ماهواره پارس 1 در نوبت پرتاب قرار گرفت

طبق اعلام سازمان فضایی ایران، ماهواره پارس 1 پس از انجام تست‌های پژوهشگاه فضایی ایران به سازمان فضایی کشور تحویل داده شد. طی مراسمی که با حضور مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی کشور و حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و دیگر مدیران این دو سازمان برگزار شد، ماهواره پارس 1 به سازمان فضایی ایران تحویل داده شد.

طبق اعلام براری، متخصصین پژوهشگاه فضایی ایران با تلاش مستمر با وجود شیوع ویروس کرونا، توانستند طبق زمان‌بندی انجام شده تمام آزمایش‌های مربوطه ماهواره پارس 1 را با موفقیت پشت‌سر بگذارند و این ماهواره را به سازمان فضایی تحویل دهند. وی اعلام کرد: ماهواره پارس 1 را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین ماهواره‌های بومی کشور دانست، در طراحی این ماهواره بسیاری از فناوری‌ها برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفتند، با تلاش متخصصین ایرانی توانستیم فناوری‌های ساخت ماهواره را بومی کنیم و اکنون طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی عملیاتی به یکی از توانمندی‌های پژوهشگاه فضایی ایران تبدیل شده است.

ماهواره پارس 1 حدود 110 تا 120 کیلوگرم وزن دارد، این ماهواره دارای سه دوربین رنگی 15 متری، 150 متری و دوربین حرارتی 300 متری است که از آن‌ها برای کار‌های پژوهشی استفاده می‌شود. پارس 1 تست‌های لازم را گذرانده و توسط سازمان فضایی ایران در نوبت پرتاب قرار می‌گیرد، پژوهشگاه فضایی ایران در ادامه کار خود، ساخت و سنجش ماهواره پارس 2 را در دستور کار دارد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. سعید می گوید

  اینارو میفرستن فضا واسه انجام چه کاری؟؟؟
  اگه وسط راه فضا مسیرش کج شه ممکنه بیاد بخوره تو سرمون؟؟؟

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 2. مرد بی هویت می گوید

  ایشالا بعد اینکه این ماهواره رو فرستادین فضا کارت ملی منم تحویل بدید
  مرسی

  موافقم ۲
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان