اولین تاکسی پرنده در ایران طی روزهای آینده به پرواز در خواهد آمد!

به گزارش ‌آی‌تی‌رسان، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آغاز پرواز تاکسی‌های پرنده در کشور خبر داد. منوچهر منطقی در مورد اولین پرواز تاکسی‌های پرنده در کشور گفت: در حال حاضر برنامه داریم تا از تاکسی‌های پرنده در مناطق کم تردد استفاده کنیم.

وی ادامه داد: طرح تاکسی‌های پرنده در ایران با هواپیماهایی با ظرفیت 4 تا 19 نفر آغاز می‌شود. در این طرح پرواز به همه فرودگاه‌های کم تردد کشور فعال می‌شود. اگر بتوانیم این طرح را در استان‌های کم‌برخوردار نیز اجرا کنیم، به رونق اقتصادی این مناطق کمک فراوانی می‌شود.

منوچهر منطقی ادامه داد: مرحله اول این طرح در دوفاز اجرایی می‌شود، ابتدا در ماه جاری و سپس در بهمن آغاز خواهد شد. در حال حاضر طرح تاکسی‌های پرنده ایران با مشکلاتی مواجه است، به طور مثال سوخت این هواپیماها از خارج از کشور تامین می‌شود، اگر بتوانیم سوخت هواپیما را در داخل تولید کنیم، کمک فراوانی به توجیه اقتصادی این طرح خواهد شد.

وی تاکید کرد: تولید سوخت این هواپیماها در ایران به سرعت پیشرفت و توسعه طرح تاکسی‌های پرنده کمک می‌کند. البته در حال حاضر موانع دیگری مانند تشریفات فرودگاهی وجود دارد که با حذف آن، سرعت خدمت‌رسانی افزایش پیدا می‌کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: این طرح مربوط به قبل از انقلاب است که اجرایی شدن آن به دلایل مختلفی به تعویق افتاد. ما در ستاد، این طرح را با جدیت پیگیری کردیم و توانستیم به مرحله اجرا برسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 دیدگاه
 1. ناشناس می گوید

  کرایش حتما از دم در تا سر کوچه هست بیست میلیون تومن 😂

  موافقم ۱
 2. اسماعیل می گوید

  اگه هم یه وقت پیدا شد (که مطمئنم نمیشه ) اونقد پول میخواد که کسی نتونه سوار بشه

 3. Amir می گوید

  هنوز کلی کار مونده که درست نشده،می خوان تاکسی پرنده بسازن😐

  موافقم ۳
 4. علیرضا می گوید

  خیلی خنده داره هنوز نمیتونیم قالپاق ماشین و کارت ملی درست کنیم خودرو های برقی هم داخل کشور نیومدن از طرف دیگه تاکسی پرنده وارد میکنیم …. واقعا….هییییییی

  موافقم ۳

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.