فیلترشکن

چه ارگانی مسئول برخورد با فروشندگان فیلترشکن است؟

چند وقتی است که با صحبت‌های وزیر ارتباطات در صحن مجلس شورای اسلامی پیرامون خرید و فروش فیلترشکن و تخلفات موجود در این زمینه، این موضوع به نقل محافل خبری تبدیل شده است. یکی از سوالات موجود در این زمینه این است که مسئول برخورد با فیلترشکن فروش‌ها کیست که حالا وزارت ارتباطات مدعی کم کاری این ارگان است؟

به گزارش آی‌تی‌رسان، رمضانعلی سبحانی‌فر، عضو ناظر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای در مصاحبه‌ای پیرامون این موضوع گفت: در حال حاضر برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده تجارتی برای وی‌پی‌ان فروش‌ها ایجاد شده که سود سرشاری برایشان به همراه دارد. برخورد با عاملین فروشنده فیلترشکن و وی‌پی‌ان‌ها، نیازمند کار تخصصی و بررسی‌های بسیار زیاد است و باید متخصصین امر در مورد داخلی یا خارجی بودن آنها اظهار نظر کنند.

عضو ناظر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای در پایان گفت: البته آن دسته از سایت‌های فروشنده وی‌پی‌ان که از درگاه پرداخت آنلاین برای فروش استفاده می‌کنند، به راحتی قابل شناسایی هستند. دستگاه‌های نظارتی بایستی این دسته از سایت‌ها را شناسایی کرده و اقدامات لازم را در مورد آنها انجام دهند. وزارت ارتباطات نقشی در برخورد با این موضوع نداشته و مسئولیت برخورد با این افراد متوجه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و دادگاه‌های مربوطه بوده و وزارت ارتباطات صرفا مجری دستورات است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH