nik

فیس‌بوک حساب‌کاربری دونالد ترامپ را برای مدتی نامشخص تعلیق کرد

مارک زاکربرگ اخیرا اعلام کرد که شرکت فیس‌بوک حساب‌های کاربری دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام را برای مدت زمانی نامحدود تعلیق نموده است. مارک زاکربرگ در یک پست اخیرا منتشر شده اعلام کرد:

“حوادث تکان‌دهنده 24 ساعت گذشته به وضوح نشان می‌دهند که دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا قصد دارد تا از زمان باقی‌مانده در دوران تصدی خود برای تضعیف روند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت به جانشین منتخب خود؛ جو بایدن استفاده کند. تصمیم وی برای سوء استفاده از جایگاه خود و تائید اقدامات مخرب  طرفدارانش در حمله به ساختمان کنگره در عوض محکوم کردن این اقدامات به حق خاطر مردم آمریکا و سراسر جهان را آزرده نموده است. ما روز گذشته بیانیه‌های وی را حذف کردیم؛ زیرا بر اساس استدلال ما تاثیر یا قصد آن‌ها احتمالا ایجاد خشونت بیش‌تر است. پس از تائید نتایج انتخابات توسط کنگره اکنون اولویت اصلی کل کشور بایستی این باشد که 13 روز باقی‌مانده تا مراسم تحلیف و روزهای پس از آن در آرامش و مطابق با هنجارهای دموکراتیک تعیین شده سپری شود.”

فیس‌بوک اعلام کرده که طی چند سال گذشته به دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهور آمریکا اجازه داده تا مطابق با قوانین خاص از پلتفرم‌های این شرکت استفاده کند. اما اکنون شرایط کاملا متفاوت به‌نظر می‌رسد. به عقیده فیس‌بوک دونالد ترامپ به منظور تحریک قیام خشونت‌آمیز علیه دولت منتخب دموکراتیک از جایگاه خود سوء استفاده کرده است. به‌ همین دلیل حساب‌کاربری رئیس‌جمهور در فیس‌بوک و اینستاگرام برای مدت زمانی نامعلوم و حداقل تا زمان انتقال کامل قدرت به حالت تعلیق درآمده است.

به عقیده ما فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات شرکت فیس‌بوک توسط رئیس‌جمهور آمریکا طی این مدت با مخاطرات بسیار زیادی همراه خواهد بود. بنابراین ما حساب‌های کاربری وی در فیس‌بوک و اینستاگرام را برای مدت زمانی نامحدود مسدود نموده و این سناریو برای مدت حداقل 2 هفته و تا زمان انتقال مسالمت‌آمیز قدرت ادامه خواهد یافت.

منبع Androidcentral
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. تاک می گوید

  چرا عکس ترامپ رو میبینم یاد لاکپشت‌میفتم؟😁

 2. صدرا می گوید

  اوه اوه
  همه دارن ترامپ رو میبندن
  فک کنم اگه این روند ادامه پیدا کنه
  خوش یه شبکه اجتماعی بزنه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.