اتحادیه اروپا این هفته اپل را بابت هزینه‌های ضد رقابتی اپ‌استور متهم می‌کند

انتظار می‌رود اتحادیه اروپا، تقریباً دو سال پس از طرح شکایت Spotify در کمیسیون اروپا درباره App Store و Apple Music، به دلیل اتهامات مربوط به رفتار ضد رقابتی، اپل را متهم کند.

در سال 2019، Spotify در مورد کمیسیون 30 درصدی App Store در معاملاتش به کمیسیون اروپا نامه نوشت. Spotify معتقد بود که در این مورد آن‌ها متحمل ضرر و زیان شده‌اند زیرا Apple Music برای همین مسئله مورد اتهام قرار نگرفت.

این شکایت منجر به آغاز تحقیقاتی توسط کمیسیون اروپا در ژوئن 2020 درباره‌ App Store شد، که ممکن است رسما منجر به اعلام اتهام علیه اپل در آینده نزدیک شود. روزنامه فایننشال تایمز مدعی شده است که مارگرت وستاگر، رئیس رقابت اتحادیه اروپا، در اواخر هفته اتهامات را صادر خواهد کرد.

این اتهامات ظاهراً شرکت اپل را بابت قوانین App Store که طبق گفته افراد آشنا با این اطلاعیه، قوانین اتحادیه اروپا را زیر پای گذاشته است، سرزنش کرده و مورد بازخواست قرار خواهد داد.

در آغاز پروسه تحقیقات سال 2020، وستاگر این نکته را مطرح نمود که به نظر می‌رسد اپل در توزیع برنامه‌ها و محتوا به کاربران دستگاه‌های محبوب اپل یک نقش گیت کیپر (نگهبان) را برای خود ایجاد کرده بوده است.

تحقیق در مورد قوانین App Store تنها فعالیت کمیسیون اروپا در مورد اپل نیست. همزمان با بررسی و تحقیق در مورد App Store، تحقیقی دیگر در مورد Apple Pay و شرایط اپل در مورد چگونگی استفاده از آن در برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها و همچنین ثبت معاملات مبتنی بر NFC آغاز شد.

2 در مورد “اتحادیه اروپا این هفته اپل را بابت هزینه‌های ضد رقابتی اپ‌استور متهم می‌کند”

  1. بنظر منمن حق با اپله. طبق اصول خودش جلو میره این بقین که همش در حال تغییر سیاست کاریشونن

  2. چرا همش میفتن به جون هم . یه درصده دیگه باه تقسیم کنید بخورید.
    یه دور بیان ایران آموزش چگونه سر یک سفره باهم خوریم ببینن و برن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا