در سال آینده حداقل یکی از مدل‌های آی‌فون با دوربین 3 بعدی World facing عرضه می‌شود

طی چند ماه گذشته شایعات گسترده‌ای پیرامون به‌کارگیری یک حسگر TOF سه‌بعدی در قسمت پشتی آی‌فون‌های سال 2020 اپل منتشر شد و اکنون بر اساس اظهارات وبسایت Fast Company به‌نظر می‌رسد که حداقل یکی از مدل‌های پرو آینده آی‌فون قطعا با چنین مشخصه‌ای روانه بازار خواهد شد.

بر اساس گمانه‌زنی‌ها مدل اقتصادی آی‌فون 12 فاقد حسگرهای سه‌بعدی در پشت دستگاه خواهد بود و این هندست کماکان از پیکره‌بندی دوربین دوگانه استفاده می‌کند. آی‌فون 12 پرو همانند مدل نسل قبلی مجهز به ماژول دوربین سه‌گانه خواهد بود؛ در حالی‌که آی‌فون 12 پرو مکس به منظور خلق تجربه خارق‌العاده واقعیت‌افزوده از یک دوربین سه‌بعدی جدید موسوم به جهان‌نما (World facing) بهره خواهد برد. تامین‌کننده فعلی حسگرهای فیس آی‌دی برای پنل جلویی آی‌فون، Lumentum نام دارد و این کمپانی احتمالا مسئولیت تامین دوربین سه‌بعدی پشتی آی‌فون‌های آینده را نیز بر عهده خواهد گرفت.

با این‌حال بایستی به‌خاطر داشت که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در زنجیره تامین به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، اپل می‌تواند از به‌کارگیری این فناوری در آی‌فون‌های سال جاری صرف‌نظر نماید. در واقع برخی کارشناسان معتقدند که شیوع بیماری جدید، احتمالا روند معمول عرضه محصولات توسط اپل را دچار مشکل خواهد کرد.

منبع Gsmarena
پیام بگذارید