شرکت الیکسار حتی یک محافظ شیشه‌ای حرارتی مخصوص دوربین را نیز تولید نموده است. این محافظ دقیقا بر روی برآمدگی دوربین قرار گرفته و دارای 4 حفره است که 3 عدد از آن‌ها مربوط به دوربین و دیگری متعلق به فلاش خواهد بود. محافظ شیشه‌ای حرارتی مخصوص صفحه‌نمایش از عدم تغییر طراحی ناچ‌دار پنل جلویی دستگاه حکایت دارد. بایستی خاطرنشان کرد که محافظ نمایشگر احتمالا وجود ناچ را با دقتی بالاتر نسبت به نخستین تصویر فوق نمایش می‌دهد.

با بررسی ابزارهای‌جانبی آی‌فون XR نیز به کیسی با برش مربعی‌شکل مشابه برخواهیم خورد؛ اما این‌بار شاهد به‌کارگیری تنها 2 دوربین هستیم.

آی‌فون 11R نیز مجهز به برآمدگی دوربین مربعی‌شکل خواهد بود؛ اما این‌بار تنها از 2 دوربین استفاده شده است

نهایتا الیکسار این هندست را آی‌فون 11R نام‌گذاری نموده است. این الگوی نام‌گذاری احتمالا از “آی‌فون XIR” مناسب‌تر خواهد بود. به‌طور مشابه، مدل‌های ممتاز نیز در عوض استفاده از پسوند XI با اسامی آی‌فون 11 و آی‌فون 11 مکس عرضه خواهند شد.

منبع Gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.