nik

کشف یک مزرعه استخراج ارز دیجیتالی با استفاده از 3800 دستگاه کنسول PS4 در اوکراین

خریداری ارزهای دیجیتالی برای سرمایه‌گذاری احتمالا بهترین ایده موجود به‌شمار نمی‌رود؛ چرا که چنین اقدامی پرهزینه بوده و قیمت رمزارزها نیز همواره در حال نوسان است.

در حالت ایده‌آل استخراج رمزارزها به‌صورت شخصی احتمالا ایده مقرون‌به‌صرفه‌تری به‌نظر می‌رسد؛ مشروط بر اینکه فرد بتواند مقیاس عملیاتی خود را افزایش دهد. مقامات نظارتی اوکراین نیز اخیرا با شناسایی یک مزرعه اختصاصی جهت استخراج ارزهای دیجیتالی به موضوع مشابهی پی بردند.

این مقامات با ورود به مزرعه موفق به شناسایی بیش از 5000 دستگاه کامپیوتر، 3800 واحد کنسول پلی‌استیشن 4 و همچنین راه‌اندازی این تجهیزات با استفاده از برق سرقتی شدند؛ موضوعی که ظاهرا بزرگترین مشکل در رابطه با کل عملیات محسوب می‌شود. کارشناسان بر اساس تعداد کامپیوترها و کنسول‌های مورد استفاده برآورند کردند که بهای برق مصرفی ماهیانه این مزرعه بین 186200 تا 259300 دلار متغیر است؛ مبلغی که مالک مزرعه از پرداخت آن امتناع کرده بود.

مقامات نظارتی حتی ادعا کردند که میزان بالای مصرف برق توسط این مزرعه زمینه‌ساز محرومیت مردم سایر مناطق از انرژی الکتریکی شده است. در حال حاضر تحقیقات برای شناسایی افراد مظنون به دخالت در این عملیات آغاز شده است. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد؛ میزان بالای انرژی موردنیاز جهت استخراج رمزارزها موجب بروز مشکلاتی در گذشته شده است.

این موضوع یکی از دلایلی است که ایلان ماسک با استناد به آن خبر عدم پذیرش بیت‌کوین جهت انجام تراکنش‌های مالی را اعلام کرد. به گفته مدیرعامل شرکت تسلا این تصمیم تا زمان افزایش پایداری بیت‌کوین کماکان پابرجا خواهد بود.

 

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. ساسان می گوید

    از ادما بیتکوین نگیرن فقط ما راضییم

  2. Fazel می گوید

    اوه مگه با پی اس ۴ هممیشه استخراج کرد؟؟

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.