دیجی‌کالا اجازه افزایش قیمت را در فروشگاهش نمی‌دهد!

پس از افزایش قیمت بنزین در کشور، بسیاری نگران موج جدید تورمی بودند که می‌توانست شامل انواع و اقسام کالاها شود. حال دیجی‌کالا به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور، به‌صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد تا با نظارتی دقیق، مانع افزایش قیمت در میان هزاران کالای موجود در فروشگاهش شود. در ادامه، بیانیه رسمی دیجی‌کالا در ارتباط با این موضوع را مرور می‌کنیم.

بازدید روزانه میلیون‌ها کاربر از سراسر ایران از دیجی‌کالا، مسئولیت سنگینی را برای ما ایجاد می‌کند. اعتماد مشتریان و کاربران دیجی‌کالا مهم‌ترین سرمایه ما است و حفظ این اعتماد را مهم‌ترین وظیفه خود می‌دانیم. جلوگیری از افزایش قیمت غیرقانونی و نامتعارف در شرایط فعلی، تعهد دیجی‌کالا به مشتریان و کاربران خود است. در راستای عمل به این تعهد و حفظ حقوق مشتریان و یا کاربرانی که از دیجی‌کالا به عنوان مرجع قیمتی استفاده می‌کنند، از لحظه اعلام خبر افزایش قیمت بنزین، با افزایش قیمت کالاها مقابله کردیم و توانستیم ثبات قیمت‌ها را در تمامی ۱.۷ میلیون نوع کالایی که در دیجی‌کالا عرضه می‌شود، تضمین کنیم. در همین راستا اقدامات مهمی در چند روز گذشته در تیم تکنولوژی و بازرگانی دیجی‌کالا صورت پذیرفته است که جزئیات آن به شرح زیر است.

 1. کالاهایی که توسط خود دیجی‌کالا به فروش می‌رسند هیچ افزایش قیمتی نسبت به روز پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸ نداشته‌اند و در ۴۷۰۰ قلم از این کالاها که بخش عمده آن شامل محصولات مواد غذایی و سوپرمارکتی است، با کاهش قیمت نیز همراه بوده‌اند.
 2. با ابزارهای نظارتی تکنولوژی محور که پیش از این در سال ۹۷ توسعه داده شده بودند، نحوه قیمت‌گذاری ۳۰ هزار فروشنده و کسب‌وکار از سراسر ایران که در بازارگاه یا پلتفرم مارکِت‌پِلیس دیجی‌کالا فعالیت می‌کنند، به طور بر خط و لحظه‌ای پایش می‌شود. از قیمت‌گذاری‌های نامتعارف به طور خودکار جلوگیری و در صورت عدم تعهد به بازه‌های قیمتی تعیین شده کالاهای مورد نظر غیرفعال می‌شوند. از تاریخ جمعه ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸ تا این لحظه ۸۳ هزار قلم کالا از مجموع بیشتر از ۱.۷ میلیون قلم کالا (حدود ۴٪) که به شرایط قیمت‌گذاری دیجی‌کالا پایبند نبودند، غیرفعال شدند و به فروشندگان آن‌‌ها تا زمان بازگرداندن قیمت‌ها به شرایط عرفی و قانونی، اجازه فروش داده نخواهد شد.
 3. ارسال رایگان سفارش‌های بالای ۱۵۰ هزار تومان به سراسر ایران، مانند گذشته ادامه دارد و برای سفارش‌های کمتر از این مبلغ نیز، با افزایش قیمت بنزین، هیچگونه افزایش قیمتی در مبلغ هزینه ارسال صورت نپذیرفته است.
 4. در تعامل بسیار مثبت و سازنده‌ای که با تولیدکنندگان، فروشندگان و کسب وکارهای فعال در پلتفرم مارکِت‌پِلیس دیجی‌کالا صورت پذیرفته است، ضمن کنترل و حفظ ثبات قیمتی، عرضه هیچ کدام از گروه‌های محصولی متوقف نشده است و مشتریان دیجی‌کالا، به تمام کالاهای مورد نیاز خود دسترسی دارند. دیجی‌کالا قدردان تلاش و همکاری ارزشمند ۳۰ هزار کسب وکار ایرانی است که بدون یاری آن‌ها حفظ شرایط آرام بازار آنلاین و تضمین تجربه خوشایند خرید مشتریان امکان‌پذیر نبود.

مهم‌ترین اصل دیجی‌کالا، مشتری‌محوری است و به آن همواره پایبند خواهیم بود. امیدواریم بتوانیم به کمک تکنولوژی‌ها و زیرساخت‌هایی که توسط ۳۵۰۰ نفر از پرتلاش‌ترین جوانان این کشور توسعه داده شده است، همواره و در هر شرایطی بخشی از راه حل باشیم.

روابط عمومی گروه دیجی‌کالا

3 دیدگاه
 1. Amir می گوید

  با افزایش قیمت بنزین هیچ افزایش قیمتی صورت نگرفته؟ درووغ تا چه حد؟ دقیقا روزی که بنزین گرون شد هزینه ارسال از ۸ تومن شد نه و پونصد، تمام اقلام هم هر روز قیمتش متغیره، با انتشار خبر دروغ دارین اعتبار سایت قدیمی و محبوب خودتون رو کاهش میدین همین👎

  ۱۶
  ۳
 2. حسن می گوید

  دیجی کالا اونقدر قیمت اجناسش بالاتر از جاهای دیگه هست که اگر واقعا افزایش قیمت نداشته باشند که مطمئن هستم فقط شعار و دروغ هست اصلا ضرری از این بابت بهش وارد نمیشه

  ۱۱
 3. kamal می گوید

  بله یکی دو هفته اول شاید همه جا بگن هیچی افزایش نمیدیم اما وقتی آبها از آسیاب بیفته چنان افزایشی میدن که کسی هم نتونه چیزی بگه. فعلا در این شرایط مگه کسی جرات افزایش قیمت داره؟

  ۷

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم