اعمال تعرفه برروی مک پرو اپل باعث افزایش قیمت آن خواهد شد

دونالد ترامپ روز گذشته در توییتر اعلام کرد که قطعات مک‌ پرو اپل شامل تعرفه‌های اعمال‌شده برروی کالاهای چینی هستند و هیچ مجوزی برای معافیت اپل از این تعرفه‌ها صادر نخواهد شد. ترامپ انتظار دارد که اپل، کارخانه‌ خود در شهر تگزاس را احیا کند. هم‌چنین ترامپ در نشست خبری کاخ سفید به خبرنگاران گفت که احترام بسیار زیادی برای تیم کوک قائل است و او می‌تواند وضعیت تولید مک پرو را تغییر دهد.

ترامپ درباره این موضوع گفت: “من انتظار دارم که اپل کارخانه‌های خود را در ایالات متحده احداث کند. نمی‌خواهم که محصولات آن‌ها در چین تولید شود. وقتی شنیدم که اپل قصد دارد مک پرو را در چین تولید کند، هیچ مخالفتی نداشتم اما به آن‌ها گفتم که باید تعرفه‌های مربوط به کالاهای چینی را برای ورود به آمریکا پرداخت کنید. تیم کوک، فردی بسیار دوست‌داشتنی و محترم شمرده می‌شود. من فکر می‌کنم که آن‌ها قصد اعلام ساخت کارخانه خود در تگزاس را دارند و اگر این اتفاق رخ دهد من بسیار خوشحال می‌شوم.”

مسئله تولید اپل در خاک آمریکا، مسئله‌ای نیست که ترامپ بتواند به صورت دقیق آن را توضیح دهد. اپل در سال 2013 کارخانه مک پرو را در تگزاس راه‌اندازی کرد، اما به دلیل کمبود زیر‌ساخت‌های تولیدی آمریکا مشکلات زیادی داشت. بنابراین، بعید به‌نظر می‌رسد که کارخانه اپل در تگزاس دوباره توسط این شرکت راه‌اندازی شود. شاید هم دونالد ترامپ از مسئله‌ای آگاه است که ما از آن بی‌خبر هستیم. مدتی پیش هم ترامپ ادعا می‌کرد که کارخانه اپل در ویسکانسین راه‌اندازی خواهد شد، اما مقامات اپل این موضوع را رد کردند.

کوپرتینو‌نشین‌ها در ابتدا از ترامپ درخواست کرده بودند تا از اعمال تعرفه برروی مک پرو چشم‌پوشی کند، اما رییس‌جمهور آمریکا روز جمعه در توییتی گفت که از اعمال تعرفه‌ها برروی مک پرو‌ها چشم‌پوشی نکرده و پیامی ساده را خطاب به اپل اعلام کرد: “آن‌ها را در ایالات متحده بسازید تا شامل هیچ تعرفه‌ای نشوید!”

قیمت مک پرو 2019 از 6000 دلار آغاز شده و در مدل‌های بالاتر قیمت آن به 50000 دلار خواهد رسید. به‌نظر می‌رسد که اعمال تعرفه 25 درصدی برروی این محصول موجب افزایش قیمت این کامپیوتر گران‌قیمت می‌شود.

منبع 9to5Mac
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان