پیش‌بینی‌ها درباره آمار فروش تلفن‌های 5G در سال جاری منتشر شد؛ هواوی در صدر بازار 5G

طبق تحقیقات و پیش‌بینی‌های وب‌سایت DigiTimes، فروش تلفن‌های هوشمند 5G در سال 2020 به 250 میلیون واحد می‌رسد. با وجود این که شبکه همراه 5G در بسیاری از کشورها گسترش نیافته اما کشور چین در این زمینه پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. این پیشرفت‌ها باعث می‌شوند که فروش هندست‌های 5G نیز افزایش پیدا کرده و تعداد اسمارت‌فون‌های 5G فروخته شده در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر شود.

فروش تلفن‌های 5G

شاید در نگاه اول رقم پیش‌بینی شده این وب‌سایت بسیار بعید به نظر برسد، اما در این آمار، 170 میلیون از تلفن‌های 5G در بازار چین به فروش می‌رسند. به عبارتی ساده‌تر، 70 درصد اسمارت‌فون‌های 5G در دسترس مشتریان چینی قرار می‌گیرد. گوشی‌های 5G از محبوبیت بسیار بالایی در چین برخوردار هستند و در همین چند ماه اخیر نیز، فروش تلفن‌های 5G میان‌رده نسبت به هندست‌های پرچمدار 5G بیشتر شده است. انتظار می‌رود که برخی از شرکت‌ها در سال جاری میلادی اسمارت‌فون‌های 5G پایین‌رده را نیز معرفی کنند.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که شرکت هواوی بیشترین سهم از فروش تلفن‌های 5G را به خود اختصاص می‌دهد، چرا که این شرکت در ماه‌های اخیر نیز به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کرده است. به عنوان نمونه، فروش تلفن‌های هواوی در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش یافت و این شرکت در بازه زمانی مذکور رتبه اول فروش تلفن در جهان را کسب کرد. به یاد داشته باشید که هواوی در شرایطی به این موفقیت دست یافته که با تحریم‌های دولت آمریکا و ممنوعیت ارایه خدمات در بسیاری از کشورهای اروپایی مواجه شده است. این ممنوعیت‌ها تمامی بخش‌های هواوی، از جمله فروش تلفن‌های هوشمند و تجهیزات مخابراتی را شامل می‌شوند. هرچند، همین مسائل باعث شده‌اند که فروش محصولات هواوی در کشورهای غربی کاهش یابد.

فروش تلفن‌های 5G

براساس پیش‌بینی‌های قبلی، انتظار می‌رفت که در بین ماه‌های ژانویه و مارس سال جاری میلادی حدود 24 میلیون واحد تلفن 5G به فروش برسد. اما در این بین باید 225 میلیون واحد دیگر از تلفن‌های 5G به فروش برسد که تعدادی از آن‌ها نیز بین ماه‌های آوریل و دسامبر در دسترس افراد قرار می‌گیرند. با توجه به این آمار بعید به نظر می‌رسد که فروش این تلفن‌ها به 250 میلیون واحد برسد. البته، معرفی تلفن‌های 5G اقتصادی و میان‌رده در سه‌ماهه دوم و سوم سال باعث می‌شود که فروش این هندست‌ها، علی‌الخصوص در چین افزایش پیدا کند. زیرا انتظار می‌رود که 52.7 درصد از گوشی‌های 5G فروخته شده در قاره آسیا به بازار چین تعلق داشته باشد. در بازار جهانی هم پیش‌بینی می‌شود که فقط حدود 82.3 میلیون واحد اسمارت‌فون 5G به فروش برسد که کمتر از 10 درصد سهم فروش به این بازار اختصاص پیدا می‌کند. این مسئله به دلیل تاخیر در گسترش شبکه‌های 5G رخ داده که علت اصلی آن نیز شیوع ویروس کرونا است.

فروش تلفن‌های 5G

هم‌چنین، DigiTimes در ماه آوریل تخمین زده بود که فروش تلفن‌های هوشمند در سال 2020 به 1.15 میلیارد دستگاه می‌رسد. این رقم نسبت به سال گذشته 15.2 درصد کاهش یافته است. دلیل واضح این موضوع نیز عملکرد ضعیف در فعالیت‌های اقتصادی جهان به دلیل تاثیرات بلندمدت شیوع COVID-19 خواهد بود.

منبع Gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.