nik

آموزش فعال کردن تم مشکی اینستاگرام در اندروید و iOS

در این مقاله شاهد آموزش فعال کردن تم مشکی اینستاگرام در اندروید به همراه آموزش تغییر تم تاریک در iOS خواهید بود

بی‌شک اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است. مخاطبان میلیاردی این برنامه را عموما نسل جوان و نوجوان تشکیل داده که ساعات زیادی را در این شبکه اجتماعی می‌گذرانند. اینستاگرام دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوع و مختلفی است و یکی از دلایل محبوبیت آن نیز همین مورد است.

یکی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام که برای تسهیل تجربه کاربری طرفداران این شبکه اجتماعی طراحی شده، دارک تم یا تم مشکی اینستاگرام است. حالت تاریک از حدود یک سال پیش به صورت آزمایشی و سپس به شکل یک ویژگی جدید به این شبکه اجتماعی اضافه شد. با فعال کردن این قابلیت پس‌زمینه تمام صفحات اصلی و منو‌های داخلی این برنامه به رنگ مشکی تبدیل می‌شود و نوشته‌ها به رنگ سفید در‌می‌آیند. اما هدف از این کار چیست؟

تم تاریک اینستاگرام

تم تاریک یا تم مشکی اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

اینستاگرام بر پایه تصویر و ویدئو طراحی شده و به همین دلیل مصرف حجم اینترنت بالایی دارد. همچنین به دلیل نمایش تصاویر و ویدئوها به صورت پشت هم، مصرف باتری این شبکه اجتماعی نیز بسیار بالاست و این یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کاربران اینستاگرام است. چند دقیقه استفاده از این برنامه همزمان با اتصال گوشی به اینترنت موجب می‌شود که حجم زیادی از ظرفیت باتری خالی شود. با تم تاریک مصرف انرژی صفحه نمایش در گوشی به شدت کاهش پیدا می‌کند و به این ترتیب استفاده از تم تاریک در برنامه‌های محبوب مانند اینستاگرام توصیه می‌شود.

اما دلیل دیگر استفاده از تم تاریک اینستاگرام ، تسهیل استفاده از این برنامه در هنگام شب است، اکثر کاربران اینستاگرام عادت دارند که شب هنگام و پیش از خواب، دقایقی را در این شبکه اجتماعی گذرانده و پست‌های اخیر را تماشا کنند. استفاده از گوشی با تم روشن در هنگام تاریکی شب، می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به چشم وارد کند. حتی کاهش نور صفحه نمایش نیز تاثیر چندانی در این مورد ندارد و توصیه می‌شود که هنگام کار با گوشی در شب، تم تاریک گوشی یا تم تاریک برنامه‌هایی که از آن استفاده می‌کنید، فعال باشد.

روشن بودن تم تاریک اینستاگرام همچنین کمک می‌کند تا بازتاب اشعه‌های مضر رنگ آبی کاهش پیدا کند و از صدمات اشعه نور آبی نمایشگر گوشی نیز در امان باشید.

تم مشکی اینستاگرام

چگونه تم اینستاگرام را مشکی کنیم؟

تم مشکی اینستاگرام در اندروید

  1. اینستاگرام خود را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید.
  2. اینستاگرام را باز کرده و وارد منوی Setting شوید.
  3. گزینه Theme را انتخاب کنید.
  4. تیک آبی حالت Dark را فعال نمایید.

البته به صورت اتوماتیک در حالتی که تم تاریک برای سیستم عامل گوشی شما در دسترس باشد و آن را فعال کرده باشید، اینستاگرام نیز به تبعیت از آن کاملا تاریک خواهد شد.

تم مشکی اینستاگرام در iOS

  1. در iOS تم تاریک به خود رابط کاربری سیستم عامل اضافه شده است.
  2. سیستم عامل خود را به iOS 13 آپدیت کنید.
  3. حالت تاریک را در رابط کاربری انتخاب کنید، با این کار تم تمام برنامه‌ها از جمله اینستاگرام به حالت تاریک تغییر می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.