پردازنده Cooper Lake شرکت اینتل با حداکثر 56 هسته پردازشی در سال 2020 معرفی خواهد شد

امروز شرکت اینتل از خانواده پردازنده Intel Xeon Scalable آینده خود موسوم به Cooper Lake رونمایی کرد. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است این پردازنده در 6 ماهه نخست سال 2020 روانه بازار شود. هر سوکت پردازنده فوق، حداکثر 56 هسته پردازشی را در خود جای می‌دهد و از قابلیت شتاب‌دهی آموزشی داخلی مبتنی بر هوش مصنوعی برخوردار است. بر اساس اظهارات کمپانی، پردازنده Cooper Lake از قابلیت‌های فعلی سری اینتل Xeon Platinum 9200 بهره خواهد برد؛ اما در عین‌حال از مشخصه bfloat16 نیز پشتیبانی خواهد کرد. این مشخصه به فرآیند آموزش هوش مصنوعی کمک می‌کند.

پردازنده Cooper Lake جدید صرف‌نظر از به‌کارگیری هسته‌های پردازشی بیش‌تر، از پهنای باند بالاتر حافظه و کارآیی بیش‌تر در زمینه آموزش و استنتاج هوش مصنوعی نسبت به پردازنده اینتل زئون پلاتینیوم 8200 برخوردار است. بعلاوه توان مصرفی این پردازنده در مقایسه با سری اینتل زئون پلاتینیوم 9200 امروزی به‌مراتب کم‌تر است.

لیزا اسپلمن؛ معاون ارشد و مدیر عمومی دیتا سنتر بازاریابی در شرکت اینتل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:

“سری اینتل زئون پلاتینیوم 9200 که به‌عنوان عضوی از خانواده پردازندهٰ نسل دوم اینتل Xeon Scalable معرفی شد؛ حس هیجان فراوانی را در میان مشتریان ما ایجاد کرد؛ برخی به منظور اجرای محاسبات سنگین، تحلیل‌های پیشرفته، هوش مصنوعی و زیرساخت‌هایی با چگالی بالا از این فناوری استفاده می‌کنند. اضافه شدن پردازنده 56 هسته‌ای توسعه‌یافته به سری اصلی اینتل Xeon Scalable، امکان خدمت‌رسانی به طیف بسیار گسترده‌تری از مشتریان را در اختیار ما قرار خواهد داد. این مشتریان به‌دنبال دستیابی به پردازنده‌ای با کارآیی بالاتر و پهنای باند حافظه‌ای بیش‌تر هستند.”

اینتل در اوایل سال جاری اعلام کرد که پردازنده Ice Lake این شرکت از ماه ژوئن قابل دسترس خواهد بود. بر اساس بیانیه امروز اینتل، Cooper Lake از سازگاری پلتفرمی با پردازنده 10 نانومتری Ice Lake برخوردار خواهد بود.

منبع neowin
ممکن است شما دوست داشته باشید

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم