مایکروسافت: اندروید بهترین سیستم عامل موبایلی در دنیاست!

همانطور که احتمالا در جریان هستید مایکروسافت در رویداد اخیر خود، از یک سرفیس‌فون تاشو به نام سرفیس Duo رونمایی کرد که معلوم شد یک دستگاه اندرویدی است. بنابراین همه آن صحبت‌هایی که خبر از بازگشت دوباره مایکروسافت به عرصه گوشی‌های هوشمند می‌دادند، محقق شده است؛ اما این‌بار نه با پلت‌فرم موبایلی ویندوز بلکه با همه‌گیرترین سیستم عامل دنیا یعنی اندروید گوگل.

سرفیس Duo مایکروسافت، دیزاین بسیار محبوب خانواده سرفیس را در دستگاهی با نمایشگر دوگانه و یک لولای ۳۶۰ درجه در وسط پیاده‌سازی کرده است. این دستگاه در واقع یک پاسخ متقابل به گوشی‌های تاشو سامسونگ، هواوی و موتورولا است؛ اما آنچه در این بین اهمیت دارد این است که سرفیس Duo، اولین هندست مایکروسافت است که با سیستم عامل اندروید عرضه می‌شود. حال سوال اینجاست که چرا؟

سرفیس Duo

پانوس پانای، مدیر ارشد محصولات مایکروسافت، اخیرا گفته بود که بهترین سیستم عامل موجود برای دستگاه‌های موبایلی، اندروید است. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا مایکروسافت استفاده از هر نوع ویندوز موبایلی را در گوشی‌های هوشمند متوقف کرده است؟

البته هندست تاشو سرفیس Duo، با مجموعه کاملی از اپلیکیشن‌های آفیس عرضه خواهد شد. ضمن اینکه مایکروسافت اخیرا همکاری نزدیکی با سامسونگ برای ارایه نرم‌افزارهایی مانند ورد، اکسل و سایر اپلیکیشن‌های شرکت بر روی گوشی‌های سامسونگ داشته است. یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید که اگر نمی‌توانی دشمن‌ات را شکست دهی، از داخل آن را تسخیر کن. حالا به نظر می‌رسد که این ضرب‌المثل تبدیل به استراتژی جدید مایکروسافت شده است. اخیرا ارزش بازار شرکت، از گوگل پیشی گرفته و این موضوع نشان می‌دهد که حرکت مایکروسافت از عرصه گوشی‌های موبایل به سمت آفیس و فضای ابری، یک انتخاب مدیریتی هوشمندانه بوده است.

با این‌حال، ما در حال‌حاضر نمی‌دانیم که هندست دونمایشگره سرفیس Duo چه عملکردی با سیستم عامل اندروید خواهد داشت. بنابراین تا زمانی که آن را از نزدیک تجربه نکرده‌ایم اظهارنظری قطعی نمی‌توان کرد. ضمن اینکه باید توجه داشت که با گذشت زمان، پشتیبانی اندروید از نمایشگرهای دوگانه و قابل انعطاف بیشتر خواهد شد.

منبع phonearena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم