شرکت BOE تولید نمونه‌های اولیه نمایشگر برای سری آی‌فون 12S اپل را آغاز کرد

در دسامبر سال 2020 گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد شرکت BOE به‌عنوان سومین تامین‌کننده پنل‌های اولد برای آی‌فون 12 موردتائید قرار گرفته است. بر اساس این گزارش امسال کمپانی BOE با توجه به میزان تقاضا برای جدیدترین هندست‌های اپل بین 10 تا 20 میلیون واحد پنل اولد را به غول کوپرتینویی تحویل خواهد داد.

اکنون وبسایت BusinessKorea ادعا می‌کند که کمپانی چینی صرفا مجوز تولید پنل‌های موردنیاز مدل‌های بازسازی شده آی‌فون را دریافت نموده است. این تنها آغاز کار است؛ زیرا نشریه فوق خاطرنشان می‌کند که شرکت BOE خط تولید جدیدی موسوم به Fab B11 را در شهر منیانگ چین به‌صورت اختصاصی برای اپل راه‌اندازی نموده است.

به گفته کارشناسان اکنون کمپانی BOE مشغول تولید نمونه‌هایی از پنل‌های موردنیاز آی‌فون نسل آینده اپل است. همچنین تعداد فزآینده‌ای از گزارشات نشان می‌دهند که سری جدید آی‌فون تحت‌عنوان آی‌فون 12S و نه آی‌فون 13 روانه بازار خواهد شد. در حال حاضر سامسونگ تامین‌کننده اصلی پنل‌های اولد موردنیاز اپل برای سری آی‌فون 12 به‌شمار می‌رود. به باور کارشناسان کمپانی اپل صرفا برای تامین پنل‌های 6.1 اینچی آی‌فون 12 به سراغ تولیدات ال‌جی رفته و پنل‌های به‌کارگیری شده در سایر مدل‌ها همگی توسط سامسونگ تولید شده‌اند.

ظاهرا اپل قصد دارد تا میزان وابستگی سفارشات خود به این 2 شرکت کره‌ای را کاهش دهد؛ اما تحقق چنین سناریویی تا حدی زمان خواهد برد. گزارش وبسایت BusinessKorea با اشاره به اظهارات یکی از دست‌اندرکاران صنعتی خاطرنشان می‌کند که محول شدن سفارشات سری آی‌فون 12S به شرکت BOE طی سال جاری امری بعید بوده و این تولیدکننده چینی احتمالا به زنجیره تامین برند جدید آی‌فون طی سال آینده ملحق خواهد شد. این موضوع بدان معناست که BOE کماکان به تامین پنل‌های اولد موردنیاز برای مدل‌های بازسازی شده ادامه خواهد داد.

همچنین تولیدکننده چینی امیدوار است تا سفارشات پنل‌های میکرو LED موردنیاز برای دستگاه‌های واقعیت‌افزوده و واقعیت‌مجازی اپل را تامین نماید. بر اساس اعلام یک رسانه کره‌ای کمپانی به‌دنبال عرضه پنل‌های میکرو LED برای دستگاه‌های واقعیت‌افزوده و واقعیت‌مجازی طی 6 ماهه دوم سال جاری است. نشریه Today نیز گزارش می‌دهد که بر اساس برخی شایعات مد‌ل‌های پیشرفته‌تر سری آی‌فون 12S از پنل‌های LTPO استفاده خواهند کرد. این پنل‌ها نیز احتمالا توسط کمپانی سامسونگ تولید خواهند شد.

2 در مورد “شرکت BOE تولید نمونه‌های اولیه نمایشگر برای سری آی‌فون 12S اپل را آغاز کرد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH