گزارش صدا و سیما درباره احتکار ماسک توسط دیجی‌کالا کذب است

بیانیه مطبوعاتی دیجی کالا درباره گزارش صدا و سیما

صبح امروز در حالی که همکاران عملیات ما، علی‌رغم نگرانی‌ شیوع ویروس کرونا، در حال آماده‌سازی و ارسال ماسک‌های سفارش گذاشته شده مشتریان دیجی‌کالا بودند، مامورین سازمان تعزیرات حکومتی به مرکز پردازش دانش مراجعه کردند و بدون توضیح ۳۴ هزار عدد ماسک فروخته شده به مشتریان دیجی‌کالا را جمع‌آوری کردند. در حالی که طبق صورت جلسه سازمان تعزیرات ۳۴ هزار ماسک موجود بوده است، این عدد در گزارش مغرضانه شبکه تلویزیونی ایران کالا، به دروغ ۵ میلیون عدد عنوان شد. لازم به ذکر است که کلیه این ۳۴ هزار عدد ماسک در چندین روز پیش به فروش رفته و به نوبت در حال آماده‌سازی و ارسال به مشتریان بوده‌ است. ضمنا دیجی‌کالا در راستای مسئولیت اجتماعی خود از فروش این ماسک‌ها هیچ انتفاع مالی نداشته و این ماسک‌ها را با قیمت خرید به فروش رسانده است. بر این اساس هرگونه ادعای احتکار و سواستفاده از ارائه‌ این خدمات به هموطنان در سراسر ایران، بی‌اساس، مغرضانه و کذب کامل است.

این اتفاق در حالی رخ داده که دیجی‌کالا چهار روز پیش طی نامه‌ای رسمی به وزارتخانه‌های ارتباطات، بهداشت و صمت آمادگی خود را جهت در اختیار قرار دادن تمام توان لجستیکی و زیرساختی برای عرضه ماسک و کیت‌های بهداشتی را با حاشیه سود صفر و بدون هیچ چشم داشت اقتصادی، اعلام کرده بود. (نامه پیوست شده است). همانطور که پیش از این به اطلاع مردم عزیز کشور رسانده بودیم، دیجی‌کالا با تمام توان زیرساختی و لجستیکی خود برای هرگونه کمک در اختیار مردم و بخش سلامت کشور است. بر این اساس دیجی‌کالا تنها در هفته اول پس از اعلام خبر شیوع کرونا بیش از ۲۲۰ هزار ماسک با سود صفر توزیع کرده است.

ضمن عذرخواهی از ۸ هزار مشتری عزیز دیجی‌کالا که از نقاط دور و نزدیک کشور این ۳۴ هزار ماسک‌ را خریداری کرده بودند، اعلام می‌کنیم که این ماسک‌ها هم اکنون در اختیار معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت قرار دارد و در نتیجه قادر به ارسال سفارش شما نیستیم. اطمینان خاطر می‌دهیم در اسرع وقت مبالغ پرداخت شده، به صورت کامل به مشتریان توسط دیجی‌کالا عودت داده می‌شود.

کارکنان دیجی‌کالا فرزندان این کشور هستند و در این شرایط سخت بدون تعطیلی، با پذیرش همه خطرات و با تمام توان در کنار مردم عزیز ایران ایستاده‌اند.

خاطر نشان می‌شود براساس ماده ۶ بند ۱۱ قانون مطبوعات؛ شبکه ایران کالای صدا و سیما و کلیه رسانه‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند ملزم به انتشار تکذیبیه دیجی‌کالا هستند. شکایت و پیگیری حقوقی برای دیجی‌کالا محفوظ است.

3 دیدگاه
 1. شکوه نیکمرد می گوید

  ولی دیجی کالا خیلی وقته که ماسک رو ناموجود کرده و سفارش قبول نمیکنه ؛ همچنین دستکش لاتکس و الکل رو !

  ۹
  ۱
 2. محمد الهی می گوید

  من طبق خریدی که از دیجی کالا داشتم ماسک هایی که سفارش داده بودم در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ در اوج نایاب بودن ماسک تحویل گرفتم. ماسک های فیلتر دار با قیمت های ناچیز ۵.۰۰۰ و ۸.۱۰۰ تومان در این وضعیت. حتی به دلیل شرایط خاص با تماس به دفتر پشتیبانی، دیجی کالا در اولویت سفارش رو ارسال کرد. و حتی بدلیل عدم تامین ضدعفونی کننده میوه و سبزی از طرف فروشنده ها در دیجی کالا، تیم دیجی کالا مبلغ ۲۰.۰۰۰ هزار تومان هم کد تخفیف و ۹.۵۰۰ تومان کد ارسال رایگان و دوعدد ماسک رایگان هدیه داد. دیجی کالا واقعا بهترینه

  ۷
  ۵
 3. یه سرباز وطن می گوید

  رفتار هر دو هم دیجی هم صداوسیما من و تو فکر میبره که هر دوتون دستتون تویه کاسه بوده و یه اختلافی خوردین با هم سر پول بیشتر درگیر شدین . که حلش میکنید

  این وسط یادتون باشه که شما همه مسِولین گنده های تجارت تو ایران همه نونتون رو تو خون مردم بی دفاع و مظلوم زدین
  و خون کارمای بدی داره براتون

  ۳

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم