هواوی برای اولین بار در سال 2019 با عبور از اپل سهم خود از بازار تلفن‌ همراه را افزایش داده بود

براساس بررسی‌های وب‌سایت معتبر Nikkei Asia، هواوی در بخش تلفن‌های همراه از اپل پیشی گرفت و رتبه دوم لیست پرفروش‌ترین‌ها را در سال 2019 به خود اختصاص داد. به عبارتی دیگر، سهم هواوی در این بازار افزایش یافته و این شرکت در فهرست شرکت‌های پرفروش در بخش تلفن‌های هوشمند به رتبه دوم رسیده است.

گزارش‌های این سایت نشان می‌دهند که شرکت‌های چینی با افزایش تقاضا در بازار داخلی خود، آماده رقابت در بازارهای بین‌المللی هستند تا فناوری‌ها و دستگاه‌های خود را در اختیار کاربران سایر نقاط جهان هم قرار دهند. به علاوه، در این گزارش آمده که از میان 74 بخش های‌تک، چینی‌ها با در اختیار داشتن 12 بخش به بیشترین سهم از این بازار رسیده‌اند که تعداد آن‌ها از 10 بخش سال گذشته به 12 بخش افزایش یافته است. توجه داشته باشید که این افزایش با وجود تحریم‌های دولت آمریکا حاصل شده و این کشور با داشتن 25 بخش بزرگترین کشور دارنده فناوری های‌تک است.

سهم هواوی بازار

علی‌رغم جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و ممنوعیت فروش محصولات هواوی به برخی از بازارها، این شرکت برای اولین بار با عبور از اپل به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد. با افزایش 2.9 درصدی سهم هواوی در بازار تلفن همراه، سهم این شرکت به 17.6 درصد رسید و از اپل بیشتر شد. لازم به ذکر است که پنج سال پیش، سامسونگ و اپل 39 درصد از سهم بازار را در اختیار داشتند و سهم هواوی فقط 5 درصد بود. اما اکنون این شرکت با در اختیار داشتن 20 درصد از سهم بازار در سه‌ماهه اخیر سال جاری میلادی، یکی از اصلی‌ترین بازیگران بازار موبایل به شمار می‌رود.

منبع Gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید