مایکروسافت راه‌های جدیدی برای ورود به ویندوز 10 عرضه می‌کند

ورود به کامپیوتر از طریق یک پسورد روشی استاندارد محسوب می‌شود که قدمتی چند ساله دارد. ظاهرا مایکروسافت به دنبال ارایه راه‌های جدیدی برای این کار است و از طریق یک به‌روزرسانی برای ویندوز 10 به زودی این کار را انجام خواهد داد. در آپدیت گفته شده ورود به کامپیوتر از روش‌های جدیدی مانند شناسایی چهره، امنیت بایومتریک و پین کد در کنار استفاده از پسورد خواهد بود.   

ویندوز 10

با آن که استفاده از پسورد برای ورود به کامپیوتر سابقه‌ای چندین ساله دارد، اما نمی‌توان آن را بی‌عیب و نقص دانست. بارها برای کاربران پیش آمده بود که رمز خود را فراموش کنند و یا به خاطر استفاده از یک رمز آسان و قابل پیش‌بینی، شاهد شکسته شدن لایه امنیتی رایانه شخصی خود باشند. در اصل مشکلاتی از همین قبیل است که مایکروسافت را مجبور به در نظر گرفتن راه‌های جدیدی برای انجام این کار کرده است.

در حال حاضر لپ‌تاپ‌های مک‌بوک اپل که مجهز به تاچ آی‌دی هستند، با روش‌های بایومتریک به راحتی باز می‌شوند. گفته می‌شود در حال حاضر این قابلیت برای تعداد بسیار محدودی از کاربران مایکروسافت قابل دسترس است. شرکت ابراز امیدواری کرده است در آینده‌ای نه چندان دور گستره این افراد بیشتر شده و در نهایت تمامی کاربران دستگاه‌های ویندوز 10 را شامل شود. 

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم