با این کد دستوری مصرف اینترنت آزاد گوشی خودتان را مدیریت کنید

در طرح مدیریت مصرف اینترنت آزاد مشترکین می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری مخصوص اپراتور خود، مصرف اینترنت آزاد موبایل خود را مسدود نمایند.

با توجه به استفاده روز افزون از اینترنت همراه و افزایش چشمگیر استفاده از اینترنت برای کلاس‌های آنلاین، ارتباط تصویری و مدیریت کسب و کارهای اینترنتی، اتمام بسته اینترنت و استفاده از اینترنت آزاد نیز در این روزها متداول شده است. در شرایط مختلفی ممکن است متوجه پایان حجم یا زمان بسته اینترنت خود نشوید، در این حالت بدون آنکه متوجه شوید برای انجام کارهای خود از اینترنت با نرخ آزاد استفاده خواهید کرد.

هر یک گیگابایت مصرف اینترنت آزاد برای سیمکارت‌های دائمی حدود 42 هزار تومان و برای سیمکارت‌های اعتباری حدود 63 هزار تومان هزینه دارد، این درحالی است که بسته یک گیگ اینترنت یک ماهه با قیمت حدود 12 هزار تومان قابل خریداری است، اختلاف قیمت قابل توجه میان نرخ بسته‌های اینترنت و اینترنت آزاد برای دیتای موبایل به هیچ عنوان قابل چشم‌پوشی نیست، به همین دلیل بهتر است تا مصرف اینترنت آزاد را در گوشی مسدود کرده تا مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف استفاده از اینترنت با نرخ آزاد نشویم.

به همین دلیل با پیگیری‌های رگولاتوری و اپراتورها طرح مدیریت مصرف اینترنت آزاد از امروز راه‌اندازی شد، در این طرح مشترکین می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری مخصوص اپراتور خود، طرح مدیریت مصرف اینترنت آزاد را فعال و مصرف اینترنت آزاد خود را مسدود نمایند.

پیمان قره باغی، مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری در همین زمینه اعلام کرد: با هماهنگی و پیگیری‌های صورت گرفته میان رگولاتوری و اپراتور‌ها از این پس مشترکین همراه اول با شماره‌گیری کد دستوری #113*100* و مشترکان ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #3*2*3*555* می‌توانند طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت را برای خط خود فعال نمایند.

قره باغی ادامه داد: بر همین اساس مشترکین همراه اول می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #114*100* و مشترکان ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #4*3*555* می‌توانند طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت را منحل و استفاده از اینترنت آزاد را برای خط خود مجددا فعال کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. Odin می گوید

  اگه خط اعتباری ایرانسل دارید تبدیل کنید به داعمی ۳۰ گیگ نت یک ماهه و یه ماه تماس نامحدود بگیرید
  با ۵۰ تومن
  تا ۶ ماه بعد هم مکالمه نیم بها

 2. اسماعیل می گوید

  سلام
  یعنی وقتی حجمی که خریداری کرده ایم تموم شد دیگه اینترنت ازاد فعال نمیشه که زود شارژمون تموم شه وازطرف اپراتورپیام میاد که حجمتون تموم شده حجم خریداری کنیدیااینترنت مون قطع میشه؟؟
  توضیح بدین

  موافقم ۳
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، ببینید با وارد کردن کد، زمانی که حجم اینترنتتون تموم شد دیگه مصرف اینترنت آزاد نخواهید داشت، یعنی اینترنتتون قطع میشه، این جوری متوجه می‌شید که باید بسته اینترنت خریداری کنید.

   موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان