پتنت جدید هواوی نشان‌دهنده اسمارت‌فونی با طراحی مشابه گلکسی زد فلیپ سامسونگ است

به‌نظر می‌رسد که هواوی روی یک اسمارت‌فون تاشو جدید کار می‌کند؛ اما این محصول ظاهرا از الگوی طراحی متفاوتی نسبت به سری میت X بهره خواهد برد. بر اساس یک پتنت اخیرا منتشر شده گوشی تاشو جدید دارای طراحی صدفی‌شکل بوده و از این جهت به سامسونگ گلکسی زد فلیپ شباهت دارد.

پتنت مذکور پیش‌تر در آگوست سال 2019 توسط هواوی در دفتر ثبت اختراعات چین موسوم به CNIPA ثبت شد و نهایتا در اوایل وقت امروز (7 جولای 2020) موردتائید قرار گرفت. این پتنت نشان‌دهنده هندستی با الگوی طراحی تاشو و یک ماژول دوربین با چیدمان عمودی در قسمت پشتی است. نمایشگر دوم نیز در قسمت پشتی دستگاه قرار دارد؛ در حالی‌که نمایشگر جلویی گوشی از نوع ناچ‌دار بوده و این قسمت از کلیه حسگرهای ضروری میزبانی خواهد کرد.

با بررسی تصاویر منتشر شده مشخص می‌شود که بدنه گوشی به سمت داخل خم شده و تاشوندگی دستگاه از سمت بالا به پایین و نه از طرفین انجام خواهد شد. این الگوی طراحی پیش‌تر توسط اسمارت‌فون گلکسی زد فلیپ مورد استفاده قرار گرفته است. این هندست از لولایی با مکانیسم دایروی‌شکل بهره می‌گیرد. برخی منابع صنعتی بر این باورند که در حال حاضر هواوی بر روی اسمارت‌فونی با ظاهر صدفی‌شکل کار می‌کند. بر اساس پیش‌بینی‌ها غول فناوری چینی در اواخر سال جاری یک دستگاه تاشو با قیمت‌گذاری رقابتی را عرضه خواهد کرد. همچنین این شرکت اقدام به خریداری شیشه‌های فوق‌العاده باریک UTG نموده است. این شیشه‌ها پیش‌تر در گوشی گلکسی زد فلیپ نیز به‌کار گرفته شدند.

اسناد مربوط به درخواست ثبت یک نماد تجاری جدید برای دستگاهی موسوم به میت V اخیرا منتشر شد. با این‌حال هنوز مشخص نیست که نماد تجاری مذکور متعلق به یک اسمارت‌فون است یا خیر. نماد تجاری فوق به سری فعلی اسمارت‌فون‌های هواوی شباهت دارد و احتمالا متعلق به یک هندست صدفی‌شکل است؛ محصولی که احتمالا در اواخر سال جاری عرضه می‌شود. متاسفانه برای هرگونه اظهارنظر قطعی در این زمینه هنوز بسیار زود است؛ لذا به منظور روشن شدن حقیقت کماکان بایستی منتظر بمانیم.

منبع Gizmochina

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم