چرا تاخیر در انتشار بازی فارکرای 6 می‌تواند به سود این عنوان باشد؟

از آنجایی که می‌دانید، در سال ۲۰۲۰ اتفاقات بسیار جالبی در صنعت بازی‌های ویدیویی شاهد بودیم و در این سال عناوین بزرگی منتشر شده است. با این حال یکی از ناشرهای سرشناس این حوزه امسال توانسته با وجود بیماری فراگیر کرونا، بیش از یک بازی را عرضه کند. شرکت یوبیسافت که همگی ما با آن به خوبی آشنا هستیم؛ در این مدت بازی‌های بزرگی همچون Assassin’s creed Valhalla، Watch dog’s legions و Immortals Feynx Rising را عرضه کرده است. همچنین شرکت مذکور از پروژه‌های در حال توسعه خود همانند فارکرای ۶ و Rainbow Six Quarantine خبر داده است. یوبیسافت با معرفی این عناوین توانسته اشتیاق طرفداران این فرانچایزها را شعله‌ور کند اما با این حال این شرکت اخیرا اخبار نچندان خوشایندی را در رابطه با این بازی‌ها تایید کرده است.

در اواخر ماه اکتبر، شرکت یوبیسافت اعلام کرد که تاریخ انتشار دو عنوان فارکرای ۶ و Rainbow Six Quarantine به تعویق افتاده و این دو بازی پس از ماه آوریل سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد. دلیل این تاخیر چالش‌های ایجاد شده در توسعه بازی‌ها در زمان بیماری کرونا عنوان شده است. در ابتدا قرار بود بازی جدید سری فارکرای در تاریخ ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ عرضه شود و در رابطه با تاریخ انتشار اسپین‌آف بازی Rainbow six اطلاعات دقیقی وجود نداشت و تنها احتمال داده می‌شد که این بازی در سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد تعویض زمان انتشار بازی فارکرای ۶، طرفداران سرسخت این سری را ناامید کرده است اما باید نیمه پر لیوان را نگاه کرد زیرا یوبیسافت از این طریق می‌تواند زمان بیشتری صرف بهینگی این عناوین بکند و کاربران از این نظر می‌توانند آسوده خاطر باشند.

سال ۲۰۲۰ از نظر بازی‌های جهان‌باز و طولانی مدت کم و کاستی ندارد و با وجود عناوین ستوده شده‌ای همچون Ghost of Tsushima و Cyberpunk 2077، کاربران زمان زیادی را پای این بازی‌ها صرف خواهند کرد. شرکت یوبیسافت نیز برنامه بازی‌بازان را تحت تاثیر قرار داده و با عرضه بازی‌های Watch dogs legions، Assassin’s creed Valhalla و Immortals Feynx Rising لیست خرید گیمرها را فشرده‌تر کرده است. در بین این سه عنوان، Immortals Feynx Rising زمان کمتری برای اتمام می‌طلبد اما با این حال کسانی که این بازی را تجربه نموده‌اند؛ حداقل ۴۰ ساعت زمان برای اتمام آن صرف کرده‌اند.

حتی کسانی که نزدیک به ۲۰۰ ساعت زمان برای اتمام این سه عنوان صرف کرده‌اند به احتمال زیاد از وقفه ایجاد شده تا عرضه بازی فارکرای ۶ احساس رضایت خواهند کرد و از این زمان برای استراحت استفاده خواهند نمود. اگر این بازی طبق تاریخ اولیه خود در ماه فوریه عرضه می‌شد؛ بازی‌بازان تنها نزدیک به دو ماه زمان داشتند تا تمام دنیا و مراحل بازی Assassin’s creed Valhalla را کاوش کنند و پس از آن می‌بایست خود را برای تجربه بازی فارکرای ۶ آماده می‌کردند. این تاخیر به وجود آمده تا ماه آوریل سال ۲۰۲۱ به کاربران این امکان را می‌دهد تا به صورت تمام و کمال این سه عنوان منتشر شده توسط شرکت یوبیسافت را بدون هیچگونه عجله‌ای تجربه کنند و این فاصله زمانی میان عناوین موجب می‌شود تا ضربه‌ای به تجربه بازی‌های مذکور وارد نگردد.

همچنین باید بدانید که چیزهای بسیاری برای کاوش در دنیای این عناوین وجود دارد. به نظر می‌رسد که روزانه کاربران اسرار و ایستراگ‌های جدید در درون بازی Assassin’s creed Valhalla پیدا می‌کنند. برخی از این ایستراگ‌ها به مجموعه‌های محبوبی همچون سری هری پاتر و ارباب حلقه‌ها اشاره‌هایی دارند. با این حال کاوش اسرار و ایستراگ‌ها اولویت هر بازیکنی نیست اما با این وجود کسانی که از این فعالیت‌ها لذت می‌برند، هم اکنون انگلستان با تمام جزئیات می‌تواند عطش این افراد را رفع کند.

همچنین این تاخیر به یوبیسافت این امکان را می‌دهد تا از برنامه بازاریابی گسترده‌تری بهره ببرد. برای برخی از بازیکنان ورود به نسخه ششم یک فرانچایز می‌تواند تا حدی با شک و شبهه همراه شود. این بازیکنان اینگونه احساس خواهند کرد که هیچ ایده‌ای در رابطه با نحوه روایت داستان و گیم پلی بازی وجود ندارد و بنابراین نمی‌دانند باید چه انتظاری از نسخه جدید این بازی داشته باشند. اکنون یوبیسافت مدت زمان مناسبی برای خود مهیا کرده تا به تدریج جزییاتی از مناطق بازی فارکرای ۶ و کاراکتر آنتون کاستیلو برای علاقه‌مندان رونمایی کنند.

انتظار می‌رود بازی فارکرای ۶ در سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، گوگل استدیا و کامپیوترهای شخصی عرضه شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید