راه اندازی خط تولید واکسن کرونا روسی در ایران؛ 250 هزار واکسن چینی خریداری شده است!

طبق اعلام رییس دفتر رییس جمهور، بر اساس توافقی که با روسیه صورت گرفته، خط تولید واکسن کرونا اسپوتنیک‌ وی در ایران راه‌اندازی خواهد شد. محمود واعظی در همین مورد اعلام کرد: سلامت و جان مردم در اولویت است و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو سر این مسئله با هیچ کدام از تولید کنندگان داخلی و خارجی تعارف ندارند.

واعظی تاکید کرد: با وجود همه سخت‌گیری‌های وزارت بهداشت، تاکنون برخی شرکت‌های داخلی مجوز آزمایش بالینی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و مراحل تست انسانی این واکسن‌ها یا در حال انجام است و یا به زودی شروع می‌شود، نسبت به موفقیت واکسن‌های ایرانی کرونا امیدواریم، به همین دلیل ظرفیت سازی برای تولید در حال انجام است و این ظرفیت طی 6 ماه آینده بسیار رشد خواهد کرد.

رییس دفتر رییس جمهور اعلام کرد: بر اساس توافقی که با روسیه صورت گرفته، خط تولید واکسن روسی در ایران راه‌اندازی خواهد شد، رییس سازمان غذا و دارو در سفر به روسیه با طرف روسی به این توافق رسید. البته واکسن پاستور نیز مراحل خوبی را طی کرده و واکسیناسیون این واکسن در خود کوبا آغاز شده ‌است، قرار است خط تولید این واکسن نیز در ایران راه‌اندازی شود.

محمود واعظی در مورد تامین واکسن کرونا از کشورهای دیگر اعلام کرد: در حال حاضر 250 هزار دوز واکسن کرونا چینی خریداری کرده‌ایم که به زودی وارد کشور خواهد شد. علاوه بر آن مذاکرات بر سر خرید واکسن هندی که در سوئد و تحت نظر آکسفورد تولید شده نیز در حال نهایی شدن است.

وی ادامه داد: برنامه ما این است تا یک سبد خرید واکسن کرونا در کشور ایجاد کنیم تا در آن سبد علاوه بر واکسن خریداری شده از کواکس، واکسن روسی، چینی و هندی نیز در کنار واکسن ایرانی وجود داشته باشد، پیش‌بینی می‌شود واکسن پاستور زودتر از دیگر واکسن‌های ایرانی به خط تولید برسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. پوریا نعمتی می گوید

  همش وارد میکنن خب واکسیناسیونو شروع کنید دیگه

  موافقم ۴
 2. اینتل می گوید

  اون کیه که اول از همه فایزر میزنه بعد میاد واسه ما زر میزنه؟

  موافقم ۷
 3. نادیا می گوید

  اینا دارن واکسنای کشورای دیگه رو با منابع و نیروی کار ارزون ایران میسازن و پخش میکنن
  واکسن کوبایی و هندی الانم روسی تولید داخلی

  موافقم ۴
 4. Omran می گوید

  خورد خورد میخرن
  بسته بسته وارد میکنن
  دونه دونه تزریق میکنن
  گونی گونی وعده میدن
  اینم وضعیت ماست

  موافقم ۴
 5. محمدعلی می گوید

  ورود و یا تزریق واکسن خارجی رو اینقدر کش میدن که هزینه ای که واسه واکسن داخلی شده جبران بشه

  موافقم ۳
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان