320 گیگابایت اینترنت رایگان برای تکریم روز خبرنگار!

مانند سال‌های گذشته با رسیدن به روز خبرنگار، شاهد اهدای هدیه‌های اینترنتی قابل توجهی از طرف دولت و اپراتورهای تلفن همراه، به خبرنگاران رسمی کشور هستیم.

حسن روحانی، رئیس جمهور کشور در روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نفت، ضمن تبریک 17 مرداد و روز خبرنگار، به وزیر ارتباطات دستور داد تا همچون سال قبل، بسته اینترنت یک ساله رایگان به خبرنگاران اهدا شود. این بسته هدیه یکساله با حجم 120 گیگابایت اینترنت برای خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

تفاوت هدیه امسال دولت نسبت به سال گذشته آن بود که در سال 98 خبرنگاران می‌توانستند اپراتور مورد نظر برای دریافت بسته اینترنت را انتخاب کنند، اما امسال این بسته اینترنت تنها از طرف رایتل اهدا می‌شود و خبرنگارانی که خط رایتل ندارند، می‌توانند با ورود به سایت این اپراتور، طی 2 تا 3 روز یک سیمکارت رایگان دریافت کنند.

سید جمال هادیان رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات دلیل اجبار خبرنگاران به دریافت بسته اینترنت یک ساله رایگان بر روی سیمکارت رایتل را حذف بسته‌های اینترنت یکساله توسط همراه اول و ایرانسل بیان کرد.  طبق گفته او هیچ بسته اینترنت یکساله‌ای از طرف اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در دسترس نیست و تنها رایتل این نوع خدمات را ارائه می‌دهد.

اما امروز همراه اول نیز اعلام کرد که یک بسته اینترنت یکساله با حجم 200 گیگابایت اینترنت به خبرنگاران اهدا می‌کند. این بسته هدیه طی 72 ساعت آینده برای تمامی اصحاب رسانه و خبرنگارانی که سال گذشته بسته اینترنت هدیه همراه اول را دریافت کرده‌ بودند، فعال می‌شود.

البته ایرانسل نیز به برخی از خبرنگاران تخصصی‌تر حوزه به مناسبت روز خبرنگار 100 گیگابایت اینترنت هدیه داده تا رقم اینترنت دریافتی تا 420 گیگابایت هم برسد!

320 گیگابایت اینترنت یک ساله برای تکریم روز خبرنگار، پس مردم چی؟

طبق اطلاعات اعلام شده در مجموع حداقل 320 گیگابایت اینترنت رایگان یک ساله برای 16 هزار خبرنگار عموما دولتی در نظر گرفته شده است. این درحالی است که تمامی خبرگزاری‌های دولتی و غیر دولتی دارای اینترنت رایگان با سرعت بالا بوده و خبرنگاران در محیط کار نیازی به اینترنت ندارند.

از طرفی دست و دل بازی دولت برای تکریم روز خبرنگار در نوع خود جالب است، درحالی که اهدای چنین هدایای رایگانی برای تکریم دیگر مشاغل و گروه‌ها در نظر گرفته نمی‌شود، شاهد آن هستیم که سالانه هدایای اینترنتی خوبی به خبرنگاران تعلق می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.