گوگل جهت افزایش درآمد توسعه‌دهندگان برنامه نرخ کارمزد پلی استور را 15 درصد کاهش داد

شرکت گوگل بالاخره تعرفه کارمزد خدمات پلی استور برای توسعه‌دهندگانی با درآمد کمتر از 1 میلیون دلار را به 15 درصد کاهش داد. پیش از این گوگل 30 درصد مبلغ پرداختی بابت هر خرید دیجیتالی از فروشگاه پلی استور را از کلیه توسعه‌دهندگان برنامه به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کرد. سال گذشته گوگل اعلام کرد که پرداخت هزینه خدمات گوگل پلی تنها مربوط به توسعه‌دهندگانی خواهد بود که خدمات و کالاهای دیجیتالی موردنظر خود را از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای به فروش می‌رسانند. اگرچه گوگل ادعا می‌کند که بیش از 97 درصد اپلیکیشن‌ها در جهان اقدام به فروش اقلام دیجیتالی نکرده و به همین دلیل هیچ‌گونه هزینه خدماتی را پرداخت نمی‌کنند.

گوگل در توضیح کاهش هزینه خدمات خود خاطرنشان می‌کند چنان‌چه درآمد شما از محل فروش خدمات درون‌برنامه‌ای کمتر از 1 میلیون دلار است؛ در این‌صورت برای بهره‌مندی از تخفیف و پرداخت تعرفه 15 درصدی پلی استور صرفا بایستی برخی اطلاعات ابتدایی را با گوگل به اشتراک بگذارید. گوگل در یک پست وبلاگی اعلام می‌کند که چنان‌چه هر ساله درآمد توسعه‌دهنده از محل فروش خدمات درون‌برنامه‌ای کمتر از 1 میلیون دلار باشد؛ در این‌صورت طرح تخفیف به‌صورت خودکار تمدید خواهد شد.

کاهش تعرفه خدمات گوگل پلی به رشد درآمد توسعه‌دهندگان تازه‌کار کمک خواهد کرد. توسعه‌دهندگان با افزایش ظرفیت سرور، استخدام مهندسان بیش‌تر و اقداماتی از این‌دست قادر به تسریع روند رشد اپلیکیشن‌های خود خواهند بود. همچنین به‌عنوان یک نکته مهم بایستی خاطرنشان کرد که در ماه نوامبر سال گذشته شرکت اپل نیز نرخ کارمزد خریدهای درون‌برنامه‌ای را به 15 درصد کاهش داد. این کاهش تعرفه صرفا ویژه توسعه‌دهندگانی است که درآمد سالیانه آن‌ها کمتر از 1 میلیون دلار باشد. توسعه‌دهندگانی که از محل خریدهای درون‌برنامه‌ای به درآمد بیش از 1 میلیون دلاری دست پیدا کنند؛ کماکان بایستی 30 درصد از درآمد خود را به‌عنوان کارمزد به اپل پرداخت نمایند.

توسعه‌دهندگان مقیم کشور هندوستان که برای فروش کالاهای دیجیتالی خود از سیستم پرداخت گوگل پلی استفاده می‌کنند؛ از ماه جولای 2021 می‌توانند از این تخفیف بهره‌مند شوند. طرح کاهش تعرفه کارمزد خدمات گوگل پلی در ماه جولای 2021 عملیاتی خواهد شد. گوگل در انتهای پست وبلاگی خود خاظرنشان می‌کند: “ما به‌عنوان یک پلتفرم به موفقیت نخواهیم رسید؛ مگر آن‌که شرکای ما به موفقیت دست پیدا کنند”.

به گفته گوگل این شرکت به منظور اعلام رسمی تعرفه 15 درصدی کارمزد خدمات گوگل پلی طی روزهای آینده دستورالعمل‌های دقیقی را با توسعه‌دهندگان برنامه به اشتراک خواهد گذاشت.

2 در مورد “گوگل جهت افزایش درآمد توسعه‌دهندگان برنامه نرخ کارمزد پلی استور را 15 درصد کاهش داد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH