تاکسی هوایی 216 EHang برای اولین بار در کره‌ جنوبی پرواز می‌کند

شرکت چینی EHang که در حوزه تولید وسایل نقلیه خودمختار فعالیت می‌کند، به تازگی با وسیله نقلیه هوایی دونفره تمام برقی خود که EHang 216 نام دارد، سه پرواز آزمایشی در کره جنوبی انجام داده است تا حمل و نقل مسافران، واکنش اضطراری و گردشگری هوایی آن را امتحان کند.

این پروازها پس از صدور گواهینامه صلاحیت پرواز توسط وزارت زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی انجام شدند. اولین پرواز در جزیره یوئیدو که به منهتن سئول نیز معروف است، رخ داد و EHang 216 به عنوان یک تاکسی، برفراز این منطقه پرجمعیت که محل اصلی بانکداری سرمایه‌گذاری و امور مالی کشور است، پرواز کرد. EHang با انتخاب این مسیر، قصد داشت راهکار جدیدی را برای مقابله با ترافیک ارائه دهد تا افرادی که در اماکن شلوغ زندگی می‌کنند، بتوانند زودتر به مقصد خود برسند.

شهر دگو
216 EHang بر بلندی شهر دگو
تجهیزات امدادرسانی
بسته‌ای حاوی تجهیزات امدادرسانی که EHang 216 به شهر دگو حمل کرد

دومین پرواز در منطقه سوسونگ واقع در شهر دگو و با هدف آزمایش واکنش اضطراری رخ داد که EHang 216 در آن به حمل و نقل تجهیزات آتش‌نشانی و پزشکی پرداخت. پرواز نهایی نیز، در خطوط ساحلی جزیره ججو با موضوع گردشگری و جهت نمایاندن توانایی EHang 216 در گشت و گذار هوایی و بازدید از جاهای دیدنی انجام شد.

مرکز شهر سئول
EHang 216 در پروازی خودمختار بالای مرکز شهر سئول
جزیره ججو
EHang 216 برفراز خطوط ساحلی جزیره ججو

EHang 216 دارای 16 روتور مستقل است که به صورت دو به دو روی هشت پره نصب شده‌اند. حداکثر سرعت آن نیز 130 کیلومتر در ساعت بوده و پس از هر بار شارژ کردن، می‌تواند به مدت 21 دقیقه پرواز کند.

شرکت EHang با شهرداری‌ها‌، وزارتخانه و شرکای خود در کره جنوبی همکاری خواهد کرد تا بتواند هرچه زودتر و تا سال‌‌ 2025-2023 تاکسی‌های هوایی‌اش را در این کشور راه اندازی نموده و به پرواز در آورد. دگو از قبل تایید کرده بود که در آینده‌ای نزدیک، در شهر مسیرهای هوایی ایجاد خواهد کرد. ججو نیز از تاکسی‌های هوایی حمایت می‌کند و قصد دارد بودجه خود را به این حوزه اختصاص دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. محمد رضا می گوید

    متن جالب و مفیدى بود؛ اطلاعات به روز و ارزشمندى کسب کردیم.

    موافقم ۳
  2. Sorour می گوید

    بسیاااااااار عالی جالب بود

    موافقم ۴

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان