آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا به زودی آغاز می‌شود

محمد حسین فلاح مهرآبادی، معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از آغاز تست بالینی واکسن کرونا کوو پارس خبر داد. واکسن کوو پارس دومین واکسن کرونا ایرانی تائید شده از طرف سازمان غذا و دارو محسوب می‌شود و توسط موسسه‌ رازی تولید شده است. حال به گفته معاون تحقیقات و فناوری این موسسه، با تائید اداره بیولوژیک غذا و دارو، تست بالینی این واکسن طی دو روز آینده آغاز خواهد شد.

فلاح مهرآبادی در این زمینه اعلام کرد: مدارک و مستندات واکسن کوو پارس را به سازمان غذا و دارو ارسال کردیم، انتظار داریم طی دو روز آینده تائیدیه شروع فاز یک تزریق انسانی واکسن کوو پارس دریافت شود و ما تست انسانی این واکسن را بر روی 133 متقاضی آغاز کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی با تشریح روند تزریق انسانی واکسن کوو پارس گفت: در ابتدا 133 داوطلب برای تزریق در فاز یک تست بالینی این واکسن انتخاب می‌شوند، در صورت دریافت تائیدیه سازمان غذا و دارو، کار آزمایش بالینی با تزریق واکسن به 13 نفر آغاز می‌شود، سپس تا یک ماه آینده 120 نفر دیگر در 4 گروه 30 نفره واکسن را تزریق خواهند کرد، امید داریم تا مرحله اولیه تزریق تا پایان سال به اتمام برسد.

وی ادامه داد: فاز اول تست بالینی واکسن حدود 2 ماه طول خواهد کشید، سپس بعد از گذشت 35 روز از تزریق آخرین نفر، اطلاعات به سازمان غذا و دارو ارسال می‌شود و در صورت تائیدیه این سازمان، فاز دوم تست بالینی را آغاز خواهیم کرد. در فاز دوم تزریق واکسن را بر روی 500 نفر انجام خواهیم داد. واکسن کوو پارس دو تزریق عضلانی به فاصله 28 روز و یک تزریق استنشاقی در فاصله 53 روزه دارد.

مهرآبادی در مورد زمان دقیق شروع فاز یک آزمایش بالینی و نحوه انتخاب متقاضیان اعلام کرد: فاز یک آزمایش بالینی ظرف یک یا دو روز آینده آغاز می‌شود و اطلاعات آن از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر خواهد شد. در مورد متقاضیان دریافت واکسن باید اعلام کرد که افراد می‌توانند به سامانه https://covid.rvsri.ac.ir مراجعه کنند و با مطالعه تمامی شرایط، نسبت به ثبت نام در طرح آزمایش بالینی واکسن کوو پارس اقدام نمایند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 دیدگاه
 1. علی می گوید

  فکر کنم داوطلب های قبلی مُردن😂

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
  1. اینتل می گوید

   شایدم زامبی شدن بردنشون تو گشت ارشاد :))

   موافقم ۱
 2. fariba می گوید

  حداقل ۶ ماه طول میکشه بتونن تاییدیه تزریق عمومی رو بگیرن و از اونطرف خودشون گفتن که تا ۶ ماه دیگه ۷۰ درصد مردم رو واکسیناسیون میکنن
  پس توجیه ساخت این واکسن ایرانی چیه؟؟؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
  1. دونالد ترامپ داداش اولیور تویست می گوید

   شما فکر می کنید چرا هنوز واکسن فلج اطفال و سرخک و سل و کزاز و … داخل کشور ساخته میشه؟ چون اگه واکسن زده نشه باز مجدد این بیماری ها فراگیر میشن. تو همین آمریکا تو ایام کرونا سرخک دوباره شیوع پیدا کرد.

   1. اینتل می گوید

    یعنی پرت و پلایی که بعنوان پاسخ گفتی علاوه بر سواد بالات شغلت رو هم معلوم کرد :))
    ضمنا فعلا که اسمت … داداش محمود مموتیه لازم نیست اسم ترامپو بیاری

 3. سعید می گوید

  تزریق استنشاقی دیگه چیه؟؟؟
  نکنه همون روغن بنفشه باشه
  حواستون باشه جایی که میرید واسه ثبت نام همه چیو بخونید

  موافقم ۲
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان