شیائومی دموی ردمی 5G K30 با نمایشگر 144Hz را منتشر کرد

ماه گذشته اولین گوشی ردمی با نمایشگر فرکانس بالا معرفی شد؛ ردمی K30 و نسخه 5G آن مجهز به پنل‌های ۱۲۰ هرتزی IPS LCD بودند. اما این نرخ تازه‌سازی (refresh rate) ممکن است بالاترین فرکانس K30 نباشد. Lu Weibing، نایب‌رییس شیائومی، به‌تازگی ویدیویی از نمایشگر ردمی 5G K30 منتشر کرده که در فرکانس ۱۴۴ هرتز اجرا می‌شود.

Lu می‌گوید که این فرکانس در یک تست آزمایشگاهی به دست آمده است؛ با این‌حال، او مشخص نکرده که آیا شرکت برای این نرخ تازه‌سازی نمایشگر، آپدیت رسمی ارایه خواهد کرد یا نه.

شیائومی ردمی K30

البته سخت‌افزار گوشی قابلیت اجرای فرکانس ۱۴۴ هرتز را دارد، اما باید بگوییم که انتخاب‌های دیگری هم برای بالا بردن فرکانس صفحه‌نمایش وجود دارند؛ برای مثال، مادهایی برای گوشی‌های ردمی K20 و Mi 9 ساخته شد‌ه‌اند که نمایشگرهای آ‌ن‌ها را به‌ترتیب در فرکانس‌های ۷۵ و ۸۴ هرتز اجرا می‌کنند. این‌ها، نرخ‌هایی هستند که هرگز به‌طور رسمی توسط شیائومی فعال‌سازی نشده‌اند.

نرخ ۱۴۴ هرتز در بین مانیتورهای دسکتاپی گیمینگ معمول بوده و در واقع پایین‌ترین گزینه برای این دستگاه‌هاست. اما فرکانس ۱۲۰ هرتز بیشتر برای لپ‌تاپ‌ها (و حالا برای موبایل‌ها هم) ارایه می‌شود. ایسوس هفته گذشته در نمایشگاه CES اولین مانیتور گیمینگ ۳۶۰ هرتزی خود را معرفی کرد. بنابراین همانطور که ملاحظه می‌کنید، جنگ بر سر نرخ تازه‌سازی نمایشگرهای دسکتاپی و موبایلی شدت گرفته است.

ضمنا بد نیست بدانید که مشخصات لورفته برای شیائومی Mi 10 و Mi 10 Pro، نشان‌دهنده پنل‌های ۹۰ هرتزی OLED برای آن‌هاست. در واقع این‌ها اولین گوشی‌های سری پرچمدار Mi خواهند بود که مجهز به یک نمایشگر ۹۰ هرتزی هستند.

منبع gsmarena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم