اینترنت همراه همچنان قطع است، دلیل آن چیست؟

با وجود آنکه اینترنت ثابت و ADSL در اکثر استان‌های کشور از ابتدای هفته جاری وصل شد، اما همچنان خبری از اینترنت همراه نیست و با آنکه مسئولان کشور بر آرامش موجود تاکید دارند، ظاهرا کسی به فکر وصل کردن این بخش مهم از اتصال مردم نبوده و هیچ خبر دقیقی هم در این باره اعلام نمی‌شود.

با توجه به آنکه بسیاری از هم‌وطنان از اینترنت با خط ثابت بهره نمی‌برند یا برخی از کسب و کارها به اینترنت همراه وابسته است، ادامه یافتن وضعیت موجود، بر ضرر قطعی‌های گذشته همچنان خواهد افزود و بر نارضایتی‌های بیشتری دامن می‌زند. البته ناگفته نماند که ظاهرا اینترنت ADSL در برخی از استان‌ها همچون خوزستان هنوز قطع است و درصدی از مردم با همان شبکه ملی روزگارشان را می‌گذرانند!

دلیل قطعی اینترنت همراه چیست؟

از آنجایی که قطع اینترنت به‌خاطر مسایل امنیتی و آشوب‌های هفته گذشته بود، پس ادامه یافتن آن را هم بایستی در همین امر جستجو کرد و شاید نگرانی از بابت برهم خوردن امنیت، سبب شده تا مسئولان کشور بر روی متصل کردن این بخش مهم از ازتباطات کاربران دچار شک و تردید باشند؛ اما نباید مسائل را یک طرفه نگریست، درآمد بسیاری از مردم و ادامه حیات بسیاری از مشاغل به اینترنت وابسته است و ادامه یافتن وضعیت موجود، اگر نگوییم سبب نابودی این دسته از کارها خواهد شد، حداقل موجب خسارت دیدن‌شان و ناچارا کوچک‌تر شدن سفره روزی‌شان می‌گردد.

اگر عده‌ای دست به ناامنی زده‌اند و شورای امنیت به‌خاطر بازگرداندن آرامش مجبور به قطع اینترنت شد، حال که شرایط کشور عادی است، انتظار می‌رود که اتصال اینترنت آن هم در تمام سطوح، به‌سرعت انجام پذیرد و این دسترسی به عنوان یکی از حقوق اصلی برای مردم در نظر گرفته شود.

قطع اینترنت همراه و ضرر سه‌جانبه اپراتورها!

در این بین نبایستی این موضوع را هم از یاد برد که به غیر از مردم، اپراتورها نیز از بابت این قطعی اینترنت، روزانه متحمل خسارات میلیاردی می‌شوند که می‌توان از سه جهت بدان نگریست.

اولین مورد، به کم شدن بسیار زیاد دیتای مصرفی توسط کاربران و حذف بخش مهمی از درآمد آن‌ها باز می‌گردد، به‌صورتی که ادامه یافتن وضعیت فعلی، همچنان این خسارت را بیشتر کرده و استفاده از دیتا در شبکه ملی هیچ‌گاه به اندازه اینترنت بین‌المللی نخواهد بود.

دومین بحث در ارتباط با بسته‌های جبرانی است که آن‌ها بایستی به کاربران ارایه دهند. طبق صحبت‌های وزیر ارتباطات، اپراتورها مکلف هستند تا به تعداد روزهای قطعی اینترنت، به مشترکان بسته‌های جایگزین داده و یا بسته‌های قبلی را تمدید کنند. یک گیگابایت نیز به هر فردی هدیه داده خواهد شد، البته در همان زمان نامعلومی که قرار است اینترنت همراه وصل شود.

سومین موضوع هم به کم شدن کاربران اپراتورها بازمی‌گردد، آن هم در شرایطی که با یک بازاریابی پیوسته و استفاده از تجهیزات پر سرعت، همراه اول و ایرانسل توانسته بودند درصد زیادی از مردم را به زیر پوشش خود بیاورند و همین امر سبب شده بود تا بسیاری دیگر به سراغ استفاده از اینترنت خطوط ثابت نروند، اما تجربه این چند روزه نشان داد که حداقل ADSL گزینه مطمئن‌تری برای استفاده است و بایستی منتظر بود تا درصدی از مشترکان این اپراتورها به سمت استفاده از اینترنت ثابت سوق پیدا کرده و از حجم مشتریان اینترنت همراه کاسته شود!

ادامه قطع اینترنت همراه و یک شمشیر دولبه!

طبق صحبت با مدیران اپراتورها، متوجه شدیم که زمان دقیقی هم بابت این اتصال به آن‌ها اعلام نشده و صرفا در انتظار هستند تا با اعلام مسئولان امر، به وصل مجدد این ارتباط اقدام نمایند. در شرایطی که وضعیت کشور آرام شده، ادامه یافتن وضعیت موجود تنها یک شمشیر دو لبه خواهد بود که همگان از آن ضرر خواهند کرد. هم ارایه دهندگان اینترنت و هم صاحبان مشاغل و حتی مردم عادی که هرچه این قطعی طولانی‌تر شود، بر میزان نارضایتی و ضرر کسب و کارها افزوده خواهد شد.

امیدواریم که اینترنت هرچه سریع‌تر و به‌صورت کامل در سراسر کشور وصل شود و همان‌گونه که رییس جمهور محترم زمانی گفته بود که ما به دنبال قطع ارتباطات اینترنتی و حتی استفاده از دکمه فیلترینگ هم نیستیم، در عمل شاهد تحقق صحبت‌های ایشان باشیم و اینترنت به عنوان یک حق مسلم برای مردم در نظر گرفته شود.

76 دیدگاه
 1. سعید می گوید

  سلام . تو رو خدا پیگیر باشین بنده تو کار انیمیشن هستم و از اینترنت ۴g ایرانسل استفاده میکنم اما این دو هفته هیچ کاری نتونستم بکنم از کار و زندگی افتادم .

  ۱۲۹
  ۲
  1. امیرحسین می گوید

   من هم نتونستم انیمیشن نگاه کنم ))):

   ۹
   ۱۴
 2. Maryam می گوید

  دمت گرم

  ۵۳
  ۴
 3. محمد می گوید

  واقعا باید تاسف خورد به حال این جماعت که به فکر این مردم نیستن.

  ۱۲۳
  ۳
 4. حسین می گوید

  شهرستانهای تهران مثل پرند . رباط کریم . شهریار . گلستان و….
  هنوز اینترنت خانگی هم وصل نشده

  ۹۱
  ۲
  1. رضا می گوید

   دقیقا من الان شهریارم ، ۱۰ روزه اینترنت قطعه و وصل نشده ، ما فقط داریم هزینه اینترنت استفاده نشده رو پرداخت میکنیم

   ۲۵
   ۱
 5. اهوازی شماره ۲ می گوید

  چقدر مسخرس این مملکت
  دارن اینترنت رو قطع نگه می‌دارن تا مبادا دوباره اعتراضات شروع بشه! یا میخوان انقدر مردم رو منتظر نگه دارن، تا یهو اینترنت رو وصل کنن و کل مردم خوشحال بشن… اون موقع کسی هم به یاد بنزین نخواهد بود…

  ۱۵۴
  ۲
 6. فرشید می گوید

  سال ۹۲ که توی یکی از شهرستان ها خونه خریدم برای خریدن خط تلفن ثابت اقدام کردم ولی گفتن برای اون مَحَل پُرتِ خالی نداریم. صبر کنید تا کابل فیبر نوری واستون بیاد. الان حدود شش سال گذشته و نه هنوز خبری از کابل های فیبر نوری شده و نه امکان خرید تلفن ثابت و نه استفاده از ADSL.
  گناهه من چیه؟ چرا نت همراه رو وصل نمیکنن. حداقل بگن برنامشون چیه تا یه فکره دیگه بکنیم. والا بخدا به پیغمبر به دین به ایمانتون کار داریم. توی یه شهرستان خیلی کوچیک زندگی میکنم و اینجا کاملاً آرامش داشته و داره. دیگه این بازیا چیه. اگه قراره وصل کنی همه رو وصل کنید. مگه فقط تهرانیها یا اونایی که توی شهرهای بزرگ زندگی میکنن حسابند؟ ما انسان نیستیم؟ شهرستان های کوچیک و روستاها به نت نیاز ندارند؟ بخدا زشته این منش. ماها آدم های بالغ و بزرگیم که بخش بزرگی از زندگیمون به شکل های مختلف وابسته به اینترنت شده. برادرِ مسئول اگه تو کارت یا زندگیت جوریه که نیاز نداری دلیل نمیشه هیچ کس دیگه هم به اینترنت احتیاج نداره. میلیون ها آدم رو بخاطره چند هزار نفر که ساقط نمیکنن

  ۱۱۳
  ۲
  1. مهرداد می گوید

   درود دوست گرامی
   برعکس الان کل‌اینترنت کشور بخاطر اعتراضات تهران هست که قطع هست.

   ۴۶
   ۷
  2. یاسی می گوید

   ما هم ک تهرانیم .فقط adsl وصله .و نت همراه اصلا یه لحظه هم تا الان ک ۵ اذره وصل نشده.خداروشکر من adsl دارم ولی وقتی دوستان و خانوادم ندارن چه فایده

   ۷
   1. علي می گوید

    برو خدا رو شکر کن پرند همینم وقل نکردن

    ۳
    ۱
  3. میرزا می گوید

   الان با چی این متن بلند بالا رو گذاشتی عزیزه جان ؟؟

   ۱
   ۹
 7. الطویل می گوید

  کل ایران داره از خوزستان نون میخوره، درعین حال بیشترین ظلم متوجه ما خوزستانیاس که حتی اینترنت ثابتم نداریم. دیگه از شرم آور بودنم رد کرده.

  ۱۲۵
  ۱۲
  1. غیر خوزستانی.مخالف نژادپرستی می گوید

   کل ایران نبود توی جنگ بعث خوزستاتو خاکستر کرده بود.

   ۲۰
   ۸
   1. خسته می گوید

    نکه الان خاکستر نیست ؟ اخه تو از وضع زندگیمون چی میدونی ؟؟ . خاک تو ریه پدرت رفته ۶۰ درصدش فقط کار کنه ؟ رفتی ازمون استخدام ازت بپرسن عربی ؟ . تا حالا منطقه بریم ابادان رو دیدی ؟ اب شربش رو خوردی ؟

    ۵
  2. نه به نژادپرستی می گوید

   اگ کل ایران از خوزستان نون میخورد وضع و حالمون این نبود.. کدوم نون چی میگی مگ اینجا عراق و کویته؟ اینجا ایرانه با چندرغاز یارانه ک جلو گدا بندازی قهر میکنه.. اینجا هرکی هرچی داره زحمت خودشه
   بسه دیگ اینهمه نژاد پرستی و شهر پرستی

   ۵
   ۱
   1. عمو می گوید

    نژاد پرست نیستیم ک شما الان تو اینم کشورین پس یکم فکر کن ج بده

 8. علی می گوید

  کسی که دخترش امریکا باشه از حال مردم چی میخواد بفهمه من بینارستان پرستارم بخدا این بچه هایه سرطانی فقط با نت سرگرم میشن اینم قطع کردن ظلمه واقعا میگم دیگه یارو دختر پسرش امریکاس چی میخواد بفهمه از این دردا

  ۱۱۱
  ۳
 9. Z.vio می گوید

  خوزستان اینترنت خانگی هم نداره. چرا فقط ما چراااااا. به اپراتور که زنگ میزنم میگه فقط خوزستانه که نت خانگیش وصل نشده.

  ۶۲
  ۱
  1. ترنج می گوید

   ن بابا اسلامشهرم نت خونگی نداره الکی گفتن

   ۲
 10. زندگی زیباست !! می گوید

  نه اینترنت موبایل نه ثابت در اهواز وصل نیست!
  ۱۱ روز میگذره !
  خدایی دیگه دارم دیونه میشم!!
  آخه چرا باید از ساده ترین حقوق اجتماعی محروم بشیم !!!

  ۷۷
  ۱
  1. هوشمند می گوید

   شما که نت ندارید چطوری پیام دادید؟!؟!!

   ۲
   ۱۱
   1. زندگی زیباست!! می گوید

    داداش خیلی دانشمندی واقعا!!
    این سایت رو دامنه ملی ثبت شده و بیشتر خبرگذاریها
    از طریق سایت
    peyvandha.ir

    ۶
    ۱
  2. بی نام می گوید

   ببخشید از کجا نت گرفتید و این رو نوشتید!!

   ۱
   ۵
 11. رهگذر تنها می گوید

  افرادی در خصوص قطع اینترنت تصمیم گرفته اند که متولد دهه بیست و دهه سی هستن و درک خوبی از فضای مجازی و وابستگی نسل جدید از لحاظ درآمد و شغل و ارتباط جهانی هرگز نخواهند داشت.
  تو این شرایط سخت برای چند محصول بازاریابی کرده بودم برای صادرات الان اون شرکتها فرار کردند و اصلا اعتماد نمیکنند و میگویند اگر پیش پرداخت دادیم و ارتباط شما قطع شد چکار کنیم . بیمه و حمل و نقل و پرداخت همگی وابسته به ارسال فایل مستندات دارد.

  بهر حال هر چی اعتراضات بیشتر شود در این خصوص افراد آزارگر بیشتر لذت میبرن.
  فعلا که همه چیز مردم افتاده دست یک مشت آدم آزارگر که از آزار مردم لذت برده و به احساس رضایت درونی میرسند.

  ۹۳
  ۲
  1. تهرانی می گوید

   اهوازی ها و خوزستانیا حقشونه که اینترنت نداشته باشند. به خاطر یه گرون شدن بنزین که نهایت میتونه ۲۰۰ هزار تومن تو ماه برای یه خانواده هزینه اضافی داشته باشه اومدن کل خوزستانو به آشوب کشیدن. آیا این درسته؟ یکمی زجر میکشن تا بفهمن مردم شهید دادن که این مملکت آروم مونده. یه سری ها بودن انقد مطالعشون کمه و فهم ندارن اولین روز گرون شدن بنزین می گفتن دولت میخواد ۱۱ هزار تومن یارانه بده. اینا یه ۵۵ هزار تومن شنیده بودن و بدون کامل فهمیدن موضوع می گفتن دولت ۱۰۵۰۰ یا ۱۱ هزار تومن میخواد در قبال زیاد شدن هزینه بنزین بده. با اینجور آدما هموطنیم.

   ۷
   ۱۵۵
   1. آرمین می گوید

    برا تو ساندیس خور ۲۰۰ تومن پولی نیست ولی برا خیلی از مردم پول زیادی هست. بعد مگه فقط بنزینه که گرون میشه لطفا چرت نگو بشین ساندیستو بخور

    ۵۳
    ۲
   2. دانیال می گوید

    اولا زجر رو ما از زمان جنگ تا الان داریم میکشیم با مشکلاتی مثل نبود مکان تفریحی،هوای کثیف،آسفالت خراب،بیکاری،نبود مدرسه به در بخور و…خیلب زیادن!شما مثل اینکه خیلی بچه ای و هنوز به بلوغ نرسیدی که فکر میکنی مردم یه خاطر بنزین اعتراض کردن!من خودم مخالف خشونتا بودم و هستم.ولی شما که نون خوره خوزستانی هستی بهتره ساکت باشی و از حق الناسی که به جیبتون میره لذت ببری

    ۱۹
    ۲
   3. علی سیدی می گوید

    اگه نفت خوزستان و استان های همسایش نباشه خو از گرسنگی میمیری بدبخت. مث همشهریات که نیستن توی منافقین باشن یا با فتنه ۸۸ عاشورا رو زیر سوال ببرن؟ یا مثل شهردارت …

    ۷
    ۲
   4. شهروند دردمند می گوید

    کسی که میاد میگه ۲۰۰ هزار تومن چیزی نیست مشخصه برای پول درآوردنش هیچ عرق وزحمتی نمیکشه برعکس بیشتر مردم که واسه هزار هزار تومنش زحمت میکشن واینجوری با این مشکلات همین پول رو از چنگشون درمیارن!
    درضمن بیشتر این شهیدایی که میگی از خاک خوزستان بوده ، که اگه قرار بود مثله تو و امثال تو فکر کنن الان خودت وخانوادت زیر چکمهای دشمن بودی!!
    در حقیقت باید اینترنتو رو باید از تو و امثالتو بگیرن بجای اینکه همدرد مردم باشی فقط قصد فتنه داری و اینکه نمک بپاشی رو زخم مردم.
    با همچین انسان نما هایی هموطنیم!!!

    ۱۲
    ۱
   5. شیما می گوید

    توخیلی میفهمی خوش به حالت !…

    ۲
    ۱
   6. متین می گوید

    تو و امثال تو که سطح دیدشون از انگشتشون فراتر نمیره وضع کشور رو به این شکل دراوردن. آدمهای کم توان ذهنی که حتی اینقدر فهم و درک نداری که وقتی یه کالایی مثل بنزین گرون میشه فقط پول بنزین نیست که مهمه. تمام هزینه ها باهاش زیاد میشه و به راحتی هزینه ها تا ۶۰۰ یا ۷۰۰ تومن میره بالا. اونوقت اونکسی که ۱۵۰۰ حقوق میگیره این هزینه با اجاره ها حقوقش رو صفر میکنه. و انسانهای مفت خور و بیمصرفی مثل تو فقط نظاره گرن و شعورشون با طول زبونشون نسبت عکس داره

   7. B می گوید

    حاجی شما وضعت خیلی خوبه هاا قشنگ لم دادی و داری چرت مینویسی

 12. KING of KINGs می گوید

  با عرض سلام خدمت همه.
  من یه زمانی افتخار میکردم که ایرانی هستم به خاطر تمدنمون ، ولی چند ساله متنفرم از ایران .
  میگم کاشکی کل کشور نابود بشه بره و دیگه دغدغه ای نداشته باشیم.
  قبلا بدبختی کار و پول درآوردن و زندگی کردن و آرزو داشتنو و جوونی کردن و…… داشتیم الانم که اینترنت شده مصیبت بعدیمون.
  ای خدا زودتر تموم کن این زندگی رو.

  ۱۰۵
  ۸
  1. فرشید می گوید

   بخدا منم اسم ایران میاد حالت تهوع میگیرم. جغرافیایی برای حسرت، عقده، تقلا، محروم بودن، زجر کشیدن، اضطراب داشتن و تباهی. جایی که همه مثل من جسمی و روحی مریض و بیمار شدن. خدایا خودت کمک کن از این جهنم بتونم برم. بهشتت هم نخواستم

   ۵۱
   ۵
 13. تورم تورمی می گوید

  این کشور مال مسئولینه ، ما که غریبه ایم !!!
  هر کاری دلشون خواست می کنن ،

  احمقیم هر وقت رای خواستن رای دادیم ،خرشون از پل رد شد ؛؛ خداحافظ

  ۱۰۳
  ۲
  1. مهدی می گوید

   خدایا جوونیم تباه شد توی این مملکت..خدایا خودت یه راهی بزار برم ازین جهنم…بهشتشون رو هم نمیخوام

   ۳۳
   ۴
 14. دکار می گوید

  مسئولین عزیز همیشه سفره شون از مردم جدا بوده.
  اونا توئیتر دارن. برا ما فیلتره.
  الانم چون خودشون طبق معمول اینترنت دارن، براشون مهم نیست بقیه چکار میکنن
  واقعا مسخرست که طبق گفته های خودشون کمتر از ۵۰۰ نفر در آشوب اخیر دستگیر شدن. دائم هم میگن فتنه ۲ روز جمع شد. ولی اینترنت ۸۰ میلیون آدمو قطع کردین که ۵۰۰ نفر بگیرین و الانم هنوز دست و دلتون میلرزه وصلش کنین؟ این دیگه چجور ایجاد امنیتیه؟! صورت مسئله رو پاک کردین

  ۴۸
 15. علیرضا می گوید

  اینجا تهرانه. و اینترنت موبایل ها قطعه. اخه الان که اوضاع آروم شده چه لزومی داره نت ها قطع باشه. بابا یکی پیگیری کنه…..

  ۳۵
 16. شهروندایرانی می گوید

  متاسفم برای خودم ومردمم که واقعا بیعرضه ترین ادمای روی کره ی زمین هستیم ….

  ۵۸
  ۱
 17. محمد می گوید

  والله درمانده شدیم اینترنت همراه اول هنوز در استان مرکزی و شهرهای اطرافش قطعه. آقا ۱۰ روزه از زندگی افتادیم. خواهشمندم در استان مرکزی هم اینترنت همراه رو وصل کنید. ما روستایی هستیم فصل سرد سال رسیده و بیشتر خونه هستیم و یا اکثرا دانش آموز و دانشجو هستیم. من خودم یه مدرس حق التدریسی دانشگاهم یه مطلب و مقاله ی جدید نمیتونم سرچ کنم والا وای فای هم نداریم فقط بسته اینترنت همراه میگیریم. بخدا از زندگی افتادیم مگه ما ایرانی نیستیم؟ چرا اونایی که وای فای دارن اینترنت دارن!!! چرا تفاوت و تبعیض ایجاد کردن! اینترنت باید برای همه کشور وصل بشه نه یه عده . خواهش میکنم پیگیری کنید. آقای وزیر کشور و شورای امنیت کشور چطور به فکر مردم هستین!!؟ کسب و کار اینترنتی خوابید. دانشجو پایان نامه امش نابود شد. تورهای مسافرتی تعطیل شد. از ماست که بر ماست. انتخاب اشتباه نتیجه اش میشه مدیریت اشتباه و این وضعیت که تر و خشک باهم سوختن سر نادانی یه عده . و بازهم ثابت شد خون مردم پایتخت و مراکز استان ها از ما روستایی ها رنگین تره. خواهش میکنم اینترنت همراه رو در تمام کشور وصل کنید. تو رو خدا پیگیری کنید

  ۲۱
  ۲
 18. پرویز می گوید

  اهواز و خوزستان هم خانگی و هم همراه قطع است دلیلش چیست؟ چقدر ما خوزستانیها بدبخت هستیم

  ۲۰
  ۱
 19. ازگارد می گوید

  هر وقت مردم ایران قبول کردند مثل مردم کره شمالی زندگی و رفتار کنند شاید اینترنت همراه وصل بشه

  ۲۳
  ۲
 20. محمد می گوید

  سلام
  من این متن رو به عنوان یک استاد دانشگاه و متخصص مخابرات نوشتم لطفا در صورت امکان منتشر کنید
  ادامه این شرایط به معنای مرگ حوزه ICT کشور است.
  به این سه خبر توجه کنید :
  خبر اول :
  “دولت کره جنوبی ارائه سرویس پهن باند ۱۰ Gbps را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۲، ۵۰ % خانوارهای شهری را به این سرویس متصل نماید.”
  سوالی مهم این است که این همه طمع برای افزایش پهنای باند، صرفا برای دسترسی سریع تر به محتوا و دانلود مالتی مدیا از صفحات وب است ؟ پاسخ سوال هرگز ! در حقیقت کره جنوبی و بسیاری از کشورهای پیشرو در فناوری متوجه شده اند تمام رویاهای تکنولوژیک بشر نظیر “اینترنت اشیا”، “شهر هوشمند”، “خانه هوشمند”، “اتومبیل خود ران”، “جراحی از راه دور”، “واقعیت مجازی” و… همگی نیازمند یک بستر ارتباطی “بسیار پر سرعت”، “کم تاخیر” و با “قابلیت اطمینان بسیار بالا” (۹۹.۹۹۹۹%) است. چنانکه در برنامه کره جنوبی به صراحت آمده است این سرویس پهن باند اینترنت در آینده نزدیک شبکه پشتیبان (بکهال) نسل های جدید مخابراتی (۵G- MMTC) در سلول های بسیار کوچک (Small Cell) خواهد بود. بستری که به زودی “تحول دیجیتال” را در دنیا رقم خواهد. نکته جالب توجه این است که رقابت تکنولوژیک برای این کشور آنقدر مهم است که حاکمیت خود متولی ایجاد شبکه بکهال آتی اپراتورها در (۵G- MMTC) شده است.
  خبر دوم
  حدود ۱۴ روز از قطع اینترنت ۴G و امکان دسترسی به چند سایت خبری به اسم شبکه ملی اطلاعات می گذرد. از نکات جالب توجه باز شدن اینترنت ثابت و بسته ماندن اینترنت سیار در هفته اخیر است. جدای از ضرر سنگین اپراتورها ، واگذار کردن بازی به FCP ها و صفر شدن فروش بسته های اینترنت همراه در این مدت ، این سوال اساسی برای بنده مطرح شده است که اساسا نسل های بعدی اینترنت سیار در ایران معنی خواهد داشت ؟چه کسی می خواهد هزینه های راه اندازی سنگین ۵G-MMTC را فراهم کند. با بسته ماندن بستر ارتباطی فعلی ۴G، وضعیت ایران در “تحول دیجیتال ” در سال های آتی چگونه خواهدبود؟
  خبر سوم
  شرکت وان وب با شعار “اینترنت برای همه در همه جا ” از سال ۲۰۱۹ برنامه در مدار قراردادن ۹۰۰ ماهواره LEO از منظومه خود را شروع کرده است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ سرویس اینترت ماهواره ای در مدارهای پایین را در تمام نقاط دنیا فراهم کند. دسترسی به اینترنت به سادگی خرید از یک ISP به نام OneWeb در تمام دنیا خواهد بود. البته رقیبان دیگری نیز در این بازی وارد شده اند مانند SpaceX
  نتیجه گیری :
  داستان غم انگیز دوستی خاله خرسه این بار به اسم رونق پیام رسان داخلی، آینده فاجعه باری را برای تمام صنعت ICT ایران رقم خواهد زد.

  ۴۳
  ۲
 21. ایرانی بدبخت می گوید

  بخدا تو خیلی کارام الان مشکل دارم بسه دیگه ن خریدی میشه کرد هزار کارمونو لنگ کردن با این مسخره بازیا بابا سیستان بلوچستان چه کاری میتونه بکنه که قطعه ماتو شهرستانیم!!!

  ۱۸
 22. فرید می گوید

  از هرچی ایرانه و اسم ایرانه متنفرم دیگه شور همه چی دراومده حداقل نیمزارین تو جهنمی که زندگی میکنیم و حسرت خارج از مرزهامونو میخوریم خوش باشیم

  ۳۶
  ۲
 23. Amin می گوید

  نمیخوان اینترنتو وصل کنن حداقال بگن بریم افغانستان پناهدگی بگیریم از کره شمالی بدتر شده دیگه مملکت

  ۳۱
  ۱
  1. s می گوید

   در ظمن افغانستان نتش وصلهههه

   ۱
 24. Ghanbar می گوید

  خدایا سیلی زلزله ای اگه تو دست و بالت هست بنداز رو ایران تموم کن این زندگی کوفتیو راحت شیم

  ۳۵
  ۴
 25. نگار می گوید

  جمع کنید این مسخره بازیارو چرا نت قطع از چی میترسین

  ۲۰
  ۱
 26. یوسف می گوید

  واقعا این پارسی جوی که به مردم معرفی کردین هم زمان چهارتا سرچ میکنی کملپ هنگ میکنه و کلا از برسی و استفاد کردن اینترنت منصرف میکنه ،شما میخواین یهو جای گوگل دیگر مورگرهارو بگیر خخخخخخ

  ۱۵
  ۱
 27. هادی می گوید

  موقع انتخابات میبینیمتون!

  ۳۵
  ۲
 28. سایه می گوید

  الان مردم با این وضع مسخره اقتصادی توی فشارن همه دارن به وسیله اینترنت امرار معاش میکنن مثلا اکثر خوزستانی های برای خرج تحصیلشون صنایع دستی درسا میکنن و میفروشن اما متاسفانه توی یک شهری مثل ماهشهر و سربندر نه اینترنت adslوصله و نه دیتا گوشی.امنیت اقتصادیمون واقعا به تاراج رفت

  ۱۸
  ۱
 29. لاهیجانی می گوید

  اینجا گیلان لاهیجان است . تا این لحظه غروب ۵ آذر هیچ یک از اپراتورها اینترنتشون وصل نشده.باور کنید نه اغتشاش کردیم نه اعتراض. نمیدونم رو چ حسابی نت گیلان رو قطع کردند.

  ۹
  1. گیلان منش می گوید

   رو حساب بی عرضگی

   ۱۰
   ۱
 30. میثم می گوید

  باید عرض کنم گارشناس محترم در واقع همهی موارد رو توضیح داد،بنده از ۴ سیم کارت ایرانسلم سه تاشو غیرفعال کردم و به علاوه مهاجرت کردم به سمت adsl
  درمورد همراه اول هم چون دو خط داششتم تصمیم دارم فقط از بسته های کم حجم برای یک خط استفاده کنم….باشد که کمی احترام برای مشتریان قایل باشند

  ۷
  1. یکی می گوید

   ما هم تا حالا خط منزل نداشتیم، دیروز با کلی هزینه درخواست دادیم، با اینکه تا مدتی طول میکشه که خط آماده شه و بتونیم adsl نصب کنیم و تا اون زمان به احتمال زیاد دیتا وصل شده ولی اصلا از این کار پشیمون نیستم و تا حد امکان از دیتا کم استفاده میکنم، تا حداقل در توان خودم به این روند اعتراض کرده باشم

   ۴
 31. ....یلع می گوید

  وقتی کسی که دستور قطع اینترنت رو با این تایم زیاد میده، خودش هیچ گونه نیازی ب اینترنت نداره و حتی سالانه برای مطالعه و تحقیق حتی کوچکترین سرچی نداره ،یا کاملا یه نفر بی سواد و بدون اگاهی هست نتیجه اش میشه همین …..

  ۱۴
  1. علی می گوید

   خودشون وصلن

   ۹
 32. حامی می گوید

  با سلام . اینترنت هنوز قطع هست به این دلیل که توی همین تهران پایتخت هنوز پمپهای بنزین را آتش میزنند و هنوز کاملا این آشوبها جمع نشده . امنیت مملکت به چند رو قطعی اینترنت میارزد . از جلوی بینی خودمان جلوتر راهم ببینیم بسیار خوب است

  ۱
  ۳۳
  1. حسن کچل می گوید

   اصلا فرض کنید یک عده از داخل با خارج کشور برای ایجاد آشوب در تماسند آیا عقل حکم میکند اینترنت حداقل ۴۰ میلیون استفاده کننده را قطع کرد ؟ در خوشبینانه ترین حالت ۴ میلیون نفر از این چهل میلیون به هیچ وجه به تنهایی شبکه داخلی پاسخگوی کارشان نیست بنده خودم با وصل شدن به سرچ گوگل در واقع به یک جامعه ای صد برابر جامعه کامپیوتری داخل وصل میشم و جواب هر سوال و مشکلم آنجا موجود است اگر اینترنت نداشته باشم برای هر سوال و مشکلی خودم باید دوباره چرخ را اختراع کنم چون اکثرا موارد خاص مشکلات نرم افزاری من مورد سوالش شاید برای تعداد محدودی در داخل بوجود بیاد که آنها هم یا جواب را نتوانسته اند پیدا کنن یا بعضی موارد هم که موفق شوند در شبکه نشر نمی دهند ( تازه الان مشکل جستجوگر درست و حسابی هم داریم یعنی اگه باشه هم مثل سوزن توی انبار کاه نمیتونه برامون مثل گوگل پیدا کنه) اینطور نوشتم شاید افراد ناآگاهی که مطلب را میخوانن بفهمند منظور چیست : با ارزش ترین چیزی که از دست دادیم همین قطع ارتباط با منبع یک میلیارد نفره هست آی شمایی که فکر میکنی یک پیامرسان داخلی خوب بسازی مشکل حله نخیر پیامرسان که مردم عامی استفاده اصلیشان هست از نظر این ۴ میلیون نفر ایرانی فقط یکی از صدها مورد است دارید کاری میکنید که هر دانشجو و محقق و هر آدم با فکر کم کم بفکر فرار بیافتد / این مدل تامین امنیت را عمه منم بلده/ به مردم یاد بدهید درست اعتراض کنند ( قرار نیست قداست چیزی بشکند اگر الکی به خیلی چیزها قداستی ندهید) و حقشان را بگیرند و ناظر دولت باشند اما اجازه به افراد سواستفاده گر ندهند و خواهید دید خود مردم همانطور که روزهای اول انقلاب خودشان جلوی این افراد و جلوی خرابکارب را میگیرند اما الان تنها نظاره گر این افراد هستند چرا ؟ بخاطر عملکردهای اشتباه نبود نظارت و سیستمی که کم کم نابلدان , دزدان , بیسوادان , احیانا جاسوسان , و … نشسته اند بر جایگاهی که نباید مینشستند / قصد نداشتم اینهمه بنویسم التماس تفکر

   ۸
 33. بدبخت می گوید

  خیر نبینین اقتصاد کشور فلج شده انقد امکانات داریم که یه اینترنت هم نداریم والا کارمون لنگ شده
  کی جوابگو خسارت وارده هست

  ۵
 34. بدبخت می گوید

  خب من ۲گیگ اینترنت داشتم تا پنجم این چجورشه یعنی اگه اینترنت بهم ندن خو دزدی تو روز روشنه
  گرفتاریم اینترنت وصل کنید جون خودتون

  ۴
 35. علي می گوید

  شهر پرند در جنوب غربی تهران نه ثابت نه همراه تا امروز ۵ آذر ٩٨ وصل نشده و فقط داخلیه.
  واقعاً تاسف باره تو عصر تکنولوژی اینطوری با مردم برخورد میکنن.
  الان تو قطارم بمحض خارج شدن از تهران و وارد شدن به استان زادگاه روحانی (سمنان) اینترنت موبایلم وصل شد بدون محدودیت با سرعت بالا از قبل هم بهتر
  واقعاً چرااااااا!!!!!!

  ۳
 36. علي می گوید

  شهر پرند در جنوب غربی تهران نه ثابت نه همراه تا امروز ۵ آذر ٩٨ وصل نشده و فقط داخلیه.
  واقعاً تاسف باره تو عصر تکنولوژی اینطوری با مردم برخورد میکنن.

  ۴
 37. علی می گوید

  فک کنم باید یه اعتراض هم واسه اینترنت بکنیم 😂

  ۷
 38. زهره می گوید

  من زهره هستم ازشیراز اینجا که خسارت های میلیاردی به شهرخورده دوروزه وایفا خونمون وصل شده ولی به قول دوستمون چه فایده وقتی اکثرا اینترنت همراه دارن والا بخدا مردم ایران خیلی مظلوم هستن خیلی ماها گناه داریم ازساده ترین حقوق شهروندی محرومیم البته شیراز چون کلان شهرهست توجه روش زیاده ولی شهرستانی هاخیلی بهشون کم لطفی میشه .ای کاش بشه یه روزی ایرانی شادداشته باشیم .

  ۸
  ۱
 39. کاظم می گوید

  موقع رای دادن انگشت جوهریتونو بکنید به دوربین و سلفی بگیرید برا وضع الانتون خوبه لابد !!!!!!!!!!!!!!!!!

  ۵
  ۱
 40. مریم می گوید

  آخه تو چقدر احمقی که امنیت کشور رو در گرو قطعی اینترنت مردم میدونی .. این یعنی بی اطلاعی!!!!
  اگر کشوری امنیتش در گرو قطعی اینترنت بخواد باشه پس یه جای کار یه استبدادی هست یه واقعیتی هست که میخواد دیده نشه !!
  از قدیم گفتن طلا که پاکه چه منتش به خاکه .
  مگر اینکه طلا پاک نباشه ..
  یه ذره فکر کن .قطعی اینترنت یعنی اطلاع نداشتن از واقعیت و بی احترامی به حقوق اولیه مردم ..

  ۹
  ۱
 41. sepidh می گوید

  سلام توکل ایران فقط گوشی من به اینترنت وصله اونم همراه اول چرا بقیه اینترنت ندارن؟

  ۳
 42. دانیال می گوید

  کرج ۶ اذر همچنان نت ایرانسل قطع هست و بنده هم به روش خاصی وارد گوگل میشم که میتونم پیام بزارم لطفا اینقد از این و اون نپرسید چجوری اومدی پس تو سایت و این حرفا . راه زیاد هست

  ۳
 43. علی می گوید

  الان ۱۲ روز دیتا ما قطع ن وای فای وصل ن دیتا
  اول پولمون ک رفت
  دومین ما چ گناهای کردیم ک باید اینترنت قطع باش
  (جاده ساوه)

  ۲
 44. آفتاب می گوید

  همینایی که اینترنت رو قطع کردن تلگرام رو فیلتر کردن سفره مردم رو خالی کردن. باعث شدن مردم برای سیر کردن شکم خودشون به زباله های خیابون رو بیارنو…نتبیجه انتخاب غلط خودمونن. خودمون انتخاب صندلی خالی مجلس بودیم خودمون ریس جمهورو با جیغ بنفش انتخاب کردیم عیر از اینه به خاطر خودمون اگه انتخاباتی برگزار شد درست انتخاب کنیم که به غلط کردن نیفتیم

  ۳
  ۲
 45. سارا می گوید

  اینترنت همراه خوزستان و بقیه استان هارو چرا وصل نمیکنین پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینقدر ضرر نزنین به مال مردممممممم. امیدوارم خدا قلبتونو لمس کنه تا به مردم خوبی کنین و بدی نکنین به هم. تا پر بشین از عشق خدا و به همدیگه این عشق رو انتقال بدین، چون همه در خداوند زنده، خواهر و برادر هم محسوب میشیم.🙏🏻✝️

  ۱
 46. ناشناس می گوید

  خسته شدیم لعنت به این زندگی افسردگی گرفتیم خداییش ن تفریح نه اینترنت ن امنیت گندش بزنن زندگیو الان دو هفته اس تقریبا نت خوزستان قطعه افریقا هم بهتر ما شدن کل استانها وصل شدن جزء خوزستان فگورات تا این حد

 47. رضا می گوید

  دلیل ترس مسئولان از وصل کردن اینترنت همراه چیست ؟

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم