وزیر ارتباطات: منتقدان شبکه‌های اجتماعی حالا مدعی رفع فیلترینگ شده‌اند!

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: حضور نامزدهای انتخاباتی در شبکه‌های اجتماعی اتفاق مثبتی است.

وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه دیروز هیات دولت، به جمع خبرنگاران آمد و به سوالات آنان جواب داد. وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر توییت اخیر سعید جلیلی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با موضوع ضرورت رفع فیلتر توییتر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم، تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز مانند آموزش، سلامت و تجارت با تمرکز بر فضای مجازی صورت می‌گیرد و ستادهای انتخاباتی و اشخاص نیز از ظرفیت فضای مجازی استفاده می‌کنند.

جهرمی ادامه داد: این که برخی‌ها قبلا به حضور در شبکههای اجتماعی انتقاد داشتند اما حالا از همین فضا استفاده می‌کنند، اتفاق خوبی است. ما چهار سال بد و بیراه شنیدیم که چرا از شبکه‌های اجتماعی  استفاده می‌کنید و چرا در فضای مجازی حضور دارید اما حالا همان افرادی که منتقد ما بودند، از این فضا استفاده می‌کنند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: ما نباید ایراد بگیریم که چرا آقایان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. باید از این فرصت استفاده کنیم و حرف درست یا کار درست و حضور جریان‌ساز را تقویت کنیم. حتما این کارهای خوبی که صورت می‌گیرد را تشویق کنید و نقد نکنید.

وزیر ارتباطات با تاکید بر حضور مردم در فضای مجازی و ظرفیت این فضا ادامه داد: مردم در فضای مجازی هستند و این فضا ظرفیت بسیار مناسبی برای صحبت کردن مسئولان با مردم دارد، شبکه‌های اجتماعی به مکانی برای شنیدن صحبت‌های مردم توسط کاندیداها تبدیل شده است. این فرصت خوبی است و باید از آن استقبال کنیم.

جهرمی در پاسخ به سوال یک خبرنگار در خصوص امکان رفع فیلتر توییتر گفت: مشخص نیست که این اتفاقات سرانجام به رفع فیلتر توییتر منجر می‌شود یا خیر اما این اتفاقات حرکت رو به جلویی است و امید داریم تا در آینده گشایش‌هایی انجام شود.

وزیر ارتباطات درباره صدور دستور فیلترینگ توسط شواری عالی امنیت ملی توضیح داد: بر اساس قانون، شورای عالی امنیت ملی نمی‌تواند دستور انسداد طولانی مدت یک شبکه اجتماعی را صادر کند، اما در یک برهه می‌توانند دستور قطع سرویس را به مدت چند روز صادر کنند، مانند اتفاقی که بارها رخ داده است. بنابراین حکم فیلترینگ را نه شورای عالی فضای مجازی و نه شورای عالی امنیت ملی نمی‌توانند صادر کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
9 دیدگاه
 1. علی می گوید

  از شبکه های اجتماعی اگر درست استفاده بشه عالی هست مثلا با چاقو میشه جراحی کرد، میشه ادم کشت، میشه میوه پوست کند، هر چیزی هم جنبه مثبت داره هم جنبه منفی

 2. ایرانی می گوید

  همشون یه مشت ******…فرقی با هم ندارن..ملت فقط احمقن

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 3. علی می گوید

  برای چی رفع فیلتر نمی کنن؟
  خوب معلومه تا حجم مصرف اینترنت زیاد بشه و درآمد داشته باشن، خودشون رو آدم خوب می دونن🤢🤮

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 4. عجب می گوید

  بوی پول به مشامشون خورده دارن کم کم سایت ها رو رفع فیلتر میکنن تا مالیات بگیرن از کسایی که از شبکه های اجتماعی درآمد دارن !

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 5. امیر می گوید

  الن پس چطور یه گورخر که دادستان یا نمیدونم چی چی بوده به خاطر یه نفر کل تلگرام رو فیلتر کرد.یعنی درجه اش از این دوتا شورا بیشتره؟؟؟؟؟
  خاک تو سر هرچی دولت مرده

 6. ممد می گوید

  اینترنت و درست کن اینقدر چرت پرت نگو اقای شواف

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۸
 7. mahsa می گوید

  همه تویئتر دارن دیگه .
  واسه کی فیلترش کردن مشخص نیس

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۲
  1. رهبر می گوید

   واسه رعیت.

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۳
 8. مرادی می گوید

  باز خودشو از بقیه جدا کرد.
  شد آدم خوبه داستان
  حالا این تبلیغات واسه چیه نمیدونم تایید که نشد

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۳

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان