حمایت رئیس جمهور از وزیر ارتباطات: اگر برای پهنای باند می‌خواهید محاکمه کنید، من را محاکمه کنید!

حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه امروز هیات دولت با حمایت از محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات اعلام کرد: دستور گسترش فضای باند را من داده‌ام، اگر می‌خواهید کسی را محاکمه کنید، من را محاکمه کنید.

هفته پیش بود که محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با شکایت چندین فرد حقیقی و حقوقی به دادسرا احضار شد، اما مهم‌ترین اتهامات جهرمی، استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام اعلام شد. در واقع یکی از مهم‌ترین موضوعات پرونده وزیر ارتباطات عدم پالایش یا فیلترینگ شبکه ‌اجتماعی اینستاگرام است.

اما رئیس جمهور در جلسه هیات دولت امروز در حمایت از آذری جهرمی اعلام کرد: در شرایط کرونا، فضای مجازی به فضای تنفس مردم تبدیل شده است، اگر این فضا نبود، کسب و کار مردم، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و تفریح مردم مختل می‌شد. من از وزیر ارتباطات و وزیر سابق تشکر می‌کنم، پهنای باند کار بزرگی برای کشور است، این مسئله دستور من است، اگر می‌خواهید محاکمه کنید باید من را محاکمه کنید.

روحانی متذکر شد: پهنای باند به معنای آزادی مردم در کسب و کار الکترونیکی، پهنای باند یعنی از ثبت سفارش تا بانک مرکزی تا گمرک تا ورود کالا به انبارها  را همه ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد، کسی نمی‌تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد، اگر می‌خواهید برای مبارزه با فساد احضار کنید، مرا احضار کنید نه وزیر را.

رئیس جمهور تاکید کرد: فضای مجازی فایده‌های فراوانی دارد، شغل و کسب و کار برای مردم ایجاد کرده، آموزش ایجاد کرده، مردم را به هم متصل کرده، البته مشکلاتی هم دارد که کسی منکر آن نیست، اما اگر وزیر راه، جاده و اتوبان درست کرد، در آن جاده تصادفی رخ داد، باید جاده را ببندیم؟ باید وزیر راه را احضار کنیم؟ خیر، باید متخلف را دستگیر کنیم. در فضای کجازی هم مانند فضای حقیقی تخلف می‌شود، دزدی می‌شود شاید ایمان جوانان ما را هدف بگیرند. رها کردن فضای مجازی غلط است، بستن آن هم غلط است.

پس از این رئیس جمهور در یک پیام توییتری نوشت : آموزش در فضای مجازی، کسب‌وکارهای الکترونیکی، دسترسی آزاد به اطلاعات و مبارزه با فساد نیازمند پهنای باند کافی است که باید از اقدامات، آقای جهرمی در این راستا تشکر کنیم.  این افزایش با دستور رئیس‌ جمهور بوده؛ اگر می‌خواهید کسی را احضار یا محاکمه کنید، آن فرد من هستم نه وزیر جوان.

وزیر ارتباطات نیز در جواب آقای روحای در توییتر خود نوشت: ممنونم آقای رییس جمهور؛ ارادتمند

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. مموتی می گوید

  خودشون خودشونو تایید و بعد تکذیب میکنن
  اصن قیامته

 2. گرشاسب می گوید

  حالا پیدا کنید پرتقال فروش را

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 3. مهندس بیکار می گوید

  رئیس شورای عالی فضای مجازی روحانیه
  که تلگرامو بست
  الان چی شد؟
  من گیج شدم…

  موافقم ۱
  مخالفم ۳

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان