در صورت تصویب مصوبه کمیسیون تلفیق، صدا و سیما ناظر محتوای فضای مجازی خواهد بود

به گفته حسین علی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه، در نشست اخیر کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400، مدیریت و نظارت بر محتوای فضای مجازی به صدا و سیما واگذار شد. بر همین اساس 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تولید محتوای مناسب به صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی داده خواهد شد.

دلیگانی در این مورد گفت: در نشست روز گذشته کمیسیون تلفیق بودجه 1400، مدیریت و نظارت بر محتوای فضای مجازی به صدا و سیما محول شده و به این منظور 2 هزار میلیارد تومان بودجه به این سازمان و سازمان تبلیغات اسلامی تخصیص داده شد.

البته مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1400 ابتدا باید در صحن علنی مجلس به تصویب برسند، سپس با تائید شورای نگهبان به قانون تبدیل خواهند شد، قانون نظارت صدا و سیما بر محتوای فضای مجازی نیز همین شرایط را دارد.

نظارت بر فضای مجازی سازمان صدا و سیما را قدرتمندتر از پیش می‌کند، صدا و سیما علاوه بر تولید محتوای رادیو و تلویزیونی، با تشکیل سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، نظارت بر محتوای تولیدی توسط VOD‌ها یا محتوای تولیدی برای شبکه خانگی را نیز با وجود مخالفت‌های فراوان در دست گرفت و حالا احتمال آن که مدیریت محتوای تولیدی در فضای مجازی با بودجه 2 هزار میلیاردی نیز به این سازمان سپرده شود بسیار زیاد است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. Vala می گوید

  فضای مجازیو بدن دست صدا سیما ورزش ۳ رو حذف میکنن
  بجاش ورزش ایران میسازن

  موافقم ۱
 2. sasy می گوید

  چیزی نیست نگران نباشید
  یه بودجه ای اومده نمیدونن چجوری بخورنش

  موافقم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان